$
בורסת ת"א

"שווי השוק של אלביט אחרי הסדר עשוי להגיע ל-11 מיליארד שקל"

במצגת שהציג לבנק הפועלים טוען מוטי זיסר כי השווי הנכסי של אלביט הדמיה עשוי להגיע אחרי חתימה על הסדר חוב ל־3.2 מיליארד שקל

שניר הנדלר 08:0627.02.13

במצגת שהעבירה אירופה ישראל - החברה הפרטית שבאמצעותה מחזיק מוטי זיסר בשליטה (53.5%) באלביט הדמיה - להנהלת בנק פועלים בתחילת החודש, ואשר הגיעה לידי "כלכליסט", נכתב כי "מתווה ההמרה למניות ישחרר את הלחצים 'המדכאים' את מחיר המניה וצפוי להוביל להשאת ערך אלביט הדמיה".

במתווה ההסדר מציעה אירופה ישראל כי כל החוב הפיננסי הבלתי מובטח של אלביט הדמיה יומר למניות שיהוו לאחר הקצאתן 82% מהון המניות של אלביט הדמיה. כחלק מהעסקה שרקם זיסר עם הקרנות הזרות, יורק ו־DK, שמחזיקות יחד באג"ח אלביט הדמיה בהיקף של כמיליארד שקל ע"נ, הוסכם שהוא ימשיך להוביל את הפעילות של אלביט הדמיה וימשיך לכהן כמנכ"ל החברה. לכן, מציע זיסר שבמסגרת ההסדר, יוקצו לאירופה ישראל אופציות נוספות שיהוו לאחר הקצאתן כ־32% מהחברה.

 

 

על פי ההצעה שקיבל הפועלים, האופציות שיקבל זיסר ישועבדו לבנק. עורך הדין של אירופה ישראל, שלום גולדבלט ממשרד גולדבלט גינדס יריב, כתב במכתב ששלח לבנק כי "מבחינה כלכלית, לאחר הקצאת האופציות ומימושן, שיעור האחזקה של אירופה ישראל באלביט הדמיה יהיה דומה לשיעור האחזקה היום, אולם בחברה שערכה גדול בהרבה".

האופציות שיוענקו לאירופה ישראל משקפות שווי נחות משווי ההון העצמי הצפוי לאחר המרת החוב למניות - 3 מיליארד שקל - כך שהאופציות שעתיד זיסר לקבל יהיו למעשה בתוך הכסף.

 

במצגת חושפת אירופה ישראל את השווי הנכסי הנקי של האחזקות העיקריות של אלביט הדמיה. כך, למשל, השווי הנכסי הנקי של פלאזה סנטרס, זרוע הנדל"ן של אלביט הדמיה במזרח אירופה, עומד על 1.76 מיליארד שקל; השווי הנכסי הנקי של פעילות הנדל"ן למגורים של זיסר בהודו עומד על 452 מיליון שקל; השווי הנכסי הנקי של פעילות המלונות של אלביט הדמיה מסתכם ב־660 מיליון שקל ואילו השווי הנכסי נקי של אלביט מדיקל, זרוע השקעות הביומד של אלביט הדמיה עומד על 487 מיליון שקל.

 

לדברי אירופה ישראל, השווי הנכסי הנקי של אלביט הדמיה עומד היום על כ־954 מיליון שקל, כך שחלקה של אירופה ישראל בשווי הנכסי של אירופה הדמיה עומד על 510 מיליון שקל. אם יבחר זיסר לממש את האופציות שיוענקו לו לרכישת מניות אלביט הדמיה, הוא יחזיק ב־36.2% ממניות החברה, מחזיקי האג"ח יקבלו 57.9% ממניות אלביט ואילו הציבור יסתפק ב־5.9%.

 

במקרה זה יעמוד השווי הנכסי של אלביט הדמיה על כ־3.4 מיליארד שקל וחלקה של אירופה ישראל באלביט הדמיה יעמוד על 522 מיליון שקל.

 

מהמצגת, שבתחתית השקפים שלה נכתב "מידע סודי ביותר", עולה גם כי הקרנות הזרות שוקלות, כחלק מהסדר החוב, להגיש הצעת רכש למחזיקי האג"ח האחרים שיעדיפו למכור את אחזקותיהם תמורת מזומן ולא לקבל תמורת האג"ח מניות אלביט הדמיה.

 

ציון קינן מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן מנכ"ל בנק הפועלים צילום: סיון פרג'

 

לדברי אירופה ישראל, המתווה הנדון יביא לחיזוק ההון העצמי של אלביט הדמיה, יסיר את איום חדלות הפירעון, יכניס את המניה למדדים המובילים בבורסה ויגביר את הסחירות. בנוסף, התזרים שיתפנה יקל על חלוקת דיבידנדים, הרחבת ההשקעות והמשך פיתוח פורטפוליו הנכסים של אלביט.

 

בחברה הפרטית של זיסר מקווים שלאחר השלמת ההסדר, המניה תחזור להיסחר במכפילי הון עצמי מייצגים, ומציינים במצגת שאלביט הדמיה נסחרה בעבר במכפילי הון עצמי גבוהים מהותית של פי 3.6 על ההון העצמי. כאמור, ההון העצמי הצפוי לאלביט הדמיה עם השלמת ההסדר צפוי לעמוד על כ־3 מיליארד שקל, כך שאם המניה אכן תחזור להיסחר במכפיל של 3.6 על ההון העצמי, יעמוד שווי השוק של אלביט הדמיה על כ־11 מיליארד שקל.

 

כאמור, נוסף על הקצאת האופציות לזיסר כחלק מההסדר עם מחזיקי האג"ח, מציעה אירופה ישראל להמיר חוב פיננסי של אלביט הדמיה בהיקף של כ־2.5 מיליארד שקל למניות החברה, כשחובה של אלביט לבנק בניהולו של ציון קינן - 240 מיליון שקל - לא יומר למניות והוא יעמוד בתוקפו. בכל מקרה, העובדה שמניות השליטה באלביט הדמיה משועבדות לטובת הפועלים, תדרוש את הסכמתו וחתימתו של הבנק על כל הסדר שייחתם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x