שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

לקראת היסטוריה בסוני? ניסיון לפצל את ענקית האלקטרוניקה

מנהל קרן גידור, המחזיק ב-6.5% מהחברה, קורא למכירת חלק מזרוע הבידור שלה המחזיקה באולפנים בהוליווד ובחברות מוזיקה מובילות

סוכנויות הידיעות 15:0114.05.13

ענקית האלקטרוניקה והבידור היפנית סוני עומדת בפני ניסיון פיצול נועז שעשוי לטלטל את עולם העסקים היפני היציב בדרך כלל.

 

 

 

דניאל לב, המיליארדר שמנהל את קרן הגידור Third Point, ומחזיק בנתח של 6.5% בחברה, השווה 18.5 מיליארד דולר, קורא למכירת חלק מזרוע הבידור שלה. סוני מחזיקה באמצעות זרוע זו באולפני הסרטים הגדולים בהוליווד ובחברת מוזיקה מהמובילות בעולם.

 

 

פלייסטיישן של סוני. תשוב לעסקי הליבה? פלייסטיישן של סוני. תשוב לעסקי הליבה? צילום: בלומברג

 

"ניו יורק טיימס" דיווח שלב טס לטוקיו בסוף השבוע שעבר ונפגש עם פקידי ממשל ורגולטורים בכירים, כמו גם עם בכירים בסוני. לדברי מקורות המעורים בנושא, לב מסר מכתב בכתב ידו למנכ"ל סוני, קזואו היראי. במכתב משבח לב את נסיונותיו של היראי להביא למפנה בהתנהלותה של סוני, אבל דורש את פיצול החברה. על פי המקורות, קרן הגידור של לב תקצה בין 150 מיליארד ל-200 מיליארד ין על מנת לתמוך בהנפקה ציבורית של מניות חטיבת הבידור של סוני. הקרן מציעה שסוני תמכור בין 15% ל-20% ממניותיה בחטיבת הבידור למחזיקי המניות שלה, בטרם ההנפקה.

 

בד בבד, הציע לב שסוני תשקול מכירת 60% מאחזקותיה בזרוע הפיננסים שלה, המוכרת פוליסות ביטוח ואחזקות נדל"ן. לב אמר שבכך תפנה סוני כסף להשקעה בעסקי הליבה שלה - חטיבת האלקטרוניקה.

 

מניית סוני איבדה קרוב ל-85% ממחירה במהלך 13 השנים האחרונות, והיא איבדה את הובלתה בשוק האלקטרוניקה למתחרות דוגמת אפל, סמסונג ו-LG.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x