$
בורסת ת"א

מפרקי קמור: דני ברנר פרץ למשרדי החברה

לטענת המפרקים הזמניים, בעל השליטה בקמור ניסה לשבש הליכי חקירה כשנכנס למשרדי החברה ללא אישור ולקח דיסק גיבוי שביקש להכין עבורו

ניר צליק ויצחק דנון 08:2029.05.13

מפרקיה הזמניים של קמור, עדי פיגל וחגי אולמן הגישו אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה להרחבת חקירתו של דני ברנר, בעל השליטה בקמור.על פי הבקשה, מבקשים המפרקים לחקור גם את שרונה קשתי, העוזרת האישית של ברנר.

לטענת המפרקים, ברנר וקשתי ניסו לכאורה לשבש הליכים ולהשמיד ראיות, כאשר ברנר נכנס למשרדי החברה ללא ידיעתם ובניגוד לאיסור מצידם, ואף פרץ וחיבל במשרדי החברה. עוד טוענים פיגל ואולמן כי למחרת היום שבו נכנס ברנר למשרדי החברה ללא רשות, התגלה כי בוצעה חבלה פיזית במחשבים של החברה וכן נלקחו חומרי מחשב, ביניהם דיסק גיבוי של חומרי החברה שברנר ביקש להכין עבורו.

 

דני ברנר דני ברנר

 

מבירור שערך "כלכליסט" עולה כי קשתי פוטרה מעבודתה כבר בתחילת אפריל ובשבועיים האחרונים היא שוהה מחוץ לישראל.

 

פיגל ואולמן מציינים בפנייה לביהמ"ש כי לאחר הפריצה הם פנו אל ברנר בשאלה האם הוא או מישהו מטעמו נכנסו למשרדי החברה או התחברו מרחוק למחשבי החברה לאחר המועד בו הודיעו לו על האיסור המוחלט להיכנס למשרדי החברה, אולם עד כה לא התקבלה כל תשובה מצידו של ברנר לפנייה זו.

 

הבקשה לחקירתה של העוזרת של ברנר ולהרחבת החקירה לגביו מגיעה אחרי שהבקשה הראשונית לחקירתו הוגשה לבית המשפט לפני כשבועיים, על רקע חשד כי ברנר חתם, לכאורה, על מסמכים שהיטיבו עם שותפו העסקי, מיכה טלמור. לטענת הנאמנים, ברנר חתם על המסמכים ללא סמכות לאחר שהחברה כבר החלה הליך של הקפאת הליכים. על פי הטענה המקורית, טלמור ביקש לשנות באופן רטרואקטיבי את מצבת החובות בקמור אירופה, בצורה שתאפשר לו לגרוף רווח גבוה יותר ממכירת פרויקט הנדל"ן של קמור בלונדון, קווין ויקטוריה, תוך זיוף של דו"חות ורישומי החברות.

 

מהמסמכים שהוגשו עולה כי המידע הגיע לחברה בעקבות הודעה של דירקטור הולנדי בחברה־הבת של קמור. בעקבות ההודעה של הדירקטור, קיימו נאמני החברה פגישה לילית עם הנהלת קמור שבה נכחו סמנכ"ל הכספים, עמית מגן, חשב החברה רועי רגרמן וכן ברנר עצמו.

 

קמור עצמה נמצאת בהליך של פירוק לאחר שהחברה לא הגיעה להסדר עם מחזיקי איגרות החוב, שלהם חייבת החברה כ־108 מיליון שקל. כלל חובותיה של החברה מסתכמים ב־337 מיליון שקל כשבקופתה 60 מיליון שקל בלבד. ברנר הגיע למתווה הראשוני להסדר עם בעלי האג"ח, שבמסגרתו היה אמור להזרים 10 מיליון שקל תמורת 25% ממניות החברה.

 

מברנר לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x