$
בורסת ת"א

תיא השקעות צופה שיפור משמעותי בתוצאות - עקב אירועי הספורט ב-2014

מדובר באולימפיאדת החורף ברוסיה והגביע העולמי בכדורגל בברזיל בקיץ הבא. בנוסף דיווחה החברה הבת אווסקו, כי תקבל סכום גבוה מהצפוי כתוצאה מיישוב תביעה נגד וולט דיסני

שי סלינס 11:2705.06.13

חברת תיא השקעות, העוסקת בהפקת שידורי טלביזיה ומתן שירותים בתחום המדיה, דיווחה היום (ד') לבורסה בתל אביב כי החברה הבת, אווסקו (AVESCO), צופה שיפור בפעילות העסקית ב-2014 וזאת בעיקר כתוצאה מאירועי הספורט הצפויים בעולם.

 

מה דעתך על מניית תיא השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מדיווח החברה עולה כי מדובר באולימפיאדת החורף ברוסיה, משחקי הקומונוולת' בסקוטלנד והגביע העולמי בכדורגל בברזיל, כאשר אירועים אלו צפויים לתרום באופן משמעותי לתוצאות הפעילות בשנה זו.

 

עם זאת, תיא השקעות שבבעלותו של גניגר עמירם (16.2%), דיווחה כי הפעילות העסקית של אווסקו ברבעון הראשון של השנה הנוכחית תהיה נמוכה בהשוואה לציפיות השוק בעיקר בשל העובדה כי השווקים שבהם נמצאת החברה סובלים מלחצי תמחור קשים ותחרות גוברת. כמו כן, העלייה בביקוש שלאחר אירועי האולימפיאדה בלונדון בקיץ שעבר, איטית מהמצופה, במיוחד בתחום האירועים הגדולים.

 

ספ בלאטר נשיא פיפ"א עם סמל מונדיאל 2014 בברזיל ספ בלאטר נשיא פיפ"א עם סמל מונדיאל 2014 בברזיל צילום: איי פי

 

במקביל דיווחה החברה כי אווסקו קיבלה את חלקה בסכום הזכייה בתביעה שהוגשה נגד וולט דיסני בארה"ב, בעוד שסכום הזכייה שהתקבל לאחר ניכוי מסים והוצאות אחרות, צפוי להיות גבוה ב-10% לעומת ההערכה הקודמת, שעמדה על 60 מיליון דולר.

x