שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה ננעלה ביציבות; מניית בבילון זינקה ב-6.5%

בשעות הבוקר נסחרו המדדים המובילים בירידות שהתמתנו לקראת הנעילה; אחרי הדו"חות: פועלים עלה ב-0.3%, לאומי ירד ב-0.4% והחברה לישראל איבדה 1.1%

שי סלינס 16:3130.05.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') ביציבות לאחר שבשעות המסחר המוקדמות נסחרו המדדים בירידות שערים. ברקע למסחר: מבול הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון והירידה החדה במדד ניקיי ביפן הבוקר. בסיכום שבועי ת"א 25 טיפס ב-1.4% ות"א 100 עלה ב-1.5%. מתחילת השנה עלה ת"א 25 ב-3.9% ות"א 100 ב-5.6%. מדד הביטוח בלט השבוע בעלייה של 5.5% וזינוק של 17.9 מתחילת השנה.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

לפני פתיחת המסחר פקעו האופציות בבורסה על מדד ת"א 25 ברמה של 1,230 נקודות ועל מדד הבנקים ברמה של 1,171.26 נקודות.

 

המשק הישראלי צפוי לצמוח השנה בשיעור ריאלי של 3.9%, ואילו בשנה הבאה תהיה הצמיחה נמוכה יותר ותסתכם רק ב-3.4%. כך מעריך ארגון ה-OECD בתחזית הכלכלית למדינות החברות בו שהוא פרסם אתמול. להערכת כלכלני הארגון, הגז הטבעי מקידוח תמר יתרום לצמיחה 1% השנה, ו-0.7% נוספים בשנה הבאה. הערכות ה-OECD על היקף תרומת הגז הטבעי לצמיחה זהות לאלה שפרסם בנק ישראל לפני חודשיים.

 

חדר מסחר חדר מסחר צילום: עמית שעל

 

שוק האג"ח

גילעד אלטשולר, מנכ"ל משותף ומבעלי בית ההשקעות אלטשולר שחם התייחס לנפילה באג"ח הממשלתיות הארוכות של מדינת ישראל (כ-1% אתמול): "זוהי סיומה של תקופה. לאחר עשור של עליות בשוק האג"ח הממשלתיות נראה שאנחנו נמצאים בקצה".

 

"מה שקורה בשוק האג"ח הממשלתיות המקומיות זה פשוט התאמה למה שקורה בשוק הממשלתי בארצות הברית. אם עד עכשיו צמצמנו פערים מול ארצות הברית כך שמחירי האג"ח הממשלתיות המשיכו לעלות, עכשיו נהיה מקבילים אליהם. אולי תהייה עוד קצת עליה נוספת במחיר אבל בסך הכל נלך במקביל למגמה שם. המגמה כרגע בארצות הברית היא די אגרסיבית של עליית תשואות. בארץ עליית התשואות לא באותה עוצמה כמו שם", אמר.

 

מניות במרכז

חברת בבילון הודיעה היום כי לאחר ביקורת נהלים שבוצעה במהלך החודשים האחרונים על ידי גוגל, התקבל היום מכתב מענקית החיפוש האמריקאית המאשר שלא נדרשות פעולות נוספות בכדי לתקן את הליקויים שנמצאו וזאת בכדי לעמוד בהוראות ההסכם ביניהן. מדובר בדרישה של גוגל לפני כחצי שנה לתקן ליקויים במשתמשים "בעיתיים" שהגיעו לאתר שלה דרך בבילון.

 

ענקית הגנריקה הישראלית טבע הודיעה לרשות המסים בישראל כי בכוונתה לשלם 336 מיליון שקל במסגרת תיקון מס' 69 לחוק עידוד השקעות הון לפיו חברה ישראלית יכולה להשתמש ברווחים הפטורים ממס שנצברו לפני 2011 לטובת תשלום דיבידנדים לבעלי המניות. "טבע משחררת מזומנים כדי לשלם דיבידנד. זה לא מגדיל את הדיבידנד אך כדי שיוכלו לשלם את הדיבידינד הם משלמים מס. ללא תשלום המס הם לא יוכלו להשתמש במזומנים לפי חוק", אמר ריצ'ראד גסו, אנליסט בכיר בדש בית השקעות, בשיחה עם "כלכליסט".

 

בנק פועלים פרסם הבוקר את תוצאות הרבעון הראשון מהם עולה כי הרווח הנקי הסתכם ב-621 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 659 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2012 ו-652 מיליון שקל ברבעון הקודם. שיעור תשואת הרווח הנקי להון עצמי של הבנק הגיע ברבעון הראשון ל-9.5%, בהשוואה לתשואה על ההון של 11.3% ברבעון המקביל אשתקד.

 

בנק לאומיהציג זינוק של 32% ברווח הנקי ל-570 מיליון שקל. העלייה מיוחסת לעלייה בהכנסות שאינן מריבית בסך 292 מיליון שקל. העלייה החדה ברווח נובעת בעיקר מרווח חד פעמי של 180 מיליון שקל (לפני מס) שהשיג הבנק ממכירת מניות מגדל במהלך הרבעון וירידה בהוצאות בגין הפסדי אשראי. הוצאות אלו הסתכמו ברבעון הראשון בכ-73 מיליון שקל (שיעור של 0.12% מהיקף האשראי לציבור) וכללו הפרשה של 50 מיליון שקל בגין יישום הוראת בנק ישראל למערכת הבנקאית בנושא נדל"ן לדיור.

 

הרווח הנקי של בנק דיסקונט עלה ב-6.5% ברבעון הראשון ל-263 מיליון שקל. התשואה להון המיוחס לבעלי המניות של הבנק ברבעון הראשון – 9.2% לעומת 9.5% ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות מריבית בשלושת החודשים הראשונים של 2013 הסתכמו ב-1.04 מיליארד שקל, לעומת הכנסות מריבית של 1.1 מיליארד שקל אשתקד.

 

חברת האחזקות כלל תעשיות, בשליטת לן בלווטניק מסיימת את הרבעון הראשון של 2013 עם רווח נקי של 98 מיליון שקל. הרווח נובע בעיקר ממימוש השקעות ושיערוך חיובי של השקעות, כאשר הרווח מפעילות שוטפת (הכולל את תחום המלט, חברת תעבורה, נייר חדרה, ופעילות בתחום הביוטכנולוגיה) הסתכם ב-5 מיליון שקל בלבד. הרווח אם כך נובע בעיקר ממימוש נכס מקרקעין בהדר יוסף שתרם 48 מיליון שקל לרווח, רווח של 24 מיליון שקל בגין עלייה לשליטה בחברת הבת כלל סאן, ורווח של 24 מיליון שקל נוספים כתוצאה ממהלך חשבונאי של צירוף עסקים של חברת קיורטק. בתקופה המקבילה הסתכם הרווח ב-15 מיליון שקל בלבד.

 

מה דעתך על מניית חברה לישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
בטל שלח
    לכל התגובות
    x