שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בתל אביב ננעל ביציבות; קבוצת דלק טיפסה ב-1.2% - שופרסל ב-3.5%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ללא שינוי מהותי; פריגו איבדה 1.9% לאחר הדו"חות; שופרסל דיווחה על תוצאות מעודדות לרבעון הראשון על רקע חג הפסח; אינסוליין זינקה ב-15%; מחזור המסחר הסתכם ב-860 מיליון שקל בלבד

מעין מנלה 16:3207.05.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') ביציבות על רקע פרסום הצעת התקציב לשנים 2013 ו-2014 והעליות שנרשמו אמש בוול סטריט.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים נדל"ן 15 ביומד תקשורת נפט וגז

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

משרד האוצר העביר לפנות בוקר למזכירות הממשלה את הצעת התקציב לשנים 2014-2013 וחוק ההסדרים המעודכנים. הדיון בתקציב בממשלה יתקיים ביום שני בשבוע הבא, ויתכן שיגלוש גם ליום שלישי, ערב חג שבועות.

 

לפי ההצעה, מס הכנסה יעלה החל מהשנה הבאה (2014) ב-1.5% בכל מדרגות המס. כמו כן יבוטל עדכון מדרגות המס, שנועד למנוע את שחיקת שכר הנטו כתוצאה מהאינפלציה. כמו כן, מס החברות יעלה בתחילת השנה הבאה ב-1%, ל-26%. המע"מ יועלה בתחילת השנה הבאה ב-1%, ל-18% ויבוטל הפטור ממע"מ לשירותי תיירות.

 

תשואה ממוצעת של 0.95% בגמל

קופות הגמל סיפקו באפריל תשואה נאה לעמיתיהן, עם ממוצע ענפי של 0.95% לעומת 0.44% במרץ ודומה לנתון של פברואר. כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", הקופות של אלטשולר שחם התברגו למקום הראשון עם תשואה של 1.75%, כשלאחר אלטשולר שחם מתברגות קופות הגמל של אקסלנס, שאת השקעותיהן מנהל רונן מטמון, עם תשואה של 1.4%.

המסחר בוול סטריט ננעל אתמול בעליות לאחר שנשיא הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי אמר כי מקבלי ההחלטות של בבנק מוכנים להורדת ריבית נוספת בגוש היורו באם יהיה צורך בכך, וזאת לאחר שהוריד את הריבית בשבוע שעבר לשפל של כל הזמנים - 0.5%. באסיה מתנהל הבוקר המסחר ברובו בעליות.

 

חדר עסקאות חדר עסקאות צילום: אוראל כהן

 

שוק האג"ח

נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות עוררה משבר חדש עם החברה שעלול לסכן את ההשקעה של איש העסקים הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין, כך נודע ל"כלכליסט". הנציגות הודיעה לאלשטיין כי היא דורשת שלא להתנות את ההשקעה באי.די.בי אחזקות בהסכמת הבנקים המממנים בגנדן - לאומי ומזרחי־טפחות, ושהיא מוכנה לנקוט הליכים משפטיים כדי למנוע זאת.

 

מניות במרכז

אלוט דיווחה על תוצאות הרבעון הראשון של השנה והציגה דו"חות חלשים ביחס לציפיות האנליסטים. אלוט דיווחה הכנסות של 24 מיליון דולר,  לעומת צפי של 28 מיליון דולר בסוף הרבעון הרביעי של 2012. הרווח הנקי למניה הסתכם ב-2 סנט - נמוך מהתחזיות. דוב רוזנברג, אנליסט כלל פיננסים ברוקראז' התייחס לתוצאות וכתב כי "תוצאות הרבעון מאכזבות אך יחסית מתומחרות ורצף העסקאות ושיתופי הפעולה במהלך הרבעון מעודדים. לאור התוצאות, תחזית הרווח-למניה ל- 2013 ודאי יהיה נמוך יותר, ואנו לא נופתע אם המניה תחזיר מעט מהעליות שהיא ראתה בשבוע האחרון. השאלה הגדולה היא האם הרבעונים הבאים ייראו כמו הרבעון הראשון או כמו רצף העסקאות". 

 

הכנסות שופרסל במגזר הקמעונאות ברבעון הראשון של השנה הסתכמו ב-2.97 מיליארד שקל, בהשוואה להכנסות של 2.79 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של 6.4%. המכירות בחנויות זהות אשר פעלו באופן גדלו בשיעור של 4%, בעוד שהמכירות לפי מ"ר הסתכמו ב-5,421 אלף שקל - גידול של 5.9%. דורין פלס, אנליסטית המזון והקמעונאות של בית ההשקעות אי.בי.אי התייחסה לדו"ח שופרסל וכתבה כי "שופרסל פותחת את 2013 ברגל ימין ומפרסמת דוח טוב במסגרתו מציגה צמיחה בהכנסות לצד שיפור ברווחיות. ספק אם שופרסל תצליח לשחזר נתון זה גם בדוחות הרבעון הבא".

 

חברת מובילאיי הישראלית (Mobileye) מנהלת מגעים להכנסת 2–3 שותפים חדשים גדולים לחברה, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בסבב גיוס אחרון לפני הנפקת החברה בנאסד"ק, שאותה היא מתכננת במהלך 2014, כשהגיוס מתבצע לפי שווי של 1.4–1.2 מיליארד דולר. חברה רשומה בהולנד, שם גם יושבים משרדיה, ומרכז הפיתוח שלה בהר החוצבים בירושלים מעסיק כ־200 מהנדסים. כמו כן, היא מפעילה משרדי שיווק בניקוסיה שבקפריסין, בטוקיו שביפן ובדטרויט שבארה"ב. בעלי המניות הישראלים הגדולים שלה הם כלמוביל של משפחת חרל"פ (10%), גיל אגמון ודלק רכב(6%-7%), לאומי פרטנרס (3.5%) ומגדל, כלל ביטוח ומנורה מבטחים (1.5%-2% כל אחת).

 

מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אורבוטק, יצרנית ציוד הבדיקה למעגלים מודפסים ומסכים שטוחים, פרסמה אתמול לפני המסחר בוול סטריט את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2013. אורבוטק עקפה את תחזיות האנליסטים לרבעון וסיפקה תחזית הכנסות לרבעון השני של השנה - מעל תחזיות השוק.

 

קמהדע, יצרנית תרופת הגלאסיה, סיפקה אתמול תוצאות מאכזבות לרבעון הראשון של 2013. החברה סיימה את הרבעון עם הכנסות של 12.6 מיליון דולר בלבד לעומת 19.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד צמח ל-2 מיליון דולר לעומת הפסד של 472 אלף דולר ברבעון המקביל. למרות התוצאות המאכזבות, חזרה החברה על תחזיותיה לשנת 2013, כאשר היא צופה הכנסות של 74 מיליון דולר ב-2013.

 

קבוצת דלק הנפיקה היום 0.9% ממניותיה. לצורך הגדלת משקלה במדדי תל אביב 25 ותל אביב 100 אשר צפויים להתעדכן בסוף חודש מאי מכרה החברה מניות בשווי כולל של 98 מיליון שקלים. סה"כ נהנתה החברה מביקושי שיא של 200 מילוני שקלים . בעקבות הצלחת ההנפקה החליטה החברה לגייס כאמור 98 מיליון שקלים , 14 מיליון יותר מהתכנון המקורי. המחיר שנקבע למניה :946 שקל - וזאת לעומת מחיר מינימום של 936 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x