$
מט"ח וסחורות

בנק ישראל דיווח שרכש 100 מיליון דולר באפריל; בפועל הרכישות היו בסכום כפול

הסיבה: הרכישה ב-30 בחודש לא נכללת בדו"ח שפרסמה חטיבת השווקים של בנק ישראל. היא תופיע בדו"ח התנועות במט"ח שיפרסם הבנק מחר. בחודש שעבר גדלו יתרות המט"ח בכ-179 מיליארד דולר, והסתכמו בכ- 77.1 מיליארד דולר

אמנון אטד 13:0407.05.13

בנק ישראל דווח הבוקר (ג') כי בחודש אפריל הוא רכש כ-100 מיליון דולר. אולם בפועל ההתערבות של הבנק במסחר במט"ח הייתה בחודש שעבר ככל הנראה בהיקף כפול, של כ- 200 מיליון דולר.  

 

הסיבה לדיווח החסר היא העובדה שבנק ישראל התערב בחודש שעבר במסחר במט"ח פעמיים, ב-8 וב-30 באפריל. הרכישה השנייה, שבוצעה ביום האחרון של החודש, אינה נכללת בדיווח על יתרות המט"ח, שזה הדיווח שמפרסם היום בנק ישראל, והיא תופיע בדו"ח התנועות במט"ח שיפרסם הבנק מחר.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: בלומברג

 

מהדו"ח שפרסמה היום חטיבת השווקים של בנק ישראל מתברר, כי בחודש אפריל גדלו יתרות מטבע החוץ של ישראל בכ- 179 מיליארד דולר, והסתכמו בסוף החודש שעבר בכ- 77.1 מיליארד דולר.

 

בנוסף לתרומה של רכישת 100 מיליון הדולרים שביצע בנק ישראל, גדלו בחודש שעבר יתרות המט"ח בכ- 624 מיליון דולר נוספים, כתוצאה מהתחזקות היורו מול הדולר. התחזקות זו הגדילה את השווי הדולרי של אותו חלק מיתרות המט"ח שמחזיק בנק ישראל במטבע האירופי.

 

בנוסף לכך, העביר בחודש שעבר הסקטור העסקי לישראל סכום לא גדול של כ-15 מיליארד דולר. עליות אלה בשווי יתרות המט"ח קוזזו בחלקן הגדול על ידי העברות כספים שביצעה הממשלה מחשבונה בבנק ישראל לבנקים שונים בחו"ל, בהיקף של כ-560 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x