שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

הגז הטיס את השקל: הדולר צלל ב-0.8% ל-3.62 שקלים - לשפל של שנה וחצי

היורו נחלש ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 4.64 שקלים; סטנלי פישר: "ניתן לראות את ההשפעה של הזרמת הגז מ'תמר' על השקל". FXCM: "הקיצוצים שמתכנן האוצר ממריצים את הספקולנטים לדחוף את הדולר מטה"

שי סלינס 16:0502.04.13

לאחר שבועיים של מסחר לא רציף מחמת חג הפסח הדולר נחלש היום (ג') ב-0.8% ושערו היציג נקבע על 3.62 שקלים - שפל של שנה וחצי - מאז אוקטובר 2011. היורו איבד 0.3% מערכו ושערו היציג נקבע על 4.64 שקלים. 

 

"ישנם כמה גורמים המשחקים לטובת השקל", כותבים ב-FXCM. "החדשות הטובות על תחילת הזרמת הגז ממאגר תמר והכוונה של משרד האוצר לבצע קיצוצים במטרה לייצב את הגירעון ממריצים את הספקולנטים לדחוף את הדולר מטה. מבחינה טכנית, רק עלייה מעל 3.66 שקלים תפתח את הפתח למהלך משמעותי יותר כלפי מעלה", הוסיפו ב-FXCM.

 


 

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, הגיש היום את דו"ח בנק ישראל לנשיא המדינה שמעון פרס ואמר כי "כבר היום ניתן להבחין בהשפעה של הזרמת הגז הטבעי ממאגר 'תמר' על שוק המט"ח, וזאת בשל ההשפעה הישירה של הגז על החשבון השוטף של המדינה (מוגדר כזרימה נטו של כסף הנכנס למדינה בעקבות סחר בסחורה, שירותים ותשלומי העברה).

 

מט"ח מט"ח צילום: shutterstock

 

ארבעה חודשים אחרי שהגדיל את היקף השקעותיו במניות בחו"ל, פותח בנק ישראל במהלך להגדלה משמעותית נוספת של השקעת כספי יתרות המט"ח במניות זרות. ל"כלכליסט" נודע כי הפעם יוכפלו ההשקעות המתוכננות באפיק זה מכ-2.3 מיליארד דולר לכ-4.6 מיליארד דולר. כ-4.2 מיליארד דולר מסכום זה מתכוון בנק ישראל להשקיע במניות בחו"ל כבר השנה. במקביל להכפלת היקף ההשקעה במניות ירחיב בנק ישראל גם את יעדי ההשקעה, ובנוסף להשקעותיו בשוק המניות האמריקאי הוא ירכוש השנה לראשונה מניות גם בשוקי ההון של אירופה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x