שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל בעליות; אפריקה ישראל עלתה ב-5.7%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.8%; בריינסווי זינקה ב-8.3%. עליות של עד 6% באג"ח אי.די.בי ברקע הדיון בבית המשפט; מחזור המסחר הסתכם בכמיליארד שקל

שי סלינס 16:2830.04.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') בעליות בהמשך למגמה החיובית היום בבוקר בבורסות אסיה. מחזור המסחר הסתכם בכמיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד נפט וגז תקשורת

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"צירופה של ישראל למדד MSCI אירופה מוטל בספק", כך לפי סבסטיאן לייבליך (Sebastien Lieblich) ראש מחלקת המדדים הגלובלים ב-MSCI - חברת המדדים של מורגן סטנלי, בשיחת טלפון עם סוכנות הידיעות בלומברג מג'נבה. "אנחנו מקבלים תגובות מעורבות ממשקיעים לגבי צירופה של ישראל למדד", אמר לייבליך והוסיף: "טרם התקבלה אצלנו החלטה בנושא, אולם ההתשובה הסופית שלנו לגבי ישראל תפורסם בחודש יוני הקרוב".

 

בנק ישראל רוכש דולרים - בפעם השנייה החודש. ל"כלכליסט" נודע שמדובר בהיקף רכישות דומה להתערבות הקודמת של הבנק בתחילת החודש. בשעות הבוקר הבנק קנה דרך כמה בנקים מקומיים כ-25 מיליון דולר ולאחר מכן הוא המשיך לרכוש דרך ברוקרים נוספים. נכון לעכשיו, בנק ישראל רכש כ-100 מיליון דולר.

 

נירה שמיר, כלכלנית ראשית ומנהלת מחלקת מאקרו כלכלה ואנליזה בנקאית בבנק דיסקונט, התייחסה היום לאישור תקציב המדינה וכתבה כי "גיבוש תקציב המדינה תוך שמירה על יעד גירעון של 3% ב-2014 תומכים באפשרות של הפחתת ריבית. הקשר נובע הן בשל הצורך לסייע לצמיחת המשק מצד המדיניות המוניטארית (ריבית) – במצב בו המדיניות הפיסיקלית (כלומר הוצאות הממשלה ומדיניות המס) לא תוכל לסייע באופן ניכר לצמיחת המשק".

 

טרור בגדה המערבית של הירדן. מחבל רצח הבוקר ישראלי בן 32 בצומת תפוח. המחבל אחז בסכין, אך לא ברור עדיין אם דקר למוות את הישראלי או שירה בו בנשק שחטף ממנו. כוחות ביטחון שהיו במקום ירו במחבל ופצעו אותו בינוני. המשטרה סגרה את צומת תפוח.

 

יו"ר ההסתדרות עופר עיני ידחה את ההכרזה על סכסוך עבודה. זאת בעקבות פגישה שנערכה אמש בינו ובין שר האוצר יאיר לפיד.מסתמן כי לא יהיה מיסוי על קרנות ההשתלמות, אותו עיני הציב כקו אדום ולא תהיה חקיקה חד צדדית בחוק ההסדרים, כך שדרישות שיעלו בעתיד על ידי משרד האוצר - כמו לדוגמה רפורמות בנמלים, הרחבת מוסד הבוררות וחובה בשירות הציבורי - כולן ייעשו בהידברות מול ההסתדרות.

 

שוק האג"ח

שופט בית המשפט המחוזי בת"א איתן אורנשטיין, שדן בנושא אי.די.בי פתוח, מינה את עו"ד חגי אולמן למשקיף חיצוני בחברה וגם החליט למנות את אייל גבאי כמומחה כלכלי. לדיון הגיע נוחי דנקנר, בעל השליטה בקונצרן אי.די.בי. בדיון, שנקבע ע"י אורנשטיין, נדונה השאלה אם למנות מפקח חיצוני בתוך החברה, מטעם בית המשפט, שיוכל להגביל את פעולותיה.

 

קודם לכן, במהלך הדיון, אמר עו"ד אייל רוזובסקי, בא כוחם של מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח: "היינו בתוך תהליך להגיע להבנות אך התהליך נקטע. לא רוצה להגיד מי אשם. עשינו מאמץ להגיע להסדר. הבענו עמדה עם נכונות לשלם את 24 מיליון השקל אבל יש בעיה בחברה. לא יודעים מי מנהל את העניינים. בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות משפיעים מאד פה על מה שקורה. יש דחיפות למנות בעל תפקיד".

 

בתוך כך האג"ח הקצרות של אי.די.בי אחזקות רשמו עליות חדות של עד 6%.

 

 צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

בית ההשקעות אי.בי.אי מתחיל לסקר את חברת אפריקה ישראל, ומנתח את כדאיות ההשקעה בחברה. בבית ההשקעות ערכו דו"ח מקורות ושימושים ל-3 השנים הקרובות בכדי לבחון את יכולת החברה לפרוע את חובותיה, לנתח את נקודות התורפה ולקבוע עד כמה סדרות האג"ח אטרקטיביות להשקעה.

בריינסוויהודיעה היום כי בכוונתה להשיק את מכשיר ה-Deep TMS לראשונה בארה"ב במסגרת כנס שיתקיים בשבוע הבא בסן פרנסיסקו. מהחברה הוסיפו כי לאחרונה השלימו ייצורן של כ-100 מכשירים לטיפול בדיכאון מז'ורי.

 

חברת התרופות הישראלית, פרוטליקס הודיעה אתמול כי התרופה שפיתחה לטיפול במחלת הגושה, אלליסו (ELELYSO), קיבלה אישור שיווק במקסיקו ובצ'ילה. בכך עולה מספר המדינות שבהן מותרת התרופה לשיווק ל-6, בעוד שאישור מנהל התרופות והמזון בארה"ב (FDA) אישר את שיווק התרופה במאי האחרון.

 

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

יחסי העבודה במגזר הבנקאי מתחילים להתחמם. ועד עובדי הבנק הבינלאומי ובנק פאג"י שבבעלותו הכריזו על סכסוך עבודה, צעד שיאפשר להם להשבית את הפעילות בבנק בעוד שבועיים. עובדי דיסקונט צפויים גם הם להתחיל בשיבושים עוד השבוע בעקבות דרישת הנהלת הבנק להחיל בו תכנית פיטורים, כפי שפורסם היום לראשונה ב"כלכליסט".

 

דלתא גליל מכרה לחברה פרטית נכס מקרקעין בכרמיאל תמורת 23.7 מיליון שקל. רווח ההון לפני מס הצפוי לחברה מוערך ב-900 אלף דולר.

 

אורמת, חתמה על חוזה למכירת חשמל למשך 20 שנה מתחנת הכוח הגיאותרמית Wild Rose אשר במחוז מינרל שבנבדה, ארה"ב. בסך הכל בתחנת הכח Wild Rose הושקעו כ-72 מיליון דולר וההכנסה השנתית הצפויה מתחנת הכוח כ-13 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x