שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל בירידות; פלוריסטם צללה ב-11.2%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.5% ות"א 100 השיל 0.6%; אג"ח ב' של מועדון 365 זינקה ב-6.1% לאחר שהחברה האם, המשביר 365, הודיעה כי היא עומדת באמות המידה כלפי מחזיקי האג"ח; מחזור המסחר - 927 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 16:3005.06.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בירידות על רקע המגמה השלילית בבורסות אירופה ואסיה הבוקר. מחזור המסחר הסתכם ב-927 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת  נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40  תל בונד 60

 

הנגיד מתחיל בסיכומים, וממשיך לצפות לעתיד: "אני מתגעגע לימים בהם נפגשנו פעם בחודש החלטנו על הריבית וחיכנו לחודש הבא. עכשיו מתנהגים כאילו יש שיטפון וצריך לשים אצבע כדי לעצור את הזרם. אני מקווה שבעוד איקס שנים, ואני כמו הפד לא מוכן להגיד מה זה איקס. נחזור לשגרה", כך אמר אתמול נגיד בנק ישראל סטנלי פישר בוועידה של האגודה הישראלית לכלכלה.

 

פישר הוסיף כי "הסיבה שאנחנו מקבלים החלטה כל חודש על הריבית היא משום שאיננו יודעים מחודש לחודש איפה נהיה והמשק שלנו מאוד תנודתי. אולי יותר נחמד להגיד, יש לנו משק דינמי".

 

המלצות הוועדה לקידום השקעות בחברות ציבוריות הפועלות בתחום המו"פ פורסמו אתמול. רשות ניירות ערך הציגה את המלצותיה לשינויים מבניים בשוק ההון ישראלי במטרה לעודד הנפקה של יותר סטארטאפים ישראלים בבורסה בתל אביב, זאת בעיתוי בו נשמעות כוונותיהן של חברות טכנולוגיות כגון מלאנוקס ואיזיצ'יפ להפחית את מעורבותן בשוק ההון בישראל.

 

בין ההמלצות: הרחבת חוק האנג'לים לחברות נסחרות, מתן אפשרות לדיווח באנגלית בלבד, מתן האפשרות לגייס כסף לחברות באמצעות אתרים בסגנון קיקסטארטר או הדסטארט, והנפקה של קרנות הון סיכון שיופעלו בידי גוף מוסדי במודל שדומה לקרן נאמנות. אחת ההמלצות המהפכניות של הוועדה נוגעת לגיוס הון לחברות באמצעות מימון המונים, במודל המזכיר את זה של האתרים קיקסטארטר האמריקאי או הדסטארט הישראלי, אתרים המאפשרים לגייס תרומות מהציבור עבור מיזמים חדשים ויצירתיים.

 

אחרי לחץ ציבורי בן מספר שבועות, משרד האנרגיה והמים פרסם אתמול את הפרוטוקולים של ועדת צמח, שבחנה את נושא יצוא הגז הטבעי מישראל. הוועדה, שמונתה בסוף 2011, הגישה את המלצותיה בספטמבר 2012. בסך הכל פורסמו 17 פרוטוקולים של ישיבות הוועדה וכן 5 מצגות שהוצגו בפני הוועדה. כפי שעולה מהפרוטוקולים, בלב הויכוח עמדה שאלת הייצוא - כמה גז לאפשר ליזמי הגז לייצא וכמה לשמור למשק המקומי.

בורסה תל אביב בורסה תל אביב צילום: בלומברג

 

אג"ח

חברת המשביר 365שבשליטת רמי שביט, הודיעה היום כי היא עומדת באמות המידה הפיננסית לה התחייבה כלפי מחזיקי אגרות החוב שלה מסדרה ב'. מדובר על יחס של הון עצמי למאזן שיעמוד על לפחות 18%. בתוך כך איגרת החוב של מועדון 365 זניקה ב-6.1% לתשואה של 14%.

 

חברת דירוג האשראי מעלות הודיעה הלילה על הורדת דירוג האשראי של חברת אי.די.בי פתוח מרמה של B לרמה של CC - רמה אחת מעל לחדלות פירעון. "הורדת הדירוג משקפת את הצפי שלנו לאירוע כשל פירעון בטווח הקצר, כתוצאה מהמשך השחיקה בפרופיל הנזילות וסבירות גבוהה מאוד להסדר כלשהו בחוב האג"ח או בחוב הבנקאי של החברה", נכתב במעלות.

 

גזית גלוב סיימה אמש את השלב המוסדי בהנפקת אג"ח (הרחבת אג"ח קיים), עם ביקושי יתר של 1.7 מיליארד שקל. בגזית ביקשו לגייס כ-800 מילוני שקלים. בית ההשקעות אלטשולר שחם הפתיע כשהזרים ביקושים של כ-500 מיליון שקל במחיר הגבוה ממחיר האג"ח הקיים בשוק. בכך דחק אלשטולר שחם חלק משחקני הנוסטרו שביצעו פוזיציות שורט (מכירה בחסר) לפני ההנפקה, שיכלו לייצר רווח רק במקרה שהיו מקבלים אג"ח במסגרת המחיר של ההנפקה - מחיר הכולל הנחת התחייבות מוקדמת. 

כעת מחוייבים שחקני נוסטרו אלה לרכוש את האג"ח בשוק, ללא ההנחה, ורכישות אלה צפויות להסב להם הפסדי הון.

מה דעתך על מניית גזית גלוב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מניות במרכז

בנק אגוד הוריד היום המלצה למניית עזריאלימ"תשואת שוק" ל"החזק", זאת כתוצאה ממחיר המניה הגבוה יחסית שבו היא נסחרת וממכפיל גבוה. מחיר היעד של המניה נקבע 105 שקל - בדומה למחיר השוק.

 

חברת תיא השקעות, העוסקת בהפקת שידורי טלביזיה ומתן שירותים בתחום המדיה, דיווחה כי החברה הבת, אווסקו (AVESCO), צופה שיפור בפעילות העסקית ב-2014 וזאת בעיקר כתוצאה מאירועי הספורט הצפויים בעולם. מדובר באולימפיאדת החורף ברוסיה, משחקי הקומונוולת' בסקוטלנד והגביע העולמי בכדורגל בברזיל, כאשר אירועים אלו צפויים לתרום באופן משמעותי לתוצאות הפעילות בשנה זו.

 

חברת הביומד פלוריסטם, העוסקת בתחום הריפוי התאי באמצעות תאי גזע מהשלייה, הודיעה כי רשות המזון והתרופות בארה"ב (ה-FDA) הורתה על הפסקת הניסוי הקליני שלב 2 במוצר PLX-PAD לטיפול בצליעה בינונית לסירוגין. בנק ההשקעות אופנהיימר ממשיך להאמין בפלוריסטם למרות החלטת ה-FDA ומעניק לחברה המלצת תשואת יתר עם מחיר ידע של 5 דולר ב-12-18 חודשים הקרובים. "בהתחשב במידע המוגבל שניתן, יש קושי להעריך את החשיבות של מקרה בודד של תגובה אלרגית. ההערכה שלנו מתבססת קודם כל על האינדיקציה המובילה של פלוריסטם, טרשת עורקים חמורה (CLI), שבה אנו מעריכים שהחברה תתחיל בניסויים קליניים פאזה 2-3 בחלק השני של 2013", נאמר בסקירה שהוציא הבנק.

.

המשקיע הארגנטיני, אדוארדו אלשטיין, הבהיר אתמול במסיבת עיתונאים מטעם אי.די.בי שהוא מתכוון להשקיע בתאגיד, בשם קבוצת משקיעים, סכום של 75 מיליון דולר. "אי.די.בי היא חברה חזקה ביותר. הכלכלה שלכם חזקה. אנחנו רוצים להשקיע מיד את הכסף באי.די.בי - אני משקיע את 75 מיליון הדולר בשם של קבוצת משקיעים זרים ולא רק בשמי. אני מבין שזה שבוע קריטי בשל הדיון בבית המשפט. אני אזרים כסף חדש לחברה. אנו רואים בזה השקעה", אמר אלשטיין במסיבת העיתונאים. בית המשפט ידון מחר בהצעת נציגות אג"ח אי.די.בי אחזקות ופתוח להסדר החוב ובהתנגדות אי.די.בי, שהציעה מתווה משלה, תוך הותרת השליטה בידי דנקנר.

 

שותפות הגז הטבעי לווייתן, בשליטת רציודלק אנרגיה (באמצעות דלק קידוחים ואבנר), ונובל אנרג'י, מנהלת משא ומתן עם גורמים בירדן על העברת גז למפעלי פוטאש בצד הירדני של ים המלח, כך נודע ל"כלכליסט". זאת בכפוף להחלטת המדינה, שטרם החליטה על ייצוא הגז של החברות הישראליות. נציגי לווייתן ביקשו בשבוע שעבר את אישורו של דיויד גילה, הממונה על הגבלים עסקיים, לנהל משא ומתן למכירת גז לארצות שכנות - טורקיה, ירדן או הרשות הפלסטינית. זאת בעקבות שיחות שמנהלים הנציגים בחודשים האחרונים עם גורמים בממלכה הירדנית ועם נציגי פוטאש הקנדית כדי לגבש תוכנית ראשונית למכירת גז טבעי למפעליה בירדן (APC) תוך ניצול תנודות ביקוש בשוק המקומי.

 

חברת האחזקות ארקושבשליטת אריה קוטלר (42%) ומוריס וילנר (41%) דיווחה על חתימת הסכם לרכישת פעילות קמעונאית של 263 תחנות דלק וחנויות נוחות בחוף המזרחי של ארה"ב עבור 50.5 מיליון דולר. את הרכישה מבצעת החברת הבת האמריקאית GPM, שבבעלותה המלאה של ארקו. לאחר השלמת העסקה תהפוך GPM לאחד השחקנים הגדולים בארה"ב בתחום - החברה תפעיל ותספק דלקים לכ-600 אתרים בחוף המזרחי עם מחזור מכירות צפוי של מעל ל-2 מיליארד דולר בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x