שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בת"א ננעל בעליות: מניית טבע עלתה ב-1.5%

ת"א 25 עלה ב-0.7% ות"א 100 הוסיף 0.9%; אלביט מערכות ירדה ב-0.6% לאחר שזכתה בחוזה של 50 מיליון דולר עם חיל הים של ארה"ב. ברקליס הוריד המלצה לשטראוס ל"תשואת שוק"; מחזור המסחר - 874 מיליון שקל

מעין מנלה 16:3105.03.13

המסחר בתל אביב ננעל היום (ג') במגמה חיובית על רקע העליות בבורסות אירופה והחוזים החיוביים בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-874 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

איגוד מנהלי קרנות הנאמנות שלח היום מכתב לשרון אופיר שטרית, מנהלת היחידה לפיקוח על קרנות נאמנות ברשות ני"ע. במכתב מביע האיגוד את זעמו על החלטת הבורסה המפוקחת על ידי רשות ני"ע לשנות את שעות המסחר באופן שהמסחר ביום א' יקוצר בשעתיים אך במקביל יוארך בשעה בימים שני עד חמישי. 

 

"נדהמנו כי לא נעשתה כל פניה מטעם סגל הבורסה אל האיגוד בעניין השינויים האמורים" כותב בבלי. "למעשה, תעשיה המנהלת כספי ציבור בסך 180 מיליארד שקל לא קיבלה הזדמנות להשמיע עמדתה מול סגל הבורסה בעניין כה חשוב. ההחלטה האמורה היא לא פחות ממחטף". 

 

נשיאות הכנסת הזמנית אישרה את בקשת ראש הממשלה נתניהו להאריך את מושב החורף כדי שיספיק להציג את הממשלה החדשה ולהאריך את פרק הזמן האפשרי להגשת התקציב. כפי שנחשף לפני שלושה שבועות ב"כלכליסט", הממשלה מעוניינת לשנות את חוק יסוד הכנסת שקובע כי תקציב המדינה חייב להתקבל בכנסת עד 31 במרץ, או עד 45 יום מיום כינון הממשלה החדשה, לפי המאוחר. אם לא מתקבל התקציב עד אז - הכנסת מתפזרת, ונערכות בחירות נוספות בתוך 90 יום. במשרד ראש הממשלה לא מאמינים שהממשלה שתושבע בקרוב תספיק תוך חודש וחצי לאשר תקציב ולכן נתניהו צפוי לבקש בהמשך מהכנסת לשנות את החוק אלא אם תימצא דרך אחרת להארכת המועד.  

 

הבורסה לני"ע בתל אביב הבורסה לני"ע בתל אביב צילום: בלומברג

 

בחודש פברואר ראינו מספר התפתחויות פוליטיות וכלכליות חשובות. האירוע המשמעותי ביותר היה הבחירות הכלליות באיטליה שמתוצאותיהם עולה כי רוב הבוחרים תומכים בשינוי ולא בצעדי צנע. אבל המבוי הסתום הפוליטי שגורם לקשיים בהקמת קואליציה גרם לחוסר יציבות בשווקים.

 

"נתונים ראשוניים שפורסמו בעיקר בארה"ב, בתחומי התעסוקה והדיור, מראים סימנים מעודדים להתאוששות הכלכלה", כך לפי סקירה חודשית של אסטרטג ההשקעות הראשי של קבוצת מריל לינץ'. שווקי המניות סיימו את חודש פברואר ללא שינוי כאשר השווקים והסקטורים הדפנסיביים יותר סיימו את החודש בתשואת יתר. התנודתיות בשווקי המט"ח גדלה בחודש פברואר והדולר האמריקני רשם גידול לעומת הלירה סטרלינג והיורו", כך לפי הבנק.

 

מניות במרכז

כלכלני ברקליס קבעו את מחיר היעד של מניית שטראוסעל 47 שקל - נמוך ממחיר השוק ב-6%, והורידו המלצה ל"תשואת שוק". "למרות שבחברה משקיעים מחשבה רבה בפיתוח העסקים בטווח הארוך, מניית החברה השלימה זינוק של 56% מאז אמצע אוגוסט ולדעתנו פוטנציאל הצמיחה של המניה הגיע לסיומו", הוסיפו בבנק.

 

חברה בת של אלביט מערכותזכתה בחוזה של 50 מיליון דולר לפיו תספק תמיכה לוגיסטית לחיל הים האמריקאי. במסגרת החוזה תספק החברה תמיכה לוגיסטית למטוסי אימון במסגרת פרויקט עבור הפיקוד האווירי של חיל הים האמריקאי. במסגרת הפרויקט, קיבלה M7 מחברת BAE Systems חוזה לקבלנות משנה בהיקף של כ-50 מיליון דולר, לביצוע במהלך חמש שנים.

 

חברת הביומד אבוג'ן מנהלת מגעים להנפקה בבורסת נאסד"ק בארצות הברית. ל"כלכליסט" נודע כי החברה מתכוונת לגייס כ־40 מיליון דולר לפי שווי חברה של כ־250-200 מיליון דולר. אבוג'ן נסחרת כיום בבורסה בתל אביב לפי שווי של 780 מיליון שקל (כ־210 מיליון דולר). את ההנפקה צפויים להוביל שני בנקים זרים, דויטשה בנק וקרדיט סוויס, אם כי הבחירה בבנקים איננה סופית.

 

סלקום דיווחה אתמול על תוצאותיה לרבעון הרביעי ולשנת 2012 כולה והציגה ירידה בהכנסות וברווח הנקי. הכנסות החברה ירדו ב-8.7% והסתכמו ב-5.9 מיליארד שקל, הרווח הנקי בשנת 2012 צלל ב-36% ל-531 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית אבוג'ן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בנק לאומי בניהולה של רקפת רוסק עמינח פרסם אתמול אזהרת רווח לרבעון הרביעי של 2012, לפיה הבנק ירשום הפסד של 100 מיליון שקל בשלושת החודשים האחרונים של השנה.

 

הודעת בורסה לקונית משבוע שעבר חושפת כי דירקטוריון הבורסה אישר רישום למסחר של 6.1 מיליון מניות של חברת דלק תמלוגים. מדובר בחברה חדשה שתוחזק על ידי קבוצת דלק וחברת דלק אנרגיה ואליה תועבר הזכות של דלק קידוחים ודלק אנרגיה לקבלת תמלוגים בגז שיופק מתמר ולווייתן.

 

מניית בזקממשיכה את המומנטום החיובי מהחודש האחרון ועולה במסחר. מתחילת השנה השלימה המניה עלייה של יותר מ-12%.

 

"יש הרבה נוסטלגיה לגבי הימים הטובים בהם טבע הייתה חברה משפחתית והדירקטוריון נפגש לארוחות צהריים", כך אמר היום פיליפ פרוסט יו"ר טבעבראיון שהעניק לסוכנות הידיעות בלומברג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x