$
בורסת ת"א

מגה: מידרוג הורידה את אופק הדירוג של החברה אם

כלכלני חברת הדירוג לא המתינו למהלכים שרוקח כעת המנכ"ל החדש, מוטי קרן, על מנת לשפר את פעילות רשת המזון

גיל קליאן 13:4116.05.13

חברת הדירוג מידרוג לא מעניקה למנכ"ל החדש של רשת מגה, מוטי קרן, הרבה רגעים של חסד. כלכלני החברה לא ממתינים למהלכים שרוקח כעת קרן על מנת לשפר את פעילות רשת המזון, והודיעו ערב החג על הורדה של אופק הדירוג לחברה האם אלון רבוע כחול. את דירוג האג"ח של החברה בחרו הכלכלנים להותיר על A2.  

במידרוג לא חוששים מתחומי הפעילות של אלון רבוע כחול שאינם בתחום המזון (דלק ונדל"ן), והם מנמקים את הורדת אופק הדירוג (מהלך שעלול להוביל להורדת הדירוג) במילים: "במהלך שנת 2013 יחול שיפור בתוצאות הכספיות של החברה, וזאת על רקע שיפור במגזר הסופרמרקטים והלא מזון, עקב סגירת חלק מהסניפים המפסידים ברשת מגה בול, התמקדות ניהולית ביתר הסניפים המפסידים ברשת וכן מפעולות התייעלות בתחום הלא מזון, כולל מיזוג חברת בי (חברת הנון פוד – ג.ק) וחברת מגה והליך מכירת פעילות כפר השעשועים.

 

רשת מגה רשת מגה צילום: אוראל כהן

 

"יחד עם זאת, להערכתנו, החברה ניצבת מול אתגרים ניהוליים של שימור נתחי השוק וייעול מבנה ההוצאות, המהווים גורם קריטי לצורך שיפור משמעותי ברווחיות המגזר המזון בטווח הבינוני, וזאת על רקע סביבה עסקית תחרותית מאוד. בתוך כך, אופק הדירוג השלילי משקף את אי הוודאות באשר ליכולת החברה לשמר רמת רווחיות טובה יותר לאורך זמן ולעמוד בטווח יחסי הכיסוי התואמים את הדירוג הנוכחי", נמסר ממידרוג.

 

קרן עדיין לא הציג מה התוכנית שלו לטיפול בחולשתה של מגה בשוק חנויות הדיסקאונט. נראה כי קרן צפוי לעשות כן בשבועות הקרובים, ויהיה מעניין האם ימשיך את התוכניות של קודמו בתפקיד זאב וורמברנד, שכללו בין השאר שינוי שם בחלק מהחנויות ופתיחת רשת דיסקאונט חדשה, או שיצור לעצמו תוכניות חדשות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x