שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

מלאנוקס עוזבת את אחד העם: תמחק המניה בתוך שלושה חודשים

החברה תמשיך להיסחר בנאסד"ק. "כלכליסט" חשף בשבוע שעבר כי המנכ"ל והיו"ר של מלאנוקס, איל ולדמן, עומד למחוק אותה מהבורסה על רקע התנגדות הגופים המוסדיים לחידוש כהונתו

גולן חזני 23:3330.05.13
מלאנוקס החליטה למחוק את המניה מהמסחר בבורסה בתל אביב. בדיווח שפרסמה החברה לפני שעה קלה נכתב כי החברה תימחק בתוך שלושה חודשים.

 

החברה הודיעה כי "החליטה למחוק את מניותיה מהבורסה בתל אביב כדי להיות כפופה למערכת אחת של תקנות רישום במקום שתיים (זו האמריקאית), לאפשר התמקדות טובה יותר של ההנהלה בעסקי החברה, וכדי לחסוך בעלויות תפעול".

 

איל ולדמן איל ולדמן צילום: אוראל כהן

 

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי ולדמן זועם על ההתנגדות של גופים מוסדיים בישראל - בעקבות המלצת אנטרופי - להמשך כהונתו כיו"ר החברה לצד תפקודו כמנכ"ל. "הכהונה הכפולה שלי לא הזיקה עד היום לחברה. המוסדיים הישראליים הולכים אוטומטית אחרי אנטרופי ולא מפעילים שיקול דעת", אמר ולדמן ל"כלכליסט". הערב אמר כי החברה תרכז את מאמציה במסחר בנאסד"ק, שם תמשיך להיסחר.

 

המוסדיים הישראלים מחזיקים, לפי ההערכות, 20% ממניות מלאנוקס, ומחיקתה מהמסחר צפויה להביא לחץ גדול על המניה, כפי שציין יונתן קרייזמן, אנליסט כלל. לדבריו, "במידה שמלאנוקס אכן תחדל להיסחר בארץ, אנו צופים כי גופים מוסדיים ישראליים יצמצמו את אחזקתם באופן ניכר ויבחנו פוזיציות עתידיות באופן אופורטוניסטי – לאור התנודתיות הגבוה והאי-ודאות בנוגע לסביבה העסקית של החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x