שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

איפה הסוחרים? הבורסה בתל אביב ננעלה במחזור של 691 מיליון שקל בלבד

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ללא שינוי. טבע ירדה ב-1% אחרי פרסום הדו"חות לרבעון הראשון של השנה. רציו ירדה ב-2.2% וכיל טיפסה ב-1.9%

מעין מנלה 16:3102.05.13
המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') ביציבות ובמחזור נמוך במיוחד של 691 מיליון שקל. במרכז המסחר: הורדת הריבית באירופה.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים נדל"ן 15 ביומד תקשורת נפט וגז

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

אחרי שבשבוע שעבר החליט שר האוצר יאיר לפיד להגדיל את יעד הגירעון, שכזכור הוכפל רק לפני תשעה חודשים, מבצע הלילה לפיד מהלך שנוי במחלוקת נוסף ומגדיל גם את מסגרת התקציב הכוללת. על פי ההצעה שיגיש שר האוצר לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב, מסגרת התקציב לשנת 2013 תגדל ב- 6.5 מיליארד שקל מעבר לסכום שמתיר לה הכלל הפיסקאלי שאישרה הממשלה לפני שלוש שנים. מהלך זה יאפשר לממשלה לבצע קיצוץ קטן מהמתוכנן בתקציב, בהיקף זהה לסכום שבו יוגדל התקציב.

 

בתוך כך האג"ח הממשלתית ל-10 שנים ("שחר") ירדה ב-0.1% לתשואה של 3.51%. האג"ח המקבילה ל-5 שנים איבדה 0.1% לתשואה של 2.07%.

 

"הקוסם מאומהה", המיליארדר המשקיע וורן באפט השלים אתמול את ההשתלטות על חברת ישקר. הבעלים של חברת ברקשייר האת'ווי קנה 20% נוספים בחברת ישקר של משפחת ורטהיימר ב-2 מיליארד דולר, לפי שווי חברה של 10 מיליארד דולר - פי שניים מהשווי שבו בוצעה העסקה הקודמת - 5 מיליארד דולר. בשיחה עם "כלכליסט" הוא מתאר כיצד העריך את השווי של ישקר ומרגיע את העובדים בישראל.

 

הבורסה לניירות ערך בתל אביב הבורסה לניירות ערך בתל אביב צילום: בלומברג

 

מה דעתך על מניית דלק קידוחים יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בוול סטריט יום המסחר הראשון של חודש מאי ננעל היום אתמול בירידות על רקע פרסום שלל נתוני מאקרו מאכזבים ולמרות הודעת הפד כי ימשיך במסע הרכישות החודשיות של אג"ח. מדד S&P 500 נסוג משיא כל הזמנים. באסיה מתנהל המסחר בירידות.

 

שוק האג"ח

כונס הנכסים הרשמי, פרופ' דוד האן, הנחה את חגי אולמן - המשקיף מטעם בית המשפט - לפעול לשיפור הממשל התאגידי באי.די.בי פתוח על ידי שינוי הרכב הדירקטוריון. מדובר בהתערבות ראשונה של המשקיף, ואולם הדרך שבה היא נעשית, באמצעות הכנ"ר, מצביעה על מעורבות של גורם חדש שלא נלקח בחשבון עד כה.

 

חברת אלומיי קפיטל שבשליטת שלמה נחמה, רן פרידריך וחמי רפאל, מנהלת מגעים לגיוס חוב של 80–100 מיליון שקל מגוף מוסדי גדול, כך נודע ל"כלכליסט". החברה מעוניינת לבצע את גיוס החוב - שיהיה הראשון של החברה - על ידי סוג של פתיחת קו אשראי, לצורך העסקאות הבאות שלה. נחמה, שמכהן גם כיו"ר אלומיי קפיטל, כיהן בעבר כיו"ר בנק הפועלים.

 

מניות במרכז

חברת פרוטרוםהודיעה היום כי חתמה על הסכם לרכישת חברת JannDeRee (Pty) Limited הדרום אפריקאית בתמורה ל-5.2 מיליון דולר. מחזור המכירות של ג'נדרי ב- 2012 הסתכם ב-5 מיליון דולר. העסקה הושלמה במועד החתימה.

שותפויות חיפושי הגז והנפט דלק קידוחים, רציוו אבנר דיווחו אתמול לבורסה בתל אביב על גידול נוסף בהערכת הרזרבות במאגר הגז לווייתן הנמצא בסמוך לחופי ימה של ישראל.

 

ענקית הגנריקה הישראלית, טבע, פרסמה את דו"חותיה לרבעון הראשון של השנה. הרווח הנקי למניה ברבעון הראשון ירד ב-24% והסתכם ב-1.12 דולרים. ההכנסות ירדו ב-4% והסתכמו ב-4.9 מיליארד דולר. בנוסף הכריזה החברה על חלוקת דיבידנד של 1.15 שקלים למניה. צפי האנליסטים בוול סטריט עומד על רווח נקי של 1.1 דולרים למניה, הכנסות של 4.85 מיליארד דולר ורווח נקי של 945 מיליון דולר.

 

חברת התעופה אל על דיווחה כי ממשה רווחים בעסקאות גידור הנוגעות לשער החליפין של הדולר, בסך של 17.3 מיליון דולר. מדובר בסגירת עסקאות (פוזיציות) של החברה במסגרת תיק הגידור שנועד להגן על רווחי החברה במקרה של תנודתיות בשער החליפין.

 

מניית כילמרכזת מחזור מסחר גבוה יחסית. המניה משלימה צניחה של 7.5% במהלך 30 ימי המסחר האחרונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x