שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אירופה גררה את ת"א לירידות חדות; הבנקים צללו ב-2.6%

מדד ת"א 25 ירד ב-1.9% ות"א 100 איבד 1.6%; בנק לאומי ירד ב-3% ופועלים השיל 2%. זיו פניני, מגדל: "פקיעת האופציות על המעו"ף מראה על חוסר אכפתיות של הסוחרים מהשוק הישראלי"

מעין מנלה 16:3221.02.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בירידות חדות על רקע המגמה השלילית בבורסות אירופה ולאחר פקיעת האופציות על המעו"ף עם פתיחת המסחר. מחזור המסחר - 2.07 מיליארד שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

האופציות על מדד ת"א 25 לחודש פברואר פקעו ברמה של 1,214.57 והאופציות על מדד ת"א בנקים ברמה של 1,169.67.

 

נראה כי ההאטה הכלכלית של גוש היורו הורעה אף יותר במהלך פברואר. מדד מנהלי הרכש לגוש נפל לשפל של 47.3 נקודות, לעומת מדד ינואר שעמד על 48.6 נקודות. תוצאה של מתחת ל-50 מצביעה על ירידה בפעילות, בעוד שצפי האנליסטים עמד על רמה של 48.5 במדד מנהלי הרכש לפברואר.

 

זיו פניני, מנהל חדר המסחר במגדל שוקי הון התייחס לפקיעת האופציות ואמר כי "זו הייתה אחת הפקיעות המשעממות והמלהיבות כאחת. לאורך כול חיי הפוזיציות נשברו לא מעט שיאים שליילים כאשר כמות הפוזיציות המקסימלית הייתה רק כ-350 אלף במקום 600 אלף בפקיעות דומות בעבר. מחזורי המסחר, הן בנכס הבסיס והן במספר האופציות היו מצומצמים – מאות מיליונים בודדים בנכס ו-200 אלף אופציות ביום".

 

פניני הוסיף כי "מספר הגלגולים היה נמוך משמעותית כמו גם התנודתיות התוך יומית שעמדה על 11% במונחים שנתיים (0.6%, 0.7% ביום). המשמעות היא חוסר אכפתיות מהשוק הישראלי בקרב רוב הסוחרים קטנים וגדולים כאחד".

 

פניני מדגיש כי "הדרמה דווקא באה ביומיים האחרונים למסחר בו השוק חרג מהסטייה הממוצעת היומית בחודשים האחרונים ואילץ את השחקנים שכבר נשארו לשחק, להזיז אופציות CALL 1230 כתובות מעלה בשוק מאוד לא סחיר - פעולה שגרמה לשווקים לעלות בצורה חדה ללא יכולת להנזיל את אותם הסוחרים".

 

"הדרמה מאתמול המשיכה ברגע הפקיעה בו שודרו כ-600 מיליון שקל ע"י שחקני ארבטרז' ותעודות סל אשר לא גלגלו פוזיציות קדימה וכן עוד מספר גופים גדולים אשר הקטינו אחזקות ביום 'סחיר' זה. הסוחרים אשר ראו את השוק לא מתאזן חיכו לעיכוב במסחר או ע"י המגבלה האנגלית (פתיחה אנגלית) נדהמו כאשר השוק תעתע בהם ופקע בתחילת השלב הרנדומאלי ללא עצירה סטטית וב-15 נקודות מתחת למחיר הבסיס באותה עת סביב", אמר פניני.

פניני סיכם: "סוחרי ארביטרז' זריזים אשר קנו נכס בשניה האחרונה אתמול הצילחו לגרוף רווח גדול מול החוזה שנסחר סביב 1225 נקודות - איזנו חלקית את חוסר הנזילות".

 

פרוטוקול הפד

אתמול נסוגו המדדים המובילים בוול סטריט משיא של חמש שנים לאחר פרסום פרוטוקול ועדת השוק הפתוח של הפד. מהפרוטוקול עולה כי חברי ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי בארה"ב צופים כי על הפד להיות ערוך לשנות את מדיניות רכישת האג"ח החודשית המאסיבית (QE3) בהיקף של 85 מיליארד דולר.

 

מקבלי ההחלטות היו חלוקים בדעתם בנוגע למדיניות של יו"ר הפד בן ברננקי בדבר המשך מסע הרכישות החודשיות. הפד החל בספטמבר 2012 ברכישות החודשיות של אג"ח מגובות משכנתאות בהיקף של 40 מיליארד דולר ואג"ח של האוצר בהיקף של 45 מיליארד דולר, בניסיון לעודד צמיחה ולצמצם את שיעור האבטלה שעומד על 7.9%. 

מניות במרכז

חברת הביו-רפואה הישראלית פלוריסטם הודיעה היום כי קיבלה ממנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) מעמד של תרופת יתום לתרופה PLacental eXpanded לטיפול במחלת אנמיה אפלסטית. שוק האנמיה האפלסטית מוערך ב-1.3 מיליארד דולר בארה"ב בלבד.

 

מנכ"ל לאומי למשכנתאות (בלמ"ש) שוקי בורשטיין בדרך לכלל ביטוח. בורשטיין הוא המועמד לתפקיד מנכ"ל חברת כנף במקומו של רועי יקיר, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במועמד מפתיע שכן בורשטיין איננו בא מתחום ההשקעות אף על פי שהוא נחשב למנהל מוכשר.

 

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד חברת מלאנוקס טכנולוגיות מיקנעם, יו"ר הדירקטוריון, נשיאה ומנכ"לה איל וולדמן, סמנכ"ל הכספים הראשי מיכאל גריי ומחליפו בתפקיד ג'ייקוב שולמן ודירקטורי בחברה. המשקיע אשר תובע את החברה טוען כי מניות החברה נסחרו בשווי מנופח עקב הדיווחים והמצגים האמורים במהלך התקופה שתחילתה בפרסום דו"חותיה הכספים לרבעון הראשון של 2012, וסיומה במועד פרסומו של דיווח החברה בעניין אזהרת הכנסות טרם תחילת המסחר ב-2 לינואר 2013.

 

תעשיית השבבים והזיכרונות העולמית סבלה מחולשה במהלך 2012, וכך גם נובה מכשירי מדידה, העוסקת בפיתוח ובייצור מכונות מדידה לשבבים. עם זאת, מפרסום תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2012 ולשנה כולה נראה שהחברה רשמה ירידה מתונה יותר ממתחרותיה.

 

מה דעתך על מניית שפע ימים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

דיסקונט חשף אתמול את האסטרטגיה השיווקית של הבנק. התוכנית המיועדת ללקוחות קיימים ולמצטרפים חדשים, שקיים ביניהם קשר משפחתי, תעלה לאוויר בשבוע הבא. לדברי הבנק, מטרת התוכנית היא לקשר לקוחות מאותה משפחה ל"תוכנית משפחה" במערכות הבנק ובכך להפוך את התא המשפחתי הקיים גם לקבוצה פיננסית שזוכה להטבות.

 

חברת הדירוג מעלות הורידה אתמול בערב את הדירוג לחברת אלביט הדמיה של מוטי זיסר ל-D מ-CC - מה שמשקף חדלות פירעון. מדובר בארוע צפוי שכן זהו הליך טכני על רקע הסדר החוב של החברה.

 

חברת שפע ימים שנכנסה לבורסה בתל אביב באמצעות מיזוג עם השלד הבורסאי אלוני מיתר באפריל 2012, נסחרת בבורסה לפי שווי שוק של 225 מיליון שקל וריכזה אתמול את מחזור המסחר הרביעי בגודלו - מיד לאחר המניות טבע, כיל, לאומי ופועלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x