שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה בתל אביב ננעלה בירידות קלות; הכשרה אנרגיה זינקה ב-67%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.2% וב-0.3%, בהתאמה; האג"ח ל-10 שנים קפץ ב-0.2% אל מתחת לתשואה של 4%. כיל ירדה ב-2.5% במחזור הגבוה בבורסה לאחר שפוטאש הקפיאה את הצעתה לרכישת החברה

מעין מנלה 16:3326.02.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') בירידות על רקע הירידות החדות שנרשמות בבורסות אירופה לאחר תוצאות הבחירות באיטליה והחלטת הריבית של בנק ישראל אתמול בערב. מחזור המסחר הסתכם ב-981 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25  ת"א 100 בנקים ביטוח נדל"ן 15 ביומד נפט וגז 

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40  תל בונד 60

 

הוועדה המוניטרית של בנק ישראל החליטה אתמול להשאיר את הריבית לחודש מרץ ללא שינוי, ברמה של 1.75%. זאת לאחר שלפני חודשיים הפחית בנק ישראל את הריבית ב- 0.25% ובמהלך 17 החודשים האחרונים הוא הפחית את הריבית במשק 6 פעמים, בשיעור מצטבר של 1.5%.

 

"למרות שבנק ישראל לא כתב זאת במפורש, שתי הסיבות המרכזיות כרגע לאי הפחתת הריבית הן מחירי הדיור המאמירים, והיעדר תקציב ממשלתי לשנת 2013", כך לפי עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל בתגובה להותרת הריבית לחודש מרץ על 1.75%, למרות הציפיות כי הבשילו התנאים להורדת ריבית. "לא מצאנו נימוקים נחרצים מדוע הריבית נשארה ללא שינוי", הוסיף.

 

אין מנצח ברור בבחירות באיטליה: קואליציית המרכז-שמאל באיטליה בראשות פייר לואיג'י ברסני בן ה-61 קיבלה 34.5 אחוזים בבחירות לבית הנבחרים (הבית התחתון) ו-28.7 אחוזים בבחירות לסנאט (הבית העליון). מנגד, קואליציית המרכז-ימין בראשות ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני קיבלה 29 אחוזים בבית הנבחרים ו-31.9 אחוזים בסנאט. כך על פי מדגמי הטלוויזיה שפורסמו באיטליה והצביעו על קרב דרמטי בפרלמנט שעלול להוביל לממשלה לא יציבה ואף לבחירות חדשות.

 

רן שחר, מנהל השקעות ראשי באלפא פלטינום ניהול השקעות: "אנו צופים היום בעלייה משמעותית ברמת הפחד בשווקים בעולם. במוקד, אי היציבות השלטונית באיטליה עקב התיקו המסתמן בתוצאות הבחירות. שווה במיוחד לשים לב לאג"ח של ממשלת איטליה שנסק לתשואה של 4.43% לאחר שבשבוע החולף הוא עמד על 4.1%, דבר שמצביע על חששות מחודשים ביחס לחוב של ממשלת איטליה".

 

מניות במרכז

ענקית הדשנים הקנדית פוטאש מקפיאה את הצעתה לרכישת כימיקלים לישראל (כיל) משיקולים פוליטיים. "החלטנו להשהות את העסקה על רקע אירועים פוליטיים בישראל" מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס, ומצטטת את סמנכ"ל הכספים של החברה ויין בראולי שהתבטא בכינוס שנערך בפלורידה. "נבדוק כיצד נמשיך הלאה בבוא הזמן. בכל מקרה, לא ניכנס להצעת רכישה עוינת" אמר בראונלי, שהוסיף כי פוטאש מעוניינת, במידה והעסקה תצא לפועל- לרכוש בין 50-100% ממניות כיל.

 

גוליבר אנרג'יבה מכהן ראש המוסד לשעבר מאיר דגן כיו"ר הדירקטוריון הודיעה היום כי החלו עבודות הקידוח לחיפוש אורניום ליד ערד. החברה, בניהולו של רמי קרמין הודיעה כי העבודות צפויות להסתיים עד ה-24 למרץ ועלותן מוערכת ב-130 אלף דולר. החיפושים נערכים לאחר שנמצאו סימנים להימצאות חומר מתכתי בעל רדיואקטיביות גבוהה בקידוח שבוצע ברשיון חיפושי הנפט מאיה, באזור חתרורים בנגב, שהזכויות בו היו שייכות לשותפות זרח, אשר גוליבר אנרג'י הינה בעלת השליטה (בעקיפין) בשותף הכללי בה.

 

מניית הכשרה אנרגיה משלימה זינוק של יותר מ-80% ביומיים וזאת מבלי שחברה פרסמה אירוע מהותי לבורסה. בשנה האחרונה ירדה המניה ב-90%.

 

שותפות תמר ישראמקו, דלק קידוחים, דלק אנרגיה ואבנר הודיעו הבוקר על הקמת חברה חדשה בשם לבנט ("Levant"), שתפעל בשותפות עם ענקית האנרגיה גזפרום הרוסית ודייהו הקוריאנית. מטרת הקמת החברה היא למצוא שווקים חדשים למכירת גז נוזלי ממאגר תמר בהיקף שלני של עד 4.2 מיליארד מ"ק (BCM) ולאורך 20 שנה.

 

"הבקשה לבית המשפט היא תגובה או מבולבלת או מבלבלת או אפשרות שלישית – מהלך PR (יחסי ציבור - ג"ח) לא יותר מזה", הגיבו אתמול בערב בבנק הפועלים על הבקשה של אירופה ישראל למינוי נאמן לחברה שבבעלותו של מוטי זיסר.

 

הבקשה הוגשה על ידי החברה האם (54%) של אלביט הדמיה אתמול אחה"צ כמהלך נגדי לבקשה הצפויה של הבנק לבית המשפט למנות כונס נכסים לאלביט הדמיה, ולמעשה אחזקתה היחידה של אירופה ישראל.

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
61% 11% 28%

 

מכירות תרופת הדגל של טבע, הקופקסון, עלו בינואר ב-12% בהשוואה לחודש הקודם והסתכמו ב-183.7 מיליון דולר, כך לפי פרסום של חברת המחקר Symphony Health Solutions. בסך הכל מכרה טבע 1.175 מיליון יחידות של התרופה לטיפול בטרשת נפוצה, וזאת בהשוואה ל-1.16 מיליון יחידות בדצמבר 2012 ו-1.18 מיליון יחידות בנובמבר. 

 

בנק ערבי ישראלי, מקבוצת לאומי, פרסם היום את תוצאותיו הכספיות לשנת 2012 והציג ירידה ל 5.2% ברווח הנקי ל-103.1 מיליון שקל. ההכנסות הסתכמו ב-405.9 מיליון שקל - עלייה של 7% בהשוואה ל-379.4 מיליון שקל בשנת 2011. תשואת הרווח הנקי על ההון העצמי הסתכמה ב-21.8%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x