שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מעלות: "סבירות גבוהה לחדלות פירעון באדרי־אל"

דירוג האשראי של חברת הנדל"ן המניב נחתך בשבע רמות ל־CC. לחברה מיליון שקל בלבד בקופה, והתחייבויות של 340 מיליון שקל לבעלי האג"ח

אסף גילעם 08:3212.05.13

מכה נוספת לחברת הנדל"ן אדרי־אל, שבשליטת גבי אדרי (81%). לאחר שהעסקה למכירת חלק החברה בדיזנגוף סנטר ובקניון בקריית שמונה עלתה על שרטון, חתכה חברת הדירוג מעלות בסוף השבוע האחרון את דירוג החברה בשבע רמות ל־CC. בנוסף, מעלות הצמידה לדירוג תחזית "שלילית" שמשמעותה הורדת דירוג אפשרית בעתיד הקרוב.

 

לפני כשבועיים דיווחה אדרי־אל על חשש לביטול מכירת שטחי המסחר בדיזנגוף סנטר ובקניון קריית שמונה לקרן הנדל"ן ריט 1 תמורת 158 מיליון שקל. העסקה אמורה היתה לייצר לחברה תזרים פנוי של כ־35 מיליון שקל, שהיה אמור לשמש אותה בעיקר לפרוע את תשלומי הקרן והריבית לסדרות א' ו־ב' בסכום כולל של 22 מיליון שקל. במעלות מסבירים כי "אי־קיום המכירה מעמיד את החברה בפני קושי משמעותי לפרוע את חלויות האג"ח כבר ביוני 2013". במעלות פסימיים במיוחד: "גם אם תתממש העסקה, במתכונת שהוצגה על ידי החברה, היא עדיין לא מספיקה להערכתנו לפירעון מלוא החוב בשנת 2013, בהתחשב בתמונת הנזילות החלשה". מעבר לזאת מוסיפים במעלות כי "להערכתנו, מיחזור החוב לזמן קצר על ידי הבנקים אינו ודאי ואי־מיחזור חוב זה עלול להקשות עוד יותר".

 

דיזינגוף סנטר בתל אביב דיזינגוף סנטר בתל אביב צילום: צביקה טישלר

 

נכון לתחילת הרבעון השני של 2013, בקופת אדרי־אל כמיליון שקל בלבד, והתחייבויות לבעלי האג"ח של כ־340 מיליון שקל. סדרה א' של החברה, בערך נקוב של 60 מיליון שקל, אינה מגובה בביטחונות. לסדרה ב' קיים שעבוד על הנכסים שנמכרים במסגרת העסקה עם ריט 1. את דירוגה של סדרה ב' הפחיתה מעלות בצורה מתונה יותר ל־CCC, מדירוג של BBB.

 

במעלות סבורים כי הדרך היחידה של החברה להיחלץ ממצבה תלויה בהבשלת עסקאות מכירה, כולל מכירת נכסי הליבה ונכסים נוספים, שיאפשרו לה לעמוד בהתחייבויותיה ב־2013–2014, "זאת בהינתן המשך מיחזור החוב לזמן הקצר".

 

את 2012 סיימה אדרי־אל עם הכנסות של 48 מיליון שקל, הפסד של 17.6 מיליון שקל, תזרים שלילי של 19 מיליון שקל מפעילות שוטפת וגירעון של 98.5 מיליון שקל בהון החוזר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x