• תפריט
שוקי חו"ל

מניית אפל יורדת לשפל של יותר משנה

בספטמבר 2012 חצתה מניית אפל את הרף הפסיכולוגי של 700 דולר למניה, כעת החברה נסחרת לפי שווקי שוק של פחות מ-400 מיליארד דולר

גיא בן סימון 17:5404.03.13

מניית יצרנית האייפון אפל בניהולו של טים קוק יורדת היום (ב') בבורסת נאסד"ק ב-1.5% למחיר של 432 דולרים. מדובר בשפל של 13 חודשים על רקע חולשת מכירות האייפון 5 והפחתת הפיצויים שחוייבה סמסונג לשלם לה, וכן על רקע השקת השעון החכם של החברה.

בספטמבר 2012 חצתה מניית אפל את הרף הפסיכולוגי של 700 דולר למניה, מה ששיקף לחברה שווי שוק של 656 מיליארד דולר, והפך אותה לחברה הציבורית היקרה בעולם. עם זאת, היום המשקיעים באפל מציינים נקודת שפל נוספת כשהחברה נסחרת לפי שווי שוק של פחות מ-400 מיליארד דולר.

 

יצרנית האייפון סובלת מתחרות עיקשת מצד המתחרות שמתיימרות לייצר סמארטפון דק וזול יותר מהאייפון 5 - הדגם האחרון של הסמארטפון פרי תוצרתה.

 

טים קוק טים קוק צילום מסך

 

לפני ארבעה ימים חלה תפנית חדה במלחמה המשפטית בין אפל וסמסונג כאשר השופטת לוסי קו, אשר פסקה באוגוסט 2012 כי על סמסונג לשלם פיצוי של 1.05 מיליארד דולר ליריבתה בשל הפרת פטנטים בעיצוב מכשיריה, קיצצה את הסכום בכ-50% וסמסונג תחויב ב-598.9 מיליון דולר בלבד.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
100% 0% 0%

באסיפה השנתית של בעלי המניות שנערכה בסוף בפרואר, מחליפו של סטיב ג'ובס, טים קוק, הגיב לחולשה במניה ואמר כי הוא "לא אוהב" את הירידות במניה אך החברה מתמקדת בטווח הארוך. לגבי קופת המזומנים העצומה של אפל, בהיקף 140 מיליארד דולר, אמר קוק כי החברה "שוקלת ברצינות" דרכים להחזרת המזומן לבעלי המניות.

 

לגבי העתיד של החברה, אפל תנסה להמציא את עצמה מחדש. רק היום דיווחה סוכנויות הידיעות "בלומברג" כי אפל צפויה להשיק את פרויקט השעון החכם שלה כבר השנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x