שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אלופי השכר

רק 6 מתוך 50 משתכרי הצמרת ב-2012 הן נשים

עונת הדו"חות השנתיים ל-2012 צוברת תאוצה ו"כלכליסט" ממשיך לחשוף את תלושי השכר של המנהלים הבכירים במשק. רף הכניסה לרשימה - עלות שכר של 166 אלף שקל בחודש - פי 18 מהשכר הממוצע במשק

שי סלינס 12:1012.03.13

עונת הדו"חות הכספיים של החברות הציבוריות ל-2012 צוברת תאוצה ו"כלכליסט" ממשיך לחשוף את תלושי השכר של 50 המנהלים הבכירים במשק הישראלי.

 

לטבלת השכר המלאה לחצו כאן

 

קצת יותר משבועיים נותרו למועד האחרון של הגשת הדו"חות ומנכ"ל פרוטליקס דוד אביעזר ממשיך להוביל בראש הטבלה עם עלות שכר של 12 מיליון שקל בשנה, וזאת בהשוואה לעלות שכר של 2.6 מיליון שקל בשנה שעברה.

 

במקום השני בטבלה נמצא ארז ויגודמן, מנכ"ל מכתשים אגן, עם עלות שכר שנתית של 8.85 מיליון שקל - יותר מ-700 אלף שקל בשנה. חלק נכבד מעלות שכרו של ויגודמן מורכבת מבונוס שקיבל בסך של 6.8 מיליון שקל וזאת על רקע השיפור בתוצאות החברה בשנה האחרונה.

 

הנכנס הטרי לרשימה חומי שמיר, מנכ"ל גיוון, מתמקם במקום השלישי המכובד עם עלות שכר של כמעט 7 מיליון שקל - מעט כפול מעלות שכרו בשנה שעברה שהסתכמה 3.6 מיליון שקל. בשנה האחרונה ירדה מניית החברה בבורסה של תל אביב ב-15%. 

 

יאיר סרוסי ואירית איזקסון יאיר סרוסי ואירית איזקסון צילום: אוראל כהן

נציגות דלילה למין הנשי

נציגות דלילה למדיי ניתן למצוא ברשימה למין הנשי - רק 6 נשים נמצאות ברשימת ה-50. המרוויחה הבכירה היא עינת בריל, סגנית נשיא פרוטליקס, שהתמקמה במקום השישי ברשימה עם עלות שכר של 5.4 מיליון שקל ב-2012. אחריה במקום ה-10 נמצאת אירית איזקסון, יו"ר ישראכרט עם עלות שכר של 4.9 מיליון שקל.

 

עוד ברשימה מבחינת הנציגות הנשית ניתן למצוא את סגי איתן, מנכ"ל נכסים ובנין, במקום ה-24. אחריה, אסתי מעוז סמנכ"לית השיווק של דלתא (27), תמר יסעור יו"ר לאומי כארד (35) ושרון שוופי מנכ"ל גב-ים (45).

 

פרוטליקס בראש

השנה המוצלחת של חברות הביומד הישראליות לא פסחה גם על שכרם של המנהלים הבכירים. החברה שהוצאות השכר שלה היו הגבוהות ביותר, מבין החברות שדיווחו עד כה,  היא פרוטליקס העוסקת בפיתוח תרופות מבוססות חלבון מן הצומח. עלות שכרם של חמשת הבכירים בחברה הסתכמה במעט יותר מ-31 מיליון שקל. מכתשים אגן, אגב, ממוקדמת במקום השני עם עלות שכר כוללת של 25 מיליון שקל לחמישה מנהלים בכירים.

 

נכון לעכשיו רף הכניסה לרשימת 50 הבכירים ב-2012 עומד על עלות שכר חודשית של 166 אלף שקל - פי 18 מהשכר הממוצע במשק ב-2012.

 

בשנה שעברה אלון שלנק, יו"ר החברות קרדן סין ו-KWIG, היה שיאן השכר עם עלות שכר של 28.8 מיליון שקל. אל המקום השני ברשימה של השנה שעברה הצליח להתברג ציון גינת, מנכ"ל דלק בנלוקס מקבוצת דלק, שעזב את החברה במהלך השנה ונהנה ממצנח זהב בשווי של 22.4 מיליון שקל.

 

ב-2010 זוהר לוי, יו"ר חברת הנדל"ן סאמיט היה שיאן השכר הבכיר, כאשר עלות שכרו הסתכמה בלא פחות מ-38 מיליון שקל - 3.2 מיליון שקל בחודש.

 

טבלת השכר עוד עתידה להשתנות פעמים רבות עם פרסום תוצאות החברות הגדולות במשק לקראת סוף החודש - המועד האחרון להגשת הדו"חות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x