שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קבוצת מזרחי לא תבצע בזמן את התשלום האחרון של האג"ח

קרן האג"ח, המסתכמת בכ־31.6 מיליון שקל, היתה אמורה להיפרע ב־1 במרץ. מחזיקי האג"ח תולים תקוות בעודפי הרווחים המשועבדים להם בפרויקטים של החברה, שנאמדים ב־126 מיליון שקל

יניב רחימי 08:0228.02.13

חברת הנדל"ן קבוצת מזרחי דיווחה אתמול כי היא מעריכה שלא יסתייע בידיה להשלים את ביצוע התשלום האחרון של איגרות החוב שטרם נפרעו במועד הקבוע לתשלום. מועד פירעון הקרן של האג"ח, המסתכמת בכ־31.6 מיליון שקל, אמור היה להיות 1 במרץ.

 

רוני מזרחי, אחד מבעלי השליטה בקבוצת

מזרחי, חזר והודיע לחברה כי אם תידרש הזרמת כספים לחברה על ידיו, כדי להשלים את הסכומים החסרים לביצוע התשלום האחרון של האג"ח שבמחזור, הוא יעשה כן.

 

קבוצת מזרחי ניסתה למחזר את החוב באמצעות הנפקת סדרה חדשה, כאשר חלק מהתמורה שהייתה אמורה להתקבל במסגרת הגיוס, יועד לביצוע התשלום האחרון של יתרת הקרן והריבית של האג"ח. עם זאת, הניסיון נחל כישלון חרוץ, ובשלב המכרז למשקיעים מסווגים שנערך אתמול, התקבלו ביקושים זניחים.

 

הכישלון אינו מפתיע, לנוכח העובדה שהאג"ח שבמחזור נסחרו ערב ההנפקה בתשואות גבוהות העולות על 100%.

למרות האמור, בקבוצת מזרחי לא אמרו נואש, והם נערכים לביצוע התשלום בהקדם האפשרי, ולא יאוחר מתקופה של 90 הימים לאחר המועד הקבוע לתשלום. על פי שטר הנאמנות של האג"ח, איחור מעבר לכך מהווה עילה להעמדתן לפירעון מיידי.

 

בתחילת השנה אישרה אסיפת מחזיקי האג"ח של קבוצת מזרחי את העברתן של כמה חברות שבבעלות בעלי השליטה בחברה לתוך החברה. אלא שההתקשרות הותנתה בהצלחת גיוס חוב באמצעות הנפקת אג"ח. לנוכח כישלון ההנפקה, קיים סיכוי שהמהלך להעברת החברות הפרטיות לחברה הציבורית יבוטל.

 

בשלב זה מחזיקי האג"ח תולים תקוות בעודפים המשועבדים להם בפרויקטים של קבוצת מזרחי. במצגת שפרסמה החברה מצוין שסך העודפים של קבוצת מזרחי בפרויקטים שהסתיימו נאמד ב־126 מיליון שקל.

 

על פי תחזיות החברה, הפרויקט בעיר ימים בנתניה צפוי לשחרר 42 מיליון שקל, הפרויקט בגני המערב בנס ציונה צפוי להוסיף כ־57 מיליון שקל והיתרה בסכום של 27 מיליון שקל אמורה להגיע ממגדל הגן בחולון. שלושת הפרויקטים הללו כבר הסתיימו, והצפי לגמר מסירה של כל יחידות הדיור הוא במהלך 2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x