שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הנהלת אי.די.בי פתוח דורשת מאייפקס את המידע שקיבלה על כלל ביטוח

בהנהלת החברה מזהירים את אייפקס מניגוד עניינים בין רצונה של הקרן לרכוש את כלל ביטוח לבין הקו שמובילה פסגות בשליטתה נגד אי.די.בי פתוח; נציגות אי.די.בי אחזקות לחברה: להקפיא תשלום הריבית לקרדיט סוויס

רחלי בינדמן וגולן חזני 14:4324.02.13

אי.די.בי פתוח פותחת חזית חדשה בהתנגשות מול מחזיקי האג"ח – הפעם מול קרן אייפקס, בעלת השליטה בבית ההשקעות פסגות, המוביל את הקו המיליטנטי נגד החברה וכנגד זהבית כהן מנכ"ל אייפקס ישראל.

 

במכתב ששלח בא כוחה של אי.די.בי פתוח, אמיר ברטוב, דורשת החברה מקרן אייפקס להחזיר

לידי החברה מידע שהועבר אליה בשנת 2010 תחת הסכם סודיות הנוגע לחברת כלל ביטוח, שבשליטת קבוצת אי.די.בי, שאייפקס ניהלה מגעים לרכישתה.

 

באי.די.בי פתוח מבהירים לאייפקס כי ההתחייבות שלהם לסודיות מכוח הסכם סודיות שנחתם ב-28 בנובמבר 2010 ביחס למידע שניתן להם על כלל ביטוח עודנה בתוקף. המכתב כולל אף התייחסות פרטנית לזהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס בישראל. "בהמשך לחתימת כתב הסודיות, ביום ה-29 בנובמבר 2010 הועבר אליכם וכן לגברת זהבית כהן יוסף מידע רב בהתייחס לכלל החזקות על ידי יועצנו, הכולל בין היתר מצגת מפורטת, ותכנית עסקית, מידע זה כלל הן מידע עסקי סודי והן מידע צופה פני עתיד", נכתב במכתב.

 

באי.די.בי דורשים כעת את המידע האמור וזאת על רקע הפסקת המגעים לרכישת כלל ביטוח. "נבקש כי המידע האמור יושב מיידית לחברה בליווי אישור כי לא נותר חלק כלשהו מהמידע שהועבר", נאמר במכתב. עוד דורשים באי.די.בי פתוח לקבל מאייפקס תוך שבעה ימים פרטים לגבי נושאי משרה, עובדים ויועצים שנחשפו למידע הסודי.

 

אלא שאי.די.בי פתוח מציגה עוד דרישה מעניינת הנוגעת לקרן יורק, שרכשה אג"ח של אי.די.בי פתוח בשוק לפני מספר חודשים והפכה למחזיקה של 20% באג"ח וכאמור לחברה בנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח המובילה כעת מהלך של ניסיון השתלטות על החברה ולקיחתה מידיו של נוחי דנקנר בעל השליטה. אי.די.בי דורשת מאייפקס פרטים לגבי "מידע שנמסר במסגרת שיחות ביניכם לבין קרן יורק בקשר עם רכישת אג"ח של החברה על ידה ככל שיחות אלה נגעו לכלל החזקות".

 

עוד רומזת אי.די.בי פתוח כי אייפקס עודנה מעוניינת לקבל את השליטה בכלל ביטוח וכי ייתכן וזה המניע שלה לתת לפסגות להוביל קו נוקשה נגד החברה. "הננו להפנות תשומת לבכם לפוטנציאל ניגוד העניינים הקיים בין הרצון לרכוש נכס מרכזי של הקבוצה (כלל ביטוח-ר"ב) לבין חברות בנציגות משותפת של מחזיקי אג"ח של החברה. קל וחומר בנסיבות בהן דוחפת הנציגות להשתלט דה פקטו על החברה. נודע אם תוכלו להשיבנו בעניין זה על מנת שנבחן את הדברים ונגבש את תשובתנו בהתאם".

 

ריבית של 3 מיליון שקל לבנק קרדיט סוויס

 

בתוך כך, נציגות אי.די.בי אחזקות דורשת מהחברה להקפיא תשלום ריבית של 3 מיליון שקל לבנק קרדיט סוויס שאמור להיות משולם השבוע.

 

הנציגות טוענת כי לא קיבלה עד היום אישור מהחברה לבקשה שלא להעביר תשלומים לבנקים או לנושים אחרים וכי תשלום 3 מיליון השקלים יהווה מבחינתה העדפת נושים אסורה.

 

הנציגות שיגרה את המכתב לכלל הדירקטורים בחברה ומזהירה אותם כי תראה בהם אחראים אישית לסירוב מצד החברה להגן על נושיה ולהשלכות מכך.

 

מפסגות נמסר בתגובה: "פסגות פועלת ותמשיך לפעול לשמירת זכויות לקוחותיה בכל מובן ולא תירתע גם מטענות מופרכות אלו. פסגות תמשיך לעמוד על דרישותיה מול אי.די.בי להשבת מיליארדי השקלים אותם חבה לציבור החוסכים. אנו מציעים שאי די בי תתמקד בגיוס הון לצורך החזר מליארדי השקלים אותם חבה לציבור חוסכי הגמל והפנסיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x