שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

הדולר ירד מתחת ל-3.6 שקלים; "פישר יעדיף לתת לשוק לעשות את שלו"

הדולר השיל 0.2% ל-3.59 שקלים, היורו ננעל ללא שינוי מהותי ושערו היציג 4.8 שקלים; ATRADE: "פישר לא יתערב בשלב זה אך שבירה של 3.5 שקלים עשויה לשנות את כללי המשחק"

גיא בן סימון 15:5118.06.13

הדולר ננעל היום (ג') בירידות של 0.2% ל-3.59 שקלים, היורו נסגר ללא שינוי ושערו היציג נקבע על 4.8 שקלים. ברקע: ציפיות המשקיעים לנאום ברננקי מחר לגבי המשך מדיניות התמיכה בשווקים.

יו"ר הבנק הפדרלי בן ברננקי צפוי לאותת על הפחתת תוכנית הרכישות של הפד ביום רביעי הקרוב במעמד הכרזת הרבית, כך לפי דו"ח של "פייננשל טיימס". ההתאוששות שנרשמה לאחרונה בשוק העבודה ועליית ביטחון הצרכנים לשיא, יתמכו בהפחתת הרכישות האגרסיבית של אג"ח בהיקף 85 מיליארד דולר שמבצע הפד בכל חודש. 

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: עמית שעל

 

"הדולר ממשיך לבסס את מעמדו מתחת ל-3.6 שקלים על רקע חולשתו בעולם. אם ברננקי יכריז על צמצום תוכנית הרכישות, הדולר עלול להתחזק באופן משמעותי ואילו אם ברננקי לא יפזר רמזים בעניין, הדולר ימשיך לאבד גובה", כך לפי כלכלני ADRADE. "בנק ישראל לא ימהר להתערב בשלב זה ויעדיף לתת לשוק לעשות את שלו. שבירה של 3.5 שקלים עשויה לשנות את כללי המשחק".

 

הבוקר נערכת מסיבת הפרידה מנגיד בנק ישראל הפרופ' סטנלי פישר פישר וזאת לאיר שמונה שנים בתפקיד. לפני חמשה חודשים הודיע על עזיבתו ועד כה, שבועיים לפני סיום תפקידו, לא הוחלט מי יחליף את פישר. המועמדים המובילים להחלפתו הם קרנית פלוג ומנואל טרכטנברג.

 

פישר אמר שאינו יודע מה יהיה הג'וב הבא שלו והוסיף לגבי הביקורת על עלות מסיבת הפרידה, 160 אלף שקל, כי "העלות לא מוגזמת, חשוב שבנק ישראל יגיד להמון אנשים שעזרו לנו שמעריכים אותם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x