בורסת ת"א

אושר הסכם השכר המקוצץ של עזריאלי - בעלות של 10 מיליון שקל בשנה

מדובר בעלות שכר הנמוכה ב-60% מהעלות לפי ההסכם הקודם; אנטרופי המליצה לגופים המוסדיים לאשר את חבילת התגמול

שי סלינס 14:0820.06.13

 

דוד עזריאלי דוד עזריאלי צילום: אוראל כהן

שכרו של דוד עזריאלי, יו"ר ובעל השליטה בקבוצת עזריאלי, קיבל היום (ה') את אישור בעלי המניות של החברה, כך עולה מתוצאות האסיפה של בעלי המניות. 

עלות שכרו של עזריאלי במסגרת ההסכם החדש עומדת על 10 מיליון שקל. מדובר בעלות שכר הנמוכה ב-60% מעלות השכר שלה היה זכאי במסגרת ההסכם הקיים שלו. בעקבות תיקון 16 לחוק החברות - שדרש מבעלי שליטה להביא את שכרם לאישור האסיפה הכללית ברוב של בעלי מניות המיעוט - הפעילו המוסדיים לחצים על עזריאלי שגררו את הפחתת השכר המשמעותית. בהסכם החדש מבקש עזריאלי דמי ניהול שנתיים בגובה של 4.5 מיליון שקל עבור 80% משרה לצד מענק מבוסס יעדים שלא יעלה על 5.5 מיליון שקל.

 

אישור זה של בעלי המניות הגיע לאחר חוות הדעת שפרסמה לפני כשבועיים חברת הייעוץ אנטרופי ללקוחותיה המוסדיים, ובה היא ממליצה להם לאשר את חבילת התגמול המבוקשת על ידיו.

 

מניתוח שביצעה חברת הייעוץ בקרב חברות הנכללות במדד ת"א-25 (בדומה לעזריאלי) ובהשוואה לחברות נדל"ן גדולות, עולה כי בקרב בעלי שליטה שהם גם יו"רים (להבדיל ממנהלים שכירים), עלות שכרו המבוקשת של עזריאלי היא הגבוהה ביותר. למרות זאת, בחרו להמליץ על אישור השכר. "תרומתו לחברה ייחודית ורבת־ערך והצליחה לייצר ערך מוסף למשקיעים בכל שנות פעילות החברה", נכתב בחוות הדעת.

 

בסיכום עלות התגמול הכוללת את שלושת המרכיבים - שכר, מענק ואופציות - התגמול של עזריאלי הוא שני בין החברות הנבדקות רק ליו"ר בנק הפועלים, עם עלות שכר של 9.7 מיליון שקל ב-2012. עלות השכר הנמוכה ביותר היא של יו"ר פז צדיק בינו (בעל השליטה), שמסתפק ב-2.3 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x