שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כלל ביטוח: ירידה של 24% ברווח הכולל ל-104 מיליון שקל

הירידה ברבעון הראשון של השנה נבעה מהוצאות בגין מכירת פעילויות של כלל פיננסים. הרווח מפעילות הביטוח עלה ב-13% ל-219 מיליון שקל

שי סלינס 09:5822.05.13

כלל ביטוחמקבוצת אי.די.בי דיווחה היום (ד') על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה והציגה ירידה של 24% ברווח הכולל ל-104 מיליון שקל. 

הרווח הכולל הושפע מההפסד שנרשם במגזר הפיננסי בעיקר כתוצאה מהפסקת פעילויות של החברה הבת, כלל פיננסים. ההפסד של מגזר זה הסתכם ב-26 מיליון שקל, לעומת הפסד כולל של 2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

כמו בתקופת הדוח נרשם רווח כולל אחר נטו ממס של 38 מיליון שקל, לעומת רווח כולל אחר של 95 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הקיטון ברווח הכולל האחר נבע בעיקר מקיטון ברווחי הון בגין נכסים פיננסיים סחירים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

 

בחודשים האחרונים נמכרו מספר פעילויות של כלל פיננסים. פעילות ניהול הנכסים בחו"ל נמכרה תמורת 18.5 מיליון דולר, פעילות הנגזרים תמורת  5 מיליוני שקל ופעילות ניהול התיקים וקרנות הנאמנות נמכרה להראל.  כמו כן לפני כשבוע דיווחה כלל פיננסים במסגרת תוצאותיה לרבעון הראשון כי היא מנהלת מגעים עם מספר גופים, לרבות בנק ירושלים, למכירת חבר הבורסה שבבעלותה.

 

בניטרול השפעות חד פעמיות כלל ביטוח סיימה את הרבעון הראשון עם רווח כולל לפני מס מפעילות ביטוח של 219 מיליון שקל, בהשוואה ל-193 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

איזי כהן איזי כהן צילום: אוראל כהן

 

חיסכון ארוך טווח

במגזר חיסכון ארוך הטווח נרשם רווח כולל לפני מס של 144 מיליון שקל, לעומת רווח של 43 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל לפני מס בתחום ביטוח החיים הסתכם בתקופת הדוח ב-114 מיליון שקל, לעומת 7 מיליוני ש אשתקד. עיקר העלייה ברווח הכולל בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד נבעה מגידול בדמי הניהול אשר הסתכמו ב-177 מיליון שקל, לעומת דמי ניהול של 62 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד (בה לא ניגבו דמי ניהול משתנים).

 

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הרווח הכולל לפני מס בפעילות קרנות הפנסיה בתקופת הדוח הסתכמה ב-10 מיליון שקל - ללא שינוי מהותי בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

במגזר הביטוח הכללי בישראל נרשם ברבעון הראשון של השנה רווח כולל של 48 מיליון שקל, בהשוואה לרווח כולל של 74 מיליון שקל אשתקד. עיקר הירידה נרשמה בענף רכב חובה - רווח כולל של 20 מיליון שקל, בהשוואה ל-51 מיליון שקל אשתקד.

 

סך הפרמיות של הקבוצה שהורווחו ברבעון הראשון של השנה הסתכמו ב-2.34 מיליארד שקל, לעומת פרמיות של 2.2 מיליארד שקל שהורווחו ברבעון מקביל אשתקד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x