שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
השורה התחתונה

הורדת הדירוג מכריחה את הראל ואקסלנס לזרוק את פלאזה סנטרס

וגם: ילין לפידות מורידה דמי ניהול לזמן קצוב, הסטטיסטיקה נגד אג"ח קונצרנית, באביב ודש מיטב מעלים דמי ניהול בקרן כספית

ענת ציפקין 07:5610.04.13
הורדת הדירוג מכריחה את הראל ואקסלנס לזרוק את פלאזה סנטרס

במדיניות ההשקעה של קרן הנאמנות אקסלנס A עד BBB (המנהלת כ־85 מיליון שקל) נכלל סעיף שלפיו הקרן לא תיצור חשיפה לאג"ח שאינן בדירוג השקעה. אולם, לאחר שבחודש שעבר הורידה סוכנות הדירוג את דירוג האשראי לרמה הנמוכה מדרגת השקעה של שתי סדרות האג"ח של פלאזה סנטרס, החברה־הבת של אלביט הדמיה, מודיעה הקרן כי בתוך שלושה חודשים מתחייב מנהל הקרן למכור אג"ח אלה.

 

עוזי דנינו מנכ"ל אקסלנס עוזי דנינו מנכ"ל אקסלנס צילום: עמית שעל

 

מהלך דומה תבצע הראל. עם הורדת הדירוג, ואף על פי שבהתאם למדיניות ההשקעה לא אמורה להיות לה חשיפה לאג"ח שאינן בדירוג השקעה, מחזיקות קרנות הראל פיא אג"ח 0.3 שנים (המנהלת 52 מיליון שקל), הראל פיא קונצרני שקלי ללא מניות (המנהלת 43 מיליון שקל) והראל פיא קונצרני A ומעלה (המנהלת 124 מיליון שקל) אג"ח של פלאזה בהיקף של 0.37%, 0.9%, ו־0.47% מהשווי הנקי של נכסי הקרנות, בהתאמה.

 

ילין לפידות מורידה דמי ניהול לזמן קצוב

קרן הנאמנות ילין לפידות 20/80 (המנהלת 30 מיליון שקל) ממשיכה במבצע הורדת דמי הניהול של הקרן עד ל־17 בספטמבר 2013, אז הם יסתכמו ב־0.95%, אולם ב־18 בספטמבר 2013 יועלו ל־1.2%. לפני השינוי דמי הניהול שגבתה הקרן נחשבו לסבירים ובהלימה לממוצע בקטגוריה - אג"ח כללי, שבה פועלת הקרן. אולם כשיעלו דמי הניהול ל־1.2%, הם ייחשבו מעט גבוהים ביחס לממוצע.

 

 

הסטטיסטיקה נגד אג"ח קונצרנית, באביב

קרן הנאמנות "מנורה מבטחים מודל סטטיסטי" הקטינה בחודש האחרון בצורה משמעותית את החשיפה לאג"ח קונצרניות. הקרן עשתה זאת בהסתמך על מודד סטטיסטי המנבא, על סמך ביצועי העבר, עלייה בתשואות איגרות החוב בחודשי האביב. מטרתה של הקרן לנבא אירועים מהותיים בשוק ההון על פי אירועי עבר ובעזרת מודלים ובסיוע מחקרים גלובליים לנצל עיוותים והזדמנויות בשוק ולייצר למשקיעים בה תשואה עודפת. על פי תשקיף הקרן שיעור החשיפה לאג"ח לא יפחת מ 90% והחשיפה המניתית לא תעלה על 10%. הקרן מנהלת כ־30 מיליון שקל בדמי ניהול של 0.7%.

 

דש מיטב מעלים דמי ניהול בקרן כספית

דש קרנות נאמנות ממזגת את דש מק"מ אל קרן דש כספית ללא נע"מ, ומעלה את דמי הניהול בקרן הקולטת ל־0.17% בהשוואה לדמי ניהול של 0.1% בלבד בקרן הנקלטת. מדש קרנות נאמנות נמסר כי הקרן הנקלטת סבסדה עד למיזוג את הפער בין דמי הניהול (0.1%) לדמי ההפצה (0.25%). מהלך דומה מבצעת איילון קרנות נאמנות, אך דמי הניהול יורדים. איילון ממזגת את איילון 10/90 אל איילון 10/90. דמי הניהול בקרן הקולטת יהיו 1.22% בהשוואה ל־1.55% בקרן הנקלטת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x