שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

למרות הרכישות של פישר: הדולר נחלש ב-0.3%, שערו היציג - 3.67

היורו הוסיף 0.3% ל-4.8 שקלים; בנק ישראל רכש עשרות מיליוני דולרים בשוק בהתאם לתוכנית שהשיק לפני כחודש

גיא בן סימון 15:3704.06.13

בנק ישראל רכש היום (ג') עשרות מיליוני דולרים בשוק כדי למנוע את התחזקות השקל. נגיד בנק ישראל צפוי להמשיך להתערב במסחר במט"ח בהתאם לתוכנית הרכישות עליה הכריז הנגיד סטנלי פישר לפני כחודש, לרכישת 2.1 מיליארד דולר עד סוף השנה. למרות ניסיונות התמיכה, הדולר איבד היום 0.3% מערכו ושערו היציג נע על 3.67 שקלים. היורו הוסיף 0.3% ל-4.8 שקלים.

"כשנכנסתי לתפקיד חשבתי שיעזור למשק אם ניתן רמזים, משהו כמו 'אנחנו מצפים לעלות את הריבית'. אבל שהגיע הזמן לא רציתי לעשות זאת. אז הגעתי למסקנה שלא כדאי לתת רמזים. אני מתגעגע לימים בהם נפגשנו פעם בחודש החלטנו על הריבית וחיכנו לחודש הבא. עכשיו מתנהגים כאילו יש שיטפון וצריך לשים אצבע כדי לעצור את הזרם. אני מקווה שבעוד איקס שנים, ואני כמו הפד לא מוכן להגיד מה זה איקס. נחזור לשגרה", כך אמר היום נגיד בנק ישראל סטנלי פישר בוועידה של האגודה הישראלית לכלכלה.

 

פישר הוסיף כי "הסיבה שאנחנו מקבלים החלטה כל חודש על הריבית היא משום שאיננו יודעים מחודש לחודש איפה נהיה והמשק שלנו מאוד תנודתי. אולי יותר נחמד להגיד, יש לנו משק דינמי".

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: עמית שעל

 

"פעולות הבנק המרכזי והנגיד בראשו, משפיעות לטווח קצר בלבד ואין בהן די בכדי לשנות את המגמה", אמר אורן אלדד מנכ"ל ATRADE. "יחד עם זאת יש לציין כי הפעם, בשונה מפעמים קודמות, חולשתו של הדולר נובעת בין היתר מהיחלשותו בעולם אל מול סל המטבעות".

  

"רכישה של כמה עשרות מיליוני דולרים אינה מספיקה בכדי לבלום את המגמה העולמית בשער הדולר אלא מהווה איתות והשפעתה רגעית ולא יותר. לדעתי אנו נחזה בהתחזקותו של השקל שוב לאזור 3.6 -3.55 שקלים", הוסיף אלדד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x