שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בתל אביב ננעל בירידות; טבע קפצה ב-3.6%

ת"א 100 ירד ב-0.2% ומדד הבנקים השיל 1.1%; בסיכום שבועי הוסיף מדד ת"א 25 0.4%, ת"א 100 עלה ב-0.5% ומדד הבנקים השיל 1%; רציו עלתה ב-3.4% לאחר שנובל אנרג'י העלתה את אמדן הגז במאגר לווייתן. אג"ח של חבס צללו בעד 15%. מחזור המסחר - 1.07 מיליארד שקל

גיא בן סימון 16:2907.03.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בירידות למרות המגמה החיובית בבורסות אירופה ובחוזים העתידיים בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-1.07 מיליארד שקל. בסיכום שבועי הוסיף מדד ת"א 25 0.4%, ת"א 100 עלה ב-0.5% ומדד הבנקים השיל 1%.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת ביטוח נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40 תל בונד 60

יתרות מטבע החוץ שמנהל בנק ישראל קטנו בפברואר בכ-1.1 מיליארד דולר והסתכמו בסוף החודש שעבר בכ-77.3 מיליארד דולר. מנתונים שמפרסם היום בנק ישראל מתברר כי הסיבה העיקרית לירידה בהיקף היתרות הייתה הפעם היפוך המגמה שנרשם בחודש פברואר בשער הדולר מול היורו. בחודש שעבר התחזק הדולר מול היורו, וכתוצאה מכך גדל אותו חלק מיתרות המט"ח המוחזק במטבע האירופי, המוצג בדיווחי בנק ישראל במונחי דולר.

 

ח"כ פאינה קירשנבאום שמה שיניים בגלגלים של התוכנית של פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע להוריד את עמלות ההפצה שגובים הבנקים בקרנות הנאמנות. קירשנבאום  פנתה הבוקר לשר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ וליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני בדרישה לבטל לאלתר את הדיון הצפוי ביום שני בועדת הכספים בהצעת חוק של האוזר להפחתת עמלות ההפצה הגבוהות שגובים הבנקים מקרנות הנאמנות המגולגלות ללקוח בדמי ניהול גבוהים.

 

קובי פלר, מנהל ההשקעות של UBS ישראל אמר אתמול בכנס של FXCM כי "אין ספק ש-2012 היתה שנה לא מאפיינת. חווינו עליות כמעט בכל אפיקי ההשקעה. 2013 הופכת להיות קשה יותר עבור מי שמעוניין להשיג תשואות ולשמר את ההון שלו. האלטרנטיבות שהיו בתחילת 2012 בשוק האג"ח לא קיימות יותר, כאשר התשואות ירדו לרמות פחות מעניינות להשקעה. אחרי שנה כזו משקיעים נוטים להגדיל את הסיכון בתיק ההשקעות וצריך להיזהר מאד מכך".

 

הבנק המרכזי באירופה הותיר את הריבית ברמה של 0.75%. כמו כן, הבנק המרכזי באנגליה הותיר גם כן את הריבית ברמה של 0.5% והודיע כי לא ישנה את מדיניות רכישות הנכסים.

 

שוק האג"ח

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי אחזקות, נכנע לאולטימטום של נציגות האג"ח של החברה והסכים להזרים ישירות לקופתה עוד 35 מיליון שקל. יחד עם 40 מיליון שקל שהעביר קודם מדובר ב-275 מיליון שקל במזומן.

 

מחזיקי האג"ח של אמפל, שבשליטת יוסי מימן, מתקדמים לקראת לקיחת השליטה בחברה. ל"כלכליסט" נודע כי ביום שלישי האחרון התקיימה פגישה של נציגות מחזיקי האג"ח הכוללת את בתי ההשקעות פסגות ומיטב. בפגישה הוצגו השמות של בעלי התפקיד שיתפסו את מקומה של ההנהלה הקיימת של אמפל שצפויה להתפטר עם העברת הבעלות לנושים. זאת לאחר שועדת האיתור מטעם מחזיקי האג"ח שמטרתה הייתה לאתר מנכ"ל ויו"ר הציגה את מסקנותיה.

 

אגרות החוב של חבס מהסדרות 12 ו-4 צללו ב-15% וב-10%, בהתאמה מבלי שהחברה דיווחה על אירוע משמעותי כלשהו לבורסה.

 

הבורסה באחד העם, תל אביב הבורסה באחד העם, תל אביב צילום: בלומברג

 

מניות במרכז

שותפות מאגר לווייתן - אבנר, דלק קידוחים ורציו - ירכזו עניין על רקע הודעתה של מפעילת הקידוח נובל אנרג'י כי אומדן הגז בלווייתן עלה ב-5.9% ל-18 TCF. בתוך כך, פיטר קולמן, מנכ"ל וודסייד האוסטרלית שצפויה לרכוש 30% מלווייתן, הביע אמון בסגירת אחת מעסקאות האנרגיה הגדולות במשק הישראלי.

 

בתוך כך, פיטר קולמן, מנכ"ל וודסייד האוסטרלית שצפויה לרכוש 30% מלווייתן, הביע אמון בסגירת אחת מעסקאות האנרגיה הגדולות במשק הישראלי. על רקע דחיית עסקת וודסייד בגלל אי הסדרת מדיניות יצוא הגז מישראל, קולמן אמר כי הוא "בטוח" לגבי סגירת העסקה למרות החשש כי הרגולטור יכריז על שותפות לווייתן כקרטל

 

חברת קמור, הנמצאת במו"מ להסדר חוב עם בעלי האג"ח, דיווחה היום לבורסה בתל אביב כי היא צופה הפסד של בין 100 - 140 מיליון שקל ברבעון האחרון של 2012. לפי החברה עיקר ההפסד הרבעוני נבע כתוצאה משערוכים שליליים של נכסי הנדל"ן והספנות של החברה. לפני מספר ימים הנאמנים למחזיקי אגרות החוב של החברה הגישו לבית המשפט מחוזי בתל אביב בקשה דחופה למתן צו הקפאת הליכים כנגד החברה ומינוי נאמן להבראתה ולהסדרת חובותיה.

 

טבע הודיעה אתמול על גיוס המטופל הראשון למחקר קליני שלב III של לקווינימוד אוראלי לטיפול בטרשת נפוצה. המניה טיפסה אמש בוול סטריט ב-3.9%.

 

מה דעתך על מניית רציו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כפי שנחשף ב"כלכליסט", סטלה הנדלר תמונה לתפקיד מנכ"לית בזק החל מה-14 באפריל 2013. הנדלר פרשה מתפקיד יו"ר קבוצת HOT בתחילת ינואר, לאחר שהחברה חדלה מלהיות ציבורית.

 

אספן גרופ השלימה ההסכם למכירת החזקותיה (50%) במקבץ הדיור הדר שבחיפה ואחזקותיה בחברת ליגת ואספן גרופ, שניהלה את הפרויקט תמורת 16.7 מיליון שקל.

 

קבוצת הפניקס השלימה הצעת רכש חליפין להמרת אג"ח קצרות באלו הארוכות ל-7 שנים. הצעת הרכש למחזיקי האג"ח הקצרות היתה בהיקף שלא יעלה על 473.4 מיליון שקל ונרשמה היענות גבוהה של 67% מתוך הכמות שהוצעה להחלפה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x