$
בורסת ת"א

כמה עולה ניהול של חברה עם אחזקה אחת?

בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב מבקשות לאשר למנכ"ל דורון תורג'מן בונוס של 276 אלף שקל. לחברות אחזקה אחת בלבד - בזק

אופיר דור 08:3513.05.13

לאיזה בונוס ראוי מנכ"ל של שתי חברות אחזקה שלהן אחזקה אחת בעלת מנכ"לית משלה? אסיפות בעלי המניות של בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב יתבקשו לאשר בחודש הבא בונוס בהיקף כולל של 276 אלף שקל לדורון תורג'מן המכהן כמנכ"ל בשתי החברות, עבור ביצועיו ב־2012. מדובר בבונוס בגובה ארבע משכורות חודשיות שישולם חציו על ידי אינטרנט זהב וחציו על ידי בי קומיוניקיישנס.

בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב הן חברות אחזקה שבאמצעותן מחזיק שאול אלוביץ' בגרעין השליטה בבזק, ומלבד בזק לא מנהלות שתי חברות אחזקה אלו נכסים מהותיים נוספים. את בזק מנהלת סטלה הנדלר. תורג'מן מונה למנכ"ל שתי החברות באוקטובר 2011, כשקודם לכן שימש כסמנכ"ל הכספים שלהן. עלות שכרו של תורג'מן (ללא הבונוס) עמדה ב־2012 על 832 אלף שקל, והיא שולמה בחלוקה שווה על ידי שתי החברות.

 

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ' צילום: יובל חן

בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב הסבירו בדיווח לבורסה בשבוע שעבר כי לתורג'מן היה "תפקיד מרכזי בתוצאות שרשמו החברות ב־2012 שהיו טובות מכפי שחזה הדירקטוריון". כמו כן, הבונוס מוסבר "בהובלתו המוצלחת את הפעילות הפיננסית של החברות, כולל הנפקת אג"ח חדשות במהלך השנה שעברה".

 

האג"ח הארוכות של אינטרנט זהב דווקא ירדו ב־2012 ב־30%, וב־12 החודשים האחרונים ב־17%, והן נסחרות בתשואה של 19% המעידה על חשש המשקיעים ביחס ליכולת של החברה לעמוד בהתחייבויותיה במועדן. הסבר נוסף לבונוס הוא כי לתורג'מן היה "תפקיד חשוב בכך שהחברות זכו לדירוג אשראי אטרקטיבי מסוכנויות הדירוג על אף הורדת דירוג לבזק". מידרוג הורידה את דירוג האג"ח של חלק מסדרות האג"ח של בזק בנובמבר 2012 מ־Aa1 ל־Aa2, ובפברואר השנה הורידה S&P מעלות את הדירוג של בזק מ־+AA ל־AA.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x