שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אסיפת בעלי המניות של מלאנוקס לא אישרה לאיל ולדמן לכהן כיו"ר

בסוף השבוע הודיע ולדמן על מחיקת החברה מהמסחר בתל אביב בשל החלטת המוסדיים לפסול את כהונתו כיו"ר, במקביל לכהונתו כמנכ"ל

ניר צליק 21:0603.06.13

הפור נפל במלאנוקס עם החלטת בעלי המניות לפסול את ולדמן מלכהן כיו"ר במקביל לכהונתו כמנכ"ל. מניית מלנוקס יורדת בשעה זו ב-4.9% בוול סטריט.

 

פחות משבוע אחרי שמלאנוקס החליטה להימחק מהמסחר בתל אביב בעקבות העימות עם הגופים המוסדיים בהקשר להמשך כהונתו של מנכ"ל החברה, איל ולדמן, כיו"ר ומנכ"ל במקביל, התקבלה החלטה באסיפת בעלי המניות של מלאנוקס. בעלי המניות החליטו כאמור לא לאפשר לולדמן לכהן כיו"ר החברה. כעת תאלץ מלאנוקס למצוא יו"ר אחר, למרות החלטתה להימחק מהמסחר.

 

איל ולדמן איל ולדמן צילום: אוראל כהן

 

ולדמן זעם על כוונתם של הגופים המוסדיים, בראשם מגדל, להצביע נגדו באסיפה, כאשר אלו גיבו עצמם בהמלצתה של אנטרופי להפריד את תפקידי המנכ"ל והיו"ר מטעמים של ממשל תאגידי.

 

בימים האחרונים נפלה מניית מלאנוקס על רגע החלטתו של ולדמן למחוק את המניה למסחר מהבורסה בתל אביב, למגינת ליבה של מנכ"ל הבורסה, אסתר לבנון.

 

המוסדיים הישראלים מחזיקים, לפי ההערכות, 20% ממניות מלאנוקס, ומחיקתה מהמסחר צפויה להביא לחץ גדול על המניה, כפי שציין יונתן קרייזמן, אנליסט כלל. לדבריו, "במידה שמלאנוקס אכן תחדל להיסחר בארץ, אנו צופים כי גופים מוסדיים ישראליים יצמצמו את אחזקתם באופן ניכר ויבחנו פוזיציות עתידיות באופן אופורטוניסטי – לאור התנודתיות הגבוה והאי-ודאות בנוגע לסביבה העסקית של החברה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x