שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רקפת רוסק עמינח לעובדים: "רחשי לב הציבור אינם נסתרים מעינינו"

מנכ"לית הבנק הגיבה לראשונה לסערת הציבורית בעקבות ההחלטה לוותר לגנדן שבשליטת נוחי דנקנר על חוב של 150 מיליון שקל; "לדעת הנהלת הבנק והדירקטוריון המתווה המתגבש להסדר הוא המיטבי עבור הבנק כנושה של קבוצת גנדן ואי.די.בי"

שניר הנדלר 17:1818.04.13
"ימים אלה אינם פשוטים עבור כולנו. כמנכ"ל הבנק אני מישירה מבטי אליכם ואומרת לכם באופן ברור: לאומי ממצה כל דרך לגביית חובותיו ומשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו", כך כתבה היום (ה') מנכ"לית לאומי רקפת רוסק-עמינח במכתב לעובדי הבנק.

מדובר בתגובה ראשונה של מנכ"לית הבנק לאחר סערת הרוחות שהתעוררה בעקבות החלטת הבנק לוותר לגנדן שבשליטת נוחי דנקנר על חוב של 150 מיליון שקל מתוך הלוואה בהיקף של 450 מיליון שקל שהעניק לאומי לגנדן.

 

"רחשי לב הציבור אינם נסתרים מעינינו. הדיון הציבורי של הימים האחרונים חשף הסתייגות רחבה מהמתווה להסדר", הוסיפה רוסק-עמינח.

 

רקפת רוסק עמינח רקפת רוסק עמינח

 

במסגרת ההסדר הוסכם כי גנדן תשלם ללאומי כ-150 מיליון שקל במזומן, סכום דומה יוחזר על פני תקופה של 6-8 שנים, והיתרה כאמור, תמחק.

 

לדבריה, "המתווה המתגבש להסדר הינו עם גנדן ולא עם בעלי השליטה בה, ומתבסס על מו"מ עם משקיע זר שעתיד להזרים כסף לתוך החברה מתוך כוונה לשקמה. לדעת הנהלת הבנק והדירקטוריון זהו המתווה המיטבי עבור הבנק כנושה של קבוצת גנדן ואי.די.בי. המתווה לא כולל ויתור על התחייבויות אישיות של בעלי השליטה בקבוצה", סיכמה רוסק-עמינח.

 

אתמול בערב דיווח לאומי כי בכוונתו להשהות את המגעים להסדר עד לסיום הבדיקה שיערוך הפיקוח על הבנקים, במסגרתה תיבדק התנהלות הבנק ותקינות הליך מתן האשראי לגנדן בפרט וללקוחות אחרים בכלל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x