שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל בירידות; האג"ח הממשלתיות צללו בעד 1%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.7% ות"א 100 השיל 0.8%; אג"ח שחר ל-10 שנים ירדה ב-0.87% לתשואה של 3.69%; דודי רזניק, לאומי שוקי הון: "הירידות באג"ח הממשלתיות - תגובה למגמה בעולם"; מחזור המסחר - 946 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 16:3029.05.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בירידות בצל שורה של דוחות רבעוניים, כשיום שישי הקרוב הוא המועד האחרון להגשת הדוחות לרבעון הראשון של 2013. בזירה הבינלאומית, ירידות שערים באירופה ובחוזים העתידיים בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-946 מיליון שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים  ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

איגרות החוב הממשלתיות רשמו ירידות שערים חדות של עד 1%. אג"ח שחר ל-10 שנים ירדה ב-0.87% לתשואה של 3.69%.

 

דודי רזניק, מנהל דסק מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון, התייחס לירידות בשוק האג"ח הממשלתי ואמר כי "ירידות השערים בשוק האג"ח הממשלתי בישראל נרשמות בהמשך לארה"ב, שם ירדו האג"ח הממשלתיות אמש על רקע החשש כי הפד מתכוון להתחיל להוריד כמות הרכישות החודשית העומדת על 85 מיליארד דולר וכן על רקע המשך פרסום נתוני מקרו חיוביים כגון מדד אמון הצרכנים שממשיך לעלות בעקביות וכן המשך התאוששות שוק הנדל"ן למגורים".

 

"סביבת הריבית צפויה להישאר נמוכה בישראל תוך אפשרות להורדת ריבית נוספת ע"י בנק ישראל במהלך השליש האחרון של השנה, כך שנראה כי ירידות השערים היום הינן בעיקר תגובה למגמה בעולם ופחות בשל נתוני מאקרו מקומיים", אמר רזניק.

 

גם בבית ההשקעות איילון התייחסו לירידה החדה באג"ח הממשלתי: "שוק החוב המקומי בכלל ושוק החוב הממשלתי בפרט סופג היום פגיעה ישירה מהסערה בשוק החוב האמריקני. מגמת עליית התשואות בשוק החוב האמריקני מהווה את הגורם המשפיע ביותר בשוק החוב המקומי בעת הנוכחית ולראייה על אף הפחתת הריבית האחרונה והמפתיעה במידה רבה ביום שני השבוע צונחים מדדי איגרות החוב".

 

באיילון מסבירים שהסיכון הגדול בעליית התשואות הוא בגל פדיונות בקרנות הנאמנות בעקבות פאניקה: "הציבור הישראלי מוטה באופן גורף להשקעה בשוק איגרות החוב ולהיט של הציבור הרחב הינו קרנות אג"ח וקרנות אגרות חוב עם תיבול מנייתי מוגבל. תרחיש מתמשך של עליית תשואות בשוק החוב המקומי עלול להבהיל משקיעים מהציבור על רקע הפסדי הון ניכרים במכשירים סולידיים, לכאורה".

 

בשורה התחתונה אומר יניב פגוט: "אנו סבורים כי יש לנצל את הפאניקה בשווקים הנובעת מעליית תשואות החוב הממשלתיות בארה"ב על מנת לייצר אחזקת חוב ממשלתית הארוכה ממדדי היחס הרלוונטיים".

  

הטייקונים ייאלצו לבחור

 

"פסגות או תנובה, כלל או אי.די.בי, הפינקס או דלק, בנק מזרחי או מליסרון, ולאומי קארד או קבוצת עזריאלי". כך הסביר הבוקר הממונה על שוק ההון עודד שריג את הפרק השני של חוק הריכוזיות העוסק בבעלויות צולבות, בו החלה היום לדון ועדת הכספים. זאת לאחר שאתמול אושר החלק הראשון שיוביל לקיפול הפירמידיות העסקיות בישראל. במהלך הדיון אמר יו"ר הרשות לני"ע פרופ' שמואל האוזר כי "החלק הזה בחוק הולך לשנות משמעותית את מבנה החברות. המספרים אגרסיביים. פז זה כ-6 מיליארד שקל שווי שוק. נקודת המבט צריכה להיות באיזו מידה זה משפיע על הסיכון המערכתי".

 

הבורסה בתל אביב הבורסה בתל אביב צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

ירידות שערים חדות נרשמות באיגרות החוב הממשלתיות, במיוחד באלו לטווחים הארוכים יותר. אג"ח שחר ל-10 שנים צוללת ב-0.8% לתשואה של 3.7%.

 

מידרוג העלתה את אופק הדירוג של רבוע כחול נדל"ן משלילי ליציב והותירה את הדירוג ברמה של 1A. מידרוג אישרה לחברה גיוס של עד 100 מיליון שקל בהרחבת סדרה קיימת, כשתמורת ההנפקה תשמש בין השאר למחזור חוב קיים. במידרוג מציינים כי אישור מחדש של דירוג A1 נובע מפרופיל פיננסי איכותי, הכולל רמת מינוף נמוכה, בייחוד בהתחשב בשיפור הצפוי ברמות המינוף לאחר חתימת הסכם הליווי בפרויקט השוק הסיטונאי ושימוש בכספי המקדמות מרוכשי הדירות לצורך פירעון חלק מההלוואה בגין הפרויקט, לצד תזרים משמעותי מפעילות,  ושיעורי תפוסה גבוהים בנכסים, העומדים על כ-98%.

 

מידרוג אשרה לאמות גיוס אג"ח בהיקף של 500 מיליון שקל. דירוג האג"ח הוא "Aa3" באופק יציב. מידרוג ציינה כי הדירוג נסמך על כך שמרבית נכסי החברה ממוקמים באיזורי ביקוש ומאופיינים בתמהיל שימושים מגוון ושיעורי תפוסה גבוהים ביותר, העולים באופן קבוע על 95%, ועומדים על כ-96.6% נכון לתום הרבעון הראשון. "איכותו הגבוהה של תיק הנכסים מאפשרת לחברה לרשום תזרימים יציבים מפעילות ובהיקפים משמעותיים ואף לרשום יחס כיסוי חוב ל-FFO סביר לרמת הדירוג", כתבו כלכלני מידרוג.

 

מניות במרכז

הפרשה של 24 מיליון שקל שביצע הבנק הבינלאומי ברבעון הראשון של 2013 עקב יישום הוראת בנק ישראל למערכת הבנקאית בנושא נדל"ן לדיור הביא לירידה של 4.9% ברווח הנקי של הבינלאומי לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-136 מיליון שקל.

 

הבנקים נאלצים לבצע את המחיקה במחצית הראשונה של השנה, לאחר שהמפקח על הבנקים דודו זקן טען כי הסיכון במשכנתאות גבוה מזה שמעריכים הבנקים ולכן עליהם לשמור על שיעור הפרשה להפסדי אשראי מתיק המשכנתאות על 0.35% לפחות. לבינלאומי ניתנה אפשרות לפצל את סכום ההפרשה בין שני הרבעונים הראשונים של השנה או להכיר במלוא ההוצאה ברבעון השני של 2013, בדומה למזרחי טפחות.

 

כלכלני סיטי הורידו היום המלצה לרמי לוי ל"נייטראלי" מ"קניה". עם זאת מציינים בבנק כי לא שינוי את ההערכה שלהם לחברה והם עדיין ממליצים להחזיק את המניה בתיק לטווח ארוך.

 

הרווח הכולל של מגדל ברבעון הראשון של 2013 זינק ב-25% וזאת בעיקר בשל גביית דמי ניהול משתנים בפוליסות ביטוחי החיים. דו"ח זה של מגדל מגיע בהמשך לדיווח אתמול של הפניקס בו הציג קפיצה של 75% ברווח הכולל ל-279 מיליון שקל. בשורה התחתונה הרווח הכולל של מגדל בניהולו של יונל כהן הסתכם ב-225 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 179.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2012.

מה דעתך על מניית רמי לוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מזור רובוטיקס החלה להיסחר אתמול בנאסד"ק באמצעות ADR. המנייה עלתה ב-16% במחזור גבוה יחסית.

 

חברת בזן (בתי זיקוק נפט), שבשליטת החברה לישראל, הודיעה אתמול בלילה על תקלה חדשה במתקני הזיקוק שלה שממוקמים בקרבת חיפה. לפי דיווחי החברה "התגלתה תקלה באחד ממתקני השירותים במפעלה של החברה, וכתוצאה מכך הופחתו תפוקות בחלק ממתקני הייצור של מגזר הזיקוק של החברה". עוד הוסיפו כי "החברה מקווה שהיא תצליח להתגבר על התקלה עד חודש יוני הקרוב.

 

קרן הפרייבט אקוויטי אדוונט היא הקרן שמעוניינת לרכוש את השליטה בכלל ביטוח. אדוונט מבקשת לרכוש במזומן 27.5% מהון המניות של כלל ביטוח (מחצית מאחזקות אי.די.בי בחברה) לפי שווי חברה של 4.5 מיליארד שקל. הקרן מעוניינת לקבל בנוסף זכות סירוב ראשון ביחס ליתרת אחזקות אי.די.בי בכלל ביטוח.  

 

ביום שני הקרוב צפויה להתקיים אחת מאסיפות המשקיעים הדרמטיות בתולדות מלאנוקס, כשהסעיף המשמעותי ביותר עליו יצביעו המשקיעים יהיה בחירתו מחדש של ולדמן ליו"ר הדירקטוריון. בבנק ההשקעות UBS שמחזיק (1.1%) במלאנוקס הוציאו לקראת האסיפה סקירה שבה הם מעריכים כי ולדמן לא ייבחר מחדש לתפקיד יו"ר החברה. הרוב הנדרש לבחירתו מחדש של ולדמן ליו"ר הוא של 66% מהמצביעים הלא מעורבים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x