שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בבורסה ננעל בעליות קלות; בזק ירדה ב-1.1%

ת"א 25 עלה ב-0.2% ות"א 100 טיפס ב-0.3%; בזק נסחרה על רקע הורדת דירוג על ידי מעלות; שותפות מודיעין צללה ב-11% לאחר שהודיעה על ביטול קידוח גבריאלה; מחזור המסחר - 820 מיליון שקל

שי סלינס 16:3025.02.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בעליות בצל המגמה החיובית באירופה לאחר פרסום תוצאות הבחירות באירופה. ברקע: החלטת הריבית של בנק ישראל היום בערב.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביטוח נדל"ן 15 ביומד נפט וגז

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

בנק ישראל יפרסם היום לאחר תום המסחר בבורסה את החלטת הריבית לחודש מרץ. מחצית מהאנליסטים סבורים כי הבנק ישאיר את הריבית על רמתה הנוכחית – 1.75%, בעוד השאר מצפים להורדת ריבית של 0.25% ל-1.5%.

 

כלכלני ברקליס התייחסו להחלטת הריבית של בנק ישראל וכתב כי "החלטת הריבית מחר מסובכת במיוחד עבור קובעי המדיניות של בנק ישראל. מצד אחד הנטייה היא להוריד את הריבית ב-0.25%; ואולם חשוב לזכור שהריבית נמצאת ברמה נמוכה כבר עכשיו, ולכן לדעתנו, בנק ישראל יותיר את הריבית על רמתה הנוכחית".

 

יונתן כץ אסטרטג מאקרו בלידר שוקי הון התייחס בסקירתו השבועית לירידות בתשואות האג"ח הממשלתיות בשבוע האחרון בשל 'ההפנמה כי תתיכן הורדת ריבית קרובה'. "ציפיות האינפלציה בשוק ההון מתמחרות אינפלציה של 2.2% בשנה הקרובה, בעוד שנכון לעכשיו אנחנו עומדים על קצב שנתי של 1.9% - מה שמקנה עדיפות באפיקים השקליים הקצרים. בטווח הארוך קיימת עדיפות לאיגרות חוב צמודות ארוכות בשל אינפלציה גלומה נמוכה מדי", הוסיף.

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: עטא עוויסאת

 

בברקליס הסבירו את ההחלטה הלא פשוטה שעומדת בפני בנק ישראל וציינו במיוחד את העובדה שעדיין לא הוקמה ממשלה בישראל, ולא הוחלט על הקיצוצים בתקציב הבא.

 

ביום שישי ננעל המסחר בוול סטריט בעליות, לאחר שני ימים אדומים. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.9%, ונאסד"ק הוסיף 1% לערכו. בסיכום שבועי עלה מדד דאו ג'ונס ב-0.1%; ואילו נאסד"ק ו-S&P רשמו ירידות של 1% ו-0.3%, בהתאמה.

 

במקביל באירופה נשואות העיניים אל איטליה ולתוצאות הבחירות הכלליות שתוצאותיהן עלולות להחריף את המשבר בגוש היורו ולהשפיע על כלכלת העולם כולו. ניצחון לברלוסקוני, שבמהלך כהונתו בשנים 2006-2001 יצא החוב מכלל שליטה, עלול בהחלט לרסק את אמונם של המשקיעים. במהלך כהונתו הידרדרה כלכלת איטליה למשבר חמור, ובשל חששות השווקים מפני חוסר נכונותו לבצע רפורמות כואבות, צנח גוש היורו לפי תהום. ברלוסקוני התפטר כדי לפנות דרך לממשלת הטכנוקרטים של מונטי, שצעדי ההבראה הכואבים שנקטה לא זכו לפופולריות ברחוב האיטלקי.

 

שוק האג"ח

 

התקדמות נוספת במו"מ בין מחזיקי אג"ח א.די.בי אחזקות לבין הנהלת החברה, אך הצדדים עדיין רחוקים מלהגיע להסכמות. בפגישה שנערכה ביום חמישי הסכימה אי.די.בי לשפר את הצעתה ולהזרים 120 מיליון שקל, בנוסף ל־240 מיליון שקל שהסכים דנקנר להזרים (40 מיליון שקל מהם כבר הוזרמו), בכפוף להזרמת כספים של אדוארדו אלשטיין לחברה. זאת, לאחר שלפי ההצעה הקודמת הסכימה אי.די.בי להזרים 110 מיליון שקל. בנוסף, דנקנר הביע נכונות להגדיל גם את הנתח שיקבלו מחזיקי האג"ח במניות החברה ל־18%, לעומת 15% מהמניות בהצעה הקודמת, אך לא התחייב על כך.

 

מניות במרכז

הרווח הנקי של בנק פאגי מקבוצת הבינלאומי הסתכם ב-2012 ב-48.5 מיליון שקל, ירידה של 15.1% לעומת הרווח הנקי ב-2011. התשואה להון שהשיג הבנק במהלך התקופה עמד על 13.8%. לדברי הבנק המתמחה במוצרים בנקאיים למגזר החרדי, ההסבר לירידה בביצועים אשתקד לעומת 2011 נעוץ בתקבול חד פעמי מחברת ביטוח עבור שיפוי לתיק בתביעה משפטית וכן מהכנסה חד פעמית בגין עדכון מיסים נדחים.

 

מודיעין שבשליטת אי.די.בי פתוח, הודיעה שהיא מבטלת לאלתר את תוכניות הקידוח ברישיון "גבריאלה", שם התגלה בעבר פוטנציאל להפקה של כ-130 מיליון חביות נפט. הקידוח בוטל בשל סכסוך כספי בין בעלי רישיון הקידוח - מודיעין (70%), אדירה (15%) ובראונסטון (15%) - בשאלה מי היה אמור לממן את פעולות חיפושי הנפט ומתי הוא היה אמור להעביר את הכסף.

 

מכירות תרופת הדגל של טבע, הקופקסון, עלו בינואר ב-12% בהשוואה לחודש הקודם והסתכמו ב-183.7 מיליון דולר, כך לפי פרסום של חברת המחקר Symphony Health Solutions. בסך הכל מכרה טבע 1.175 מיליון יחידות של התרופה לטיפול בטרשת נפוצה, וזאת בהשוואה ל-1.16 מיליון יחידות בדצמבר 2012 ו-1.18 מיליון יחידות בנובמבר.

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
80% 0% 20%

"אי הוודאות בשוק התקשורת תימשך גם בחודשים הקרובים עד אשר תתבהר התמונה בקשר להרחבת התחרות בשוק התקשורת הנייחת (השוק הסיטונאי), ביטול ההפרדה המבנית ומכרז הדור הרביעי", כך לפי חברת מעלות שהורידה את הדירוג האשראי של בזק מ-AA+ לרמה AA בתחזית דירוג יציבה. במעלות רואים את הדירוג של בזק ופלאפון - החברה הבת - באופן זהה.

 

חברת הנדל"ן המניב אספן גרופ, דיווחה כי חתמה על הסכם למכירת שלושה מבני תעשייה באזור התעשייה במגדל העמק בתמורה ל-36.5 מיליון שקל. הרוכשת היא חברת וילאר שבשליטת שלמה טיסר. באופן דומה, בחודש אוקטובר האחרון, מכרה אספן 50% מאחזקותיה במבני תעשייה בצפון לשותפתה אשלד בתמורה לכ- 44 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x