$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אינטק פארמה פוזלת לנאסד"ק, המטרה: גיוס כ-40 מיליון דולר

חברת הביומד נפגשה עם בנקי השקעות אולם טרם החלה בהכנת תשקיף. על פי הערכות, התהליך יתפוס תאוצה אחרי סיום שיתוף הפעולה עם ענקית התרופות נוברטיס וקבלת האישור לשיווק התרופה המשותפת של שתי החברות לטיפול בעודף לחץ דם

גולן חזני 06:4420.03.13

חברת ביומד נוספת תנסה לרכוב על גל אופטימיות הגיוסים שמלווה את הענף. ל"כלכליסט" נודע כי אינטק פארמה מנהלת מגעים ראשוניים לרישום בנאסד"ק, תוך בחינת האפשרות לגיוס של 30–50 מיליון דולר. 

מנהלי החברה נפגשו בשבועות האחרונים עם בנקי השקעות המתמחים בהנפקת חברות קטנות ובינוניות לצורך ליווי, וככל הנראה כבר בחרו בשני בנקים שיובילו את המהלך, שאמור להתבצע במחצית השנייה של 2013. עם זאת, אינטק פארמה טרם החלה בהכנת תשקיף, והנושא נמצא בשלבים ראשוניים ביותר מבחינת החברה.

 

נאסד"ק. החברה מנהלת מגעים לרישום נאסד"ק. החברה מנהלת מגעים לרישום צילום: בלומברג

 

החברה הונפקה בפברואר 2010 והיתה זו ההנפקה הראשונה בבורסה בתל אביב באותה שנה. החברה גייסה אז 35 מיליון שקל בהנפקה שהוביל דש איפקס, ומאז זינק שווייה פי ארבעה והיא נסחרת כיום בשווי של 305 מיליון שקל. על פי הערכות, החברה תנסה להנפיק בארה"ב בשווי גבוה יותר.

 

אינטק פארמה, המנוהלת על ידי גיורא קרני, מנסה לעשות שימוש בטכנולוגיית האקורדיון שפיתחה, במטרה להשביח תרופות קיימות בשוק. המטרה של פיתוח זה היא לגרום לשחרור מושהה ומבוקר של החומר הכימי שבתרופות במערכת העיכול של החולה ועל ידי כך לשפר את יעילות התרופה ולהפחית את תופעות הלוואי. שני המוצרים המובילים של החברה הנמצאים בפיתוח מיועדים לטיפול בתסמינים של מחלת הפרקינסון ובהפרעות שינה.

 

 צילום: עמית שעל

 

בדצמבר האחרון דיווחה החברה על הצלחה בניסוי הקליני שלב 2 שביצעה באקורדיון־לבודופה - תכשיר ייעודי המכיל את תרופת הלבודופה במינונים שונים לצורך טיפול בחולי פרקינסון בשלבים מתקדמים של המחלה. החברה מעריכה כי אם התכשיר יאושר לשיווק, הוא יגיע למכירות שנתיות של כ־600 מיליון דולר.

 

אינטק פארמה העריכה עם פרסום הניסוי כי "התוצאות שהושגו הן חסרות תקדים בהשוואה למוצרי הלבודופה האוראליים המשווקים כיום, מבחינת יכולות הפחתת משך המוגבלות החמורה בתנועתיות יחד עם הפחתת ההפרעות המוטוריות הבלתי רצוניות (חלק מתסמיני מחלקת הפרקינסון - ג"ח)".

 

החברה מפתחת מוצר שלישי, שבו היא מנהלת ניסוי עם חברה עולמית, כנראה נוברטיס, בנוגע לשילוב תרופה שלה במוצר האקורדיון, במהלך שעשוי להניב לאינטק פארמה הכנסות של עשרות מיליוני דולרים. הניסוי הקליני המסכם של המוצר המשותף הוכתר בהצלחה בדצמבר, והחברות נערכות לביצוע ניסוי קליני במוצר שנועד כנראה לעודף לחץ דם.

 

החברה סירבה להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x