שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

"אי הבהירות סביב המחליף לפישר - מוסיפה תנודיות לשוק מטבע החוץ"

כך לפי כלכלני FXCM. המטבע האמריקאי עלה ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.69 שקלים. שערו היציג של היורו נקבע על 4.79 שקלים

שי סלינס 15:3803.06.13

הדולר והיורו שמרו היום (ב') על יציבות במסחר מול השקל. המטבע האמריקאי עלה ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.69 שקלים. היורו היצי נקבע על 4.79 שקלים.

 

הממשלה אישרה אתמול פה אחד את הארכת כהונתו של ראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל בארבע שנים נוספות. לפני כשבועיים סירבו השרים לאשר את ה'בייבי' של קנדל - ייסוד מנגנון לליבון מחלוקות בין הרגולטורים, שהייתה מעצימה את כוחה של המועצה. בנוסף, דחתה הממשלה את הדיון בפרויקט נוסף עליו עמלו קנדל וצוותו בשנתיים האחרונות - הקמת ועדת שרים לאסטרטגיה כלכלית חברתית.

 

סטנלי פישר וקרנית פלוג סטנלי פישר וקרנית פלוג צילום: מיקי נועם אלון

כלכלני FXCM התייחסו למסחר בשוק המט"ח וכתבו כי "השוק מעריך שבנק ישראל ימשיך ויוריד את הריבית, הן מתוך רצון לבלום את המשך התיסוף בשקל והן על מנת לסייע בהמרצת המשק, החווה האטה בצמיחה בעקבות ההיחלשות של הכלכלה העולמית. כמו כן ישנו עדיין גם סימן שאלה בנוגע למחליפו של פישר, המסיים את תפקידו בסוף החודש, וככל שנתקרב למועד סיום תפקידו כך יתחילו להתגבר הספקולציות באשר לזהות מחליפו, והדבר עשוי להוסיף מעט תנודתיות למסחר המקומי".

 

בעולם ממשיכים לעקוב אחר הבורסה של יפן שצללה היום ב-3.7%. לאחר שהניקיי רשם לפני שבוע וחצי את הצניחה החדה ביותר מאז האסון בפוקושימה ב-2011, מתקשה המדד להתאושש והשלים ירידה של 15%. עם זאת, מתחילת השנה הניקיי עלה ב-30% וב-12 החודשים האחרונים טיפס ב-80%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x