$
בורסת ת"א

הראל: הדירקטוריון אישר מענקים לבעלי השליטה ב-2.8 מיליון שקל עבור 2012

יאיר המבורגר, המכהן כיו"ר החברה זכה במענק בגובה 1.3 מיליון שקל עבור התוצאות החזקות שהציגה חברת הביטוח בשליטתו בשנה החולפת

אסף גילעם 08:5210.06.13
כחצי שנה לאחר סוף 2012 מקבלים בעלי השליטה בחברת הביטוח הראל את המענקים בגין תוצאות השנה שעברה. בדיווח שפרסמה הראל אתמול (ב') לבורסה, הודיעה כי דירקטוריון החברה אישר ליאיר וגדעון המבורגר וליואב מנור מענקים בגובה 2.8 מיליון שקל עבור תוצאות השנה שעברה.
יאיר המבורגר (20.24%) מכהן כיו"ר הראל מאז הקמתה. הסכם העסקתו הנוכחי אושר במרץ 2012, יחד עם זה של אחיו, גדעון המבורגר, המכהן כדירקטור ונשיא החברה וזה של יואב מנור (בעלה של נורית מנור, מבעלי השליטה בהראל), המכהן אף הוא כדירקטור.

 

בהסכמים של השלושה קבוע שכר בסיס ומענק שנתי אשר נקבע לפי מנגנון חישוב התלוי בשלושה פרמטריים השוואתיים לתוצאות של קבוצות הביטוח הגדולות האחרות בישראל. יאיר המבורגר זכאי למענק שנתי, בגין כל שנה החל משנת 2012, שלא יעלה על 9.6 משכורות על בסיס הפרמטרים הבאים, שנמדדים בהשוואה למתחרות: התשואה על ההון, שיעור הגידול ב-VNB (ערך העסקים החדשים) ושיעור הגידול ב- VIF (הערך הנוכחי של הרווחים שיניב תיק ביטוח החיים. שני הנתונים האחרונים כלולים בתוך דו"ח ה- EV (שווי חברה) שמפרסמת כל חברת ביטוח בדו"חותיה השנתיים.

 

גדעון המבורגר גדעון המבורגר צילום: עומר מסינגר
בישיבת הדירקטוריון של הראל שהתקיימה אתמול אישר דירקטוריון החברה (באסיפה בה לא השתתפו השלושה) את תוצאות חישובי המענקים עבור 2012, לאחר שנבדקו על ידי משרדו של פרופ' סוארי. בהתאם לזאת, יאיר המבורגר זכאי למענק של 1.3 מיליון שקל, וגדעון המבורגר ויואב מנור זכאים כל אחד למענק של 776 אלף שקל.

 

המענקים החדשים, הינם כאמור כתוספת לשכר שכבר קיבלו השלושה בשנה שעברה. יו"ר קבוצת הראל והבעלים יאיר המבורגר זכה ב-2012 לעלות שכר של 3.9 מיליון שקל. גדעון המבורגר נהנה משכר בעלות של 3.69 מיליון שקל ויואב מנור זכה לשכר בעלות של 3.7 מיליון שקל.

 

המענקים הגיעו על רקע דו"חות חזקים במיוחד שהציגה הראל עבור השנה החולפת. חברת הביטוח השלישית בגודלה בענף הציגה רווח כולל של 702 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 44.5 מיליון שקל ב-2011 וזאת תודות לרוח הגבית של שוק ההון. רק לשם השוואה, חברת הביטוח השניה בגודלה בענף הביטוח, כלל ביטוח רשמה רווח כולל של 145 מיליון שקל בלבד ב-2012. כל תחומי הפעילות של הראל למעט פעילות הביטוח היזמית בחו"ל רשמו רווחים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x