שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה בת"א ננעלה ביציבות במחזור נמוך; בבילון צללה ב-6%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ללא שינוי מהותי; הכשרה אנרגיה זינקה ב-46% ומודיעין ב-10%. כיל ירדה ב-0.9% לאחר הורדת המלצה מאקסלנס; מחזור המסחר - 714 מיליון שקל

גיא בן סימון 16:2829.04.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') ביציבות בניגוד לעליות בשוקי אירופה והצפי לעליות בפתיחת המסחר בוול סטריט. מחזור המסחר היה נמוך והמסתכם ב-714 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד נדל"ן 15 תקשורת ביטוח נפט וגז

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

 


יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, צפוי להכריז השבוע על סכסוך עבודה כללי במשק, מה שיאפשר לו להשבית את כלל המגזר הציבורי בתוך שבועיים מיום ההכרזה. לדבריו, אם לא יתחיל משא ומתן עם האוצר על הגזירות המתוכננות בתקציב המדינה וחוק ההסדרים הקרוב הוא ינקוט "בכל האמצעים העומדים לרשותו.

 

רגע לפני שהוא מתמנה לעמוד בראש הוועדה לבחינת התמלוגים ממשאבי הטבע פרופ' איתן ששינסקי לא מתרגש מהודעת פוטאש כי לא תרכוש את כיל, ותומך בשר האוצר יאיר לפיד. לדבריו "האינטרסים של המדינה יכולים להיות שונים משל בעלי השליטה". לגבי מינוי אמר "אני לא מגיב על הצעות שעדיין לא קיבלתי".

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

כפי שנחשף ב"כלכליסט", לאחר הדיון אתמול בבית המשפט ושלאחריו השופט שלח את הצדדים לסגור מיתווה תוך יום־יומיים, מתנהלים כעת מגעים להמרת חלק מהחוב של אי.די.בי אחזקות למניות. בתוך כך, הפגישה החשאית אמש בין נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, לג'רמי בלנק, מנהל קרן יורק בעלת החוב הגדולה בחברה, מעוררת סערה גדולה הבוקר בקרב כל הגורמים המעורבים בנושא הסדרי החוב של קונצרן אי.די.בי.

 

מניות במרכז

ביוליין, הודיעה היום על גיוס חולה ראשון בניסוי קליני בשלב I/II ב- BL-8020, תרופה נטולת אינטרפרון הניתנת בבליעה לטיפול בנגיף הצהבת (הפטיטיס) מסוג C. החולה גויס לניסוי בבית החולים קושין שבפריס, צרפת. הניסוי יתקיים בשני בתי חולים בצרפת, ויכלול עד 32 חולים.

 

אלון כרמלי, מנכ"ל בבילון שהודיע אתמול על פרישה, אמר בנוגע להנפקת החברה בנאסד"ק כי "ההנפקה מוכנה וממתינה לזמן הנכון. אנו לא זקוקים להנפקה כדי לגדול אלא כדי להגדיל חשיפה". בתוך כך, בבילון דיווחה על עלייה של 185% ברווח הנקי ברבעון הראשון ל-40.4 מיליון שקל. בשורת ההכנסות רשמה בבילון עלייה של 57% ל-178 מיליון שקל ברבעון הראשון.

 

בני דקל מבנק איגוד התייחס לתוצאות בבילון וכתב כי "אנו ממשיכים להעריך כי קיימת עלייה בביטחון המודל העסקי של החברה ולכן הסיכון בפעילות החברה ירד משמעותית. בנוסף, נתונים ראשוניים תומכים בהערכתנו כי החברה חוזרת לצמוח כבר בתחילת הרבעון השני השנה. בשלב זה איננו יכולים לכמת את ההשפעה החיובית של ההסכם עם יאהו ומימוש רכישת פעילות סינרגטית, על תוצאות העתידיות של בבילון".

 

המניות של מודיעין והכשרה אנרגיה מזנקות מבלי שהחברות הודיעו הודעה רשמתי כלשהי.

 

אקסלנס ברוקראז' הוריד המלצה למניית כיל מ"קנייה" ל"תשואת שוק" וזאת בשל החשש במיסוי ובתמלוגים. בתוך כך, ענקית האשלג הקנדית פוטאש ויתרה על הניסיון לרכוש את השליטה בכיל ובוחנת את מכירת אחזקותיה בחברה הישראלית. "בעוד אנו דנים בעסקי האשלג, נראה שהמדינה מתכננת למסות את כל עסקיה של כיל, כולל עסקי הפוספט. כלל לא ברור לנו כיצד עסקים לא רווחיים אלה ימוסו", הוסיפו באקסלנס.

 

חוקרים בלתי תלויים מאוניברסיטת קווינסלנד ערכו ניסוי ייחודי וקבעו כי התאים של פלוריסטם בטוחים לשימוש בריאות אדם. מנכ"ל פלוריסטם, זמי אברמן, אמר: "אנו שמחים שחוקרים חיצוניים ובלתי תלויים הצליחו להוכיח את בטיחות הטיפול בתאים שלנו. מודל מחקר ייחודי זה מאפשר לנו לגשר על פערי המידע בין הניסויים הפרה קליניים בחיות לבין הניסויים הקליניים בבני אדם. אנו מצפים להתחלת הניסויים הקליניים באינדיקציה חשובה זו".

 

מה דעתך על מניית בבילון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בנק דיסקונט נערך לפיטורי עובדים. עובדי הבנק הכריזו על סכסוך עבודה והודיעו כי בכוונתם לשבות החל מה-10 במאי. מנהלי דיסקונט החלו להתכונן למגעים עם העובדים כבר ביולי אשתקד כשהודיעו על כוונתם לוותר על הבונוס השנתי ל-2012.

 

אודיוקודס דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון ורשמה ירידה קלה בהכנסות אך שמרה על רווחיות. ההכנסות הסתכמו ב-32.3 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 32.8 ברבעון הרביעי של 2012.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x