שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

יציבות בשוק המט"ח; הדולר היציג - 3.62 שקלים

היורו ננעל ללא שינוי על 4.7 שקלים; פישר: "הריבית של בנק ישראל נמוכה אבל לא נמוכה מספיק. שימו לב שאנחנו מדי פעם קונים דולרים ומתערבים"

מעין מנלה 15:5324.04.13

יציבות בשוק המט"ח. הדולר נחלש היום (ד') ב-0.2% מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.619 שקלים. היורו ננעל ללא שינוי על 4.7 שקלים. בעולם היורו מוחלף תמורת 1.29 דולר.

 

"הריבית של בנק ישראל נמוכה אבל לא נמוכה מספיק. ברוב המשקים המובילים הריבית יותר נמוכה משלנו, וזה גורם לציבור לקנות איגרות חוב של ממשלת ישראל", כך אמר אתמול נגיד בנק ישראל סטנלי פישר בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי - INSS. "זה גורם ליבוא הון וזה לוחץ על שער החליפין. מצד שני - ריבית של 1.75% גורמת לעליית מחירים בשוק הדיור. במדיניות מוניטרית צריך לנסות לנווט בין שני הדברים האלו. שימו לב שאנחנו מדי פעם קונים דולרים ומתערבים. בשוק הדיור אנחנו כל הזמן מנסים להשפיע על עלות המימון של המשכנתאות בכל מיני דרכים", הוסיף.

 

המדד המשולב למצב המשק של בנק ישראל בחודש מרץ עלה ב-0.1% בלבד. עליית המדד החודש נמוכה מאשר בחודשיים הראשונים של השנה. העלייה במדד החודש משקפת גידול בייצור התעשייתי, ומדדי הפדיון של המסחר והשירותיים. מנגד, ירדו מדדי יצוא הסחורות והשירותיים, יבוא מוצרי הצריכה והתשומות לייצור.

 

המסחר במט"ח המסחר במט"ח צילום: בלומברג

 

באירופה מתנהל המסחר ביציבות כאשר נתונים על מצב הכלכלה בגרמניה עשויים להשפיע על החלטת הריבית של הבנק האירופי המרכזי בשבוע הבא. יועץ לקאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמר ל-CNBC כי הבנק המרכזי צריך להימנע מהורדת הריבית. נתונים חלשים על הייצור התעשייתי בגרמניה הציתו גל ציפיות שהבנק האירופי יוריד את הריבית בשבוע הבא. אך אנליסטים טוענים כי להפחתת ריבית תהיה השפעה מצומצמת וכי היא עשויה להוביל לאכזבה.

 

באסיה המסחר מתנהל הבוקר בעליות בהמשך למגמה החיובית אמש בוול סטריט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x