$
בורסת ת"א

בעיית מוטיבציה? מנדלסון לא מפסיקה לפנק את המנכ"ל

שרגא בר, מנכ"ל מנדלסון, נהנה ב-2012 ממענק גיוס אג"ח ועלות שכרו עמדה על 5.5 מיליון שקל. הנפקת מניות החברה עשויה לזכות אותו בבונוס של עד 4 מיליון שקל

אסף גילעם 08:4625.02.13

חברת ההנדסה מנדלסון ממשיכה לפרגן למנכ"ל המשותף שרגא בר. החברה דיווחה אתמול כי בעקבות השלמת גיוס האג"ח של החברה, בהיקף של 66.8 מיליון שקל, יזכה בר למענק מיוחד בהיקף של 1% מההנפקה -668 אלף שקל. 

 

מדובר במענק נוסף, מעבר למענק הקבוע של בר, לפי הסכם העסקתו שחודש במאי האחרון. בר נהנה מדמי ניהול חודשיים של 93 אלף שקל ומהחזר הוצאות של 10,000 שקל. בנוסף הוא זכאי למענק הנגזר מה־EBITDA של החברה והחברות־הבנות, שצפוי להסתכם ב־2.68 מיליון שקל לפי הערכת החברה. המענק כולל גם מענק מיוחד של 800 אלף שקל שאושר לבר "עבור מאמצים מיוחדים". בסך הכל בר צפוי לעלות ב־2012 לחברה 5.55 מיליון שקל.

 

עם ההרכזה על המענק לבר, פרסמה מנדלסון כי רשות ני"ע דרשה ממנה הסברים על זכאותו של בר למענק, ומעלה תהיה האם תפקידו כמנכ"ל משותף לא כולל פעולות לשם גיוס הון.

 

החברה נימקה את מתן המענק בכך "שהמענק רתם ורותם את שרגא להמשך פעילותו כמנכ"ל בחברה, והיווה תמריץ ראוי לבר לפעול להמשך קידום רווחיותה והשגת יעדיה של החברה, ובין היתר להצלחת גיוס אג"ח ג'".

 

השליטה במנדלסון הועברה במאי 2012 מקבוצת קמן של רוני אלרואי לקבוצת נץ, לאחר שקמן הגיעה בסוף השנה שעברה לפירוק. נץ רכשה את השליטה לפי שווי מופחת של 124 מיליון שקל למנדלסון. קמן החזיקה עד לאחרונה בכ־47.6% ממניות מנדלסון דרך החברה־הבת קמן מים, שהיו משועבדות לבנק לאומי ולמזרחי טפחות. במסגרת הליכי כינוס הנכסים, רכש אלרואי את אחזקתה של קמן מים במנדלסון ומכר 32.6% מהמניות לקבוצת השליטה במנדלסון, לפי שווי של 100 מיליון שקל.

 

החגיגה של בר צפויה להימשך גם ב־2013. בעלת השליטה במנדלסון הודיעה כי היא מעוניינת להנפיק השנה את החברה. לפי התכנון, השווי המיוחל הוא לפחות של 175 מיליון שקל - שמשמעותו פרמיה של 75% על המחיר של החברה שלפיו רכשה את מניותיו של אלרואי.

 

החברה החליטה להעניק לבר כמה תמריצים נוספים לרגל גיוס ההון. במקרה הצלחת הגיוס יקבל בר 5% מההפרש בין שווי החברה בהנפקה (לפני הכסף) לבין הסך של 175 מיליון שקל, כלומר בונוס נוסף של 3.75 מיליון שקל. החברה הגבילה את הבונוס האפשרי מההנפקה ללא יותר מפי שלושה מתגמולו השנתי של בר - רף שככל הנראה לא מהווה מגבלה.

 

בנוסף, במקרה שהחברה תנפיק מניות בשילוב עם ני"ע המירים, בר יהיה זכאי להקצאה בשיעור של 5% מהון המניות של החברה ערב ההנפקה בהנחה של 15% ממחיר ההנפקה. אם בר יחליט להמיר את הני"ע ולרכוש את מניות החברה, מנדלסון תספק לו הלוואה בשיעור של עד 60% מעלות הרכישה.

 

בר ובעלי השליטה הנוכחיים במנדלסון נהנים מתהליכי הייעול וההשבחה שעברה החברה בשנים האחרונות. מאז 2010 עברה החברה מהפסד שנתי של 3 מיליון שקל, לרווח של 34 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2012.בר מכר ב־2007 את השליטה בש.בר, שעסקה בשיווק בתחום התשתיות, לקמן אחזקות תמורת 29 מיליון שקל, ונותר מנכ"ל החברה במשך חמש השנים הבאות. בהמשך מוזגה ש.בר לתוך מנדלסון, ובר הפך למנכ"ל החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x