$
שוק ההון

מלחמות השליטה: "הקרנות מנסות לבצע השתלטות עוינת"

הנציגות אג"ח ב' טוענת כי אלביט הדמיה מתנהלת מחוץ לכל מסגרת חוקית וכי הקרנות הן בעלות השליטה דה פקטו בחברה; אלביט הדמיה: נציגות אג"ח ב' מחפש דרכים כדי לפגו בחברה ובשאר המחזיקים

גולן חזני 09:1908.05.13

ניסיונות ראשונים להרמת מסך על ההתנהלות בין אלביט הדמיה לקרנות יורק ו־DK פרטנרס, שמחזיקות בכ־40% מהאג"ח של החברה ושאם ההסדר שהציעו יאושר - ישתלטו על החברה בתמיכת בעל השליטה מוטי זיסר.

 

לכלכליסט נודע כי הדירקטורים באלביט הדמיה קיבלו אתמול מכתב חריף מנציגות מחזיקי אג"ח ב' הקצרה, שרומז כי הקשר בין החברה לקרנות שרכשו את האג"ח נוצר הרבה קודם לכן, וכי שתי הקרנות משתלטות למעשה על החברה בהשתלטות עוינת לטענתם.

 

את המכתב שיגר עורך הדין של הנציגות עו"ד אסף ברם ממשרד ברם־סלוקי המייצג כאמור את נציגות סדרה ב'. שתי הקרנות הזרות נמצאות על סף הסכמות עם בנק הפועלים אחרי שכבר הגיעו להסדר מול אלביט הדמיה, שלפיו זיסר ימשיך לנהל את החברה ומחזיקי האג"ח יקבלו כ־84% ממניותיה, כשבעלי המניות יישארו עם כ־14% ובנק הפועלים יקבל כ־2%.

 

 

אסף ברם אסף ברם

 

ברם טוען כי יש לראות ביורק ו־DK פרטנרס כבעלי השליטה דה פקטו בחברה. לפי ברם, מפברואר, עת הפסיקה החברה להעביר תשלומים למחזיקי האג"ח, החברה מתנהלת מחוץ למסגרת חוקית כלשהי מאחר שלא קיבלה את אישור הנושים או בית המשפט למהלך.ברם טוען עוד כי רכישות האג"ח העצמיות שביצעה בשנה האחרונה אלביט הדמיה נעשו במקביל לכך שמנהלי החברה הציגו את נכסיה בפני שתי הקרנות הזרות. אך אלביט הדמיה, כך נטען, לא דיווחה למשקיעים על מגעים אלו עם הקרנות, מידע שאם היה נחשף בפני המשקיעים, ייתכן שהיה גורם להם למכור את האג"ח שברשותם במחיר גבוה יותר. הטענה היא כי מתווה ההסדר והתספורות שיוזמות שתי הקרנות יביאו לכך שחלקים נרחבים מחוב החברה שיומרו למניות עלולים לאבד מערכם עקב שורת דילולים, כך שבפועל ייהנו מההסדר שתי הקרנות בלבד.

 

"למעשה, מדובר בהשתלטות לכל דבר על נכסי חברה ציבורית תוך שימוש לכאורה במידע פנים, הימנעות מביצוע הצעת רכש, אי־תשלום פרמיית שליטה ועוד שורה של נקודות הקשורות בדיני ני"ע שלא המקום לפרטן כאן", טוען ברם במכתב.

 

הדירקטורים נדרשים להשיב על כמה שאלות שמעביר ברם, שנועדו לחדד את הסוגיה לגבי המידע העודף שהיה בידי שתי הקרנות בטרם החלו ברכישת האג"ח, או תוך כדי הרכישות עצמן. הדירקטורים נדרשים להשיב על שאלת עיתוי יצירת הקשר הראשון בין החברה או מי מטעמה מול שתי הקרנות, וכן אם יש קשר בין רכישת האג"ח העצמיות לבין רכישות האג"ח שביצעו שתי הקרנות. הם גם נדרשים להתייחס לשאלה אם יש קשר בין המימון שקיבלה אלביט הדמיה לרכישת האג"ח לבין אחת משתי הקרנות.

 

מאלביט הדמיה נמסר כי "התנהלות נציגות אג"ח ב', המייצגת פחות מ־1% מכלל המחזיקים, נטולת כל רסן ונועדה להלהיט את הרוחות ולהכפיש את החברה. לאחר שהנציגות בזבזה את כספי המחזיקים בבקשות קנטרניות בעבר, חזרה בה היום ופנתה לבית המשפט בבקשה למחוק את בקשתה למינוי מפרק זמני לחברה. כעת היא ממשיכה לחפש דרכים נוספות כדי לפגוע בחברה ובמחזיקים".

מה דעתך על מניית אלביט הדמיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x