$
שווקי חו"ל

עשתה לביתה: חצי השנה החלומית של מנכ"לית יאהו מריסה מאייר

נהנתה מחבילת שכר ובונוסים בהיקף כולל של 36.6 מיליון דולר; בתוך כך תאריך החברה את חופשת הלידה שהיא מעניקה לעובדים

סוכנויות הידיעות 10:3201.05.13
עלות השכר של מריסה מאייר בחצי השנה הראשונה לכהונתה כמנכ"לית יאהו הסתכמה ב-36.6 מיליון דולר. זאת על אף שמועצת המנהלים של חברת האינטרנט ניסתה לשכך את זעם בעלי המניות, המתנגדים להענקת שכר מוגזם למנהלים הבכירים.  מאייר מונתה לתפקיד כמה ימים לאחר הפגישה השנתית שנערכה ביוני 2012.

 

במסמכים שהוגשו לקראת פגישת בעלי המניות השנתית של יאהו, שתיערך ביוני, נכתב כי הכוונה מאחורי תוכנית השכר החדש שהתגבשה היא לחבר בצורה הדוקה יותר בין השכר והביצועים של הבכירים.

 

מאירסה מאייר. בחברה מאמינים בשכר לפי ביצועים מאירסה מאייר. בחברה מאמינים בשכר לפי ביצועים צילום: עמית שעל

 

מיאהו נמסר כי השכר "הממשי" של מאייר עבור השנה שעברה הסתכם ב-5.9 מיליון דולר, כולל מימוש אופציות של מניות. הנתון של 36.6 מיליון דולר כולל מניות שהוענקו ב-2012, אך עדיין לא מומשו, המוערכים לפי שווי המניה, נכון לסוף השנה, שעמד על 19.90 דולר. עם זאת, מחצית ממענק האופציות של מאייר יהיה תלוי בצמיחה בהכנסות, 30% יתבססו על ההכנסה תפעולית ו-20% הנותרים יהיו תלויים בתזרימי מזומן ביחס ליעדים שנקבעו.

 

על אף הסכום הגבוה שהוענק למאייר, ביאהו מתעקשים כי בשנה האחרונה בוצעו "שינויים משמעותיים" לתוכנית שכר הבכירים. "השינויים האלה נעשו בתגובה לדאגות שהועלו על ידי בעלי המניות שלנו וכן מתוך ההכרה של ועדת השכר החדשה שתוכנית השכר של יאהו הייתה צריכה להתמקד יותר בשכר המבוסס על ביצועים", נכתב במסמך. "ועדת השכר החדשה, שמעריכה ביותר את הדעות של בעלי המניות ומאמינה בגישה שיש לפצות בכירים לפי הביצועים שלהם, הציבה לעצמה לייסד תוכנית שכר קפדנית המכוונת לפיצוי לפי ביצועים".

 

הטבות בחופשת לידה

 

במקביל מאייר פועלת לתקן את הנזק שנגרם לתדמית שלה לאחר שאסרה על עבודה מהבית, ומציעה כעת הטבות נדיבות לעובדים, הן נשים והן גברים שיוצאים לחופשות לידה. לפי המדיניות החדשה, אמהות יכולות לצאת ל-16 שבועות של חופשה בתשלום כולל הטבות, בעוד שהאבות זכאים ל-8 שבועות. כמו כן, הורים שמאמצים זכאים כעת לשמונה שבועות של חופשת לידה.

 

מדובר בשינוי משמעותי עבור העובדים ביאהו, בייחוד האמהות, שחופשת הלידה שלהם הוארכה כעת פי 2 שכן לפי המדיניות הקודמת, הן היו זכאיות לשמונה שבועות בלבד. בנוסף, הורים חדשים יקבלו 500 דולר עבור ניקוי הבית, קניות ושירותי שמרטפות, וכן חבילה של מוצרי לתינוק של החברה.

 

בארצות הברית אין תקופה קבועה לחופשת לידה וכל חברה יכולה קבוע את אורכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x