$
מט"ח וסחורות

יציבות בשוק המט"ח לקראת פרסום מדד המחירים לצרכן

הדולר היציג נקבע על 3.63 שקלים והיורו ב-4.74 שקלים. לפי רוב הערכות מדד מרץ עלה ב-0.3%

שי סלינס 12:5715.04.13

המסחר בשוק המט"ח התנהל היום (ב') ביציבות לקראת פרסום מדד המחירים לצרכן לחודש מרץ שצפוי, לפי רוב ההערכות, לעלות ב-0.3%. הדולר היציג נקבע על 3.63 שקלים והיורו ב-4.74 שקלים.

 

שר האוצר יאיר לפיד הודיע אתמול במהלך הדיון בממשלה שבו אושר מינויה של יעל אנדורן לתפקיד מנכ"לית משרד האוצר על כוונתו להרחיב את סמכויותיה בתפקיד. לאנדורן יהיו סמכויות לניהול ולריכוז כלל עבודת משרד האוצר, בניגוד למנכ"לי האוצר הקודמים, בדומה ליוזמה שמנכ"ל האוצר לשעבר חיים שני ניסה לקדם לפני כשנתיים.

 

דולר דולר צילום: shutterstock

כלכלני FXCM התייחסו למסחר וכתבו כי "הגורמים הפונדמנטליים ממשיכים לתמוך בהמשך התחזקות השקל – הריסון הפיסקאלי, ההכנסות הצפויות מתגליות הגז והריבית הגבוהה על השקל. גם היחלשותו של הדולר בעולם מוציאה מעט את העוקץ מהמהלך, ובהחלט ייתכן כי נראה ניסיון נוסף של הספקולנטים לקרוא תיגר על העמדה של בנק ישראל".

 

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות התייחס לשוק המט"ח העולמי ואמר כי "דבריהם של בכירים בממשל האמריקאי בדבר ההשלכה השלילית של היחלשות המהירה של הין על כלכלת המדינות המתפתחות, לצד הפגיעה בתנאי הסחר של המדינות המפותחות אל מול יפן, תמכה בבניית היחלשות הין בסוף השבוע. דו"ח החצי שנתי של משרד האוצר האמריקאי מלמד, כי להערכת ארה"ב שער היואן נדרש להמשיך ולהתחזק, אולם בשלב הנוכחי לאור מדיניות יפן והפיחותים המהירים שרשם הין, הממשל האמריקאי מקבל את רמות שער החליפין של היואן כשהוא מודע לכך כי סין אינה מבצעת מניפולציות בשער החליפין. שער היואן נקבע ברמת שיא אל מול הדולר – 6.2454 יואן לדולר".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x