שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המשקיעים חזרו לבורסה: ת"א 25 טיפס ב-1.4%, אי.די.בי קפצה ב-30%

מדד ת"א 100 עלה ב-1.2% ומדד הבנקים הוסיף 1.8% לאחר שבמשך רוב שעות היום נסחרו המדדים בעליות של עד 0.5%. אג"ח א' של גאון אחזקות זינקה ב-15% לתשואה של 18%; מחזור המסחר הסתכם ב-1.16 מיליארד שקל

שי סלינס 16:3020.02.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בעליות שהתגברו בחצי השעה האחרונה של המסחר לקראת פקיעת האופציות על המדדים ת"א 25 והבנקים מחר בבוקר. מחזור המסחר הסתכם ב-1.16 מיליארד שקל והיה גבוה ממחזור המסחר הממוצע של פברואר 290 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) ממשיכה לפרסם נתונים המעידים על האטה בקצב התרחבות הפעילות הכלכלית במשק. ברבעון הרביעי של שנת 2012 התרחב היקף הייצור התעשייתי, המהווה כרבע מכלל התוצר של הסקטור העסקי, בשיעור שנתי מתון של 1.1% בלבד. זאת לעומת קצב גידול שנתי של 8.4% שנרשם בייצור התעשייתי ברבעון הקודם. בכל שנת 2012 גדל הייצור התעשייתי ב- 8.1%, לעומת ירידה של 0.1% שנרשמה בו בשנת 2011.

 

האטה של ממש בקצב הגידול נרשמה בתקופה הנסקרת גם בייצור של ענפי ההייטק (אלקטרוניקה, ציוד בקרה ופיקוח, מחשוב ותרופות), שהיו למעשה "הקטר" של הייצור התעשייתי בשנה החולפת. ברבעון האחרון של השנה נרשמה בסך הייצור של ענפי ההייטק עלייה בשיעור שנתי של 2.3% בלבד, לעומת עלייה גדולה פי כמה, של 21.5% ברבעון הקודם.

 

החברה לישראל שבשליטת משפחת עופר ובניהולו של ניר גלעד נאלצת לפרסם ולהגיב על מכתב חריג בחריפותו ששלחה רשות נ"ע לחברה היוצא כנגד "מחטף" השכר של המנכ"ל ערב כניסתו לתוקף של חוק שכר הבכירים. הרשות מעלה שורה של תהיות כנגד אישור השכר. ראשית, חושפת הרשות כי בפרוטוקול דיון של דירקטוריון החברה לישראל ב-6 לאוגוסט 2012 הדירקטוריון קיבל החלטה להוריד מסדר היום את עדכן תכנית התגמול לאור ההתפתחויות הרגולטוריות (כניסתו הצפויה של חוק שכר הבכירים תוך חודשים ספורי לאחר מכן בדצמבר 2012). הרשות תוהה כיצד בנובמבר 2012 החברה החליטה פתאום להשיב לסדר היום את הדיונים לאישור תכנית התגמול לרבות תכנית אופציות חדשה לפני כניסת התיקון לתוקף. הרשות תוה מתי חל שינוי בעמדת הדירקטוריון בנושא ומי הגורם שקיבל את ההחלטה לחדש את הדיון.

 

 צילום: עמית שעל

 

שוק האג"ח

נאמני האג"ח של אי.די.בי אחזקות צפויים לכנס את מחזיקי האג"ח להצבעה לגבי הארכת מועד מימוש האופציה של המיליונר אדוארדו אלשטיין לחודש אפריל. לאלשטיין אופציה להזרים 75 מיליון דולר לגנדן דרכה שולט נוחי דנקנר באי.די.בי. מועד האופציה צפוי לפוג ביום חמישי הבא. משמעות התפוגה של האופציה היא שמקור הכסף שעל בסיסו מבקש דנקנר לגבש הסדר חוב עם המחזיקים יעלם ואז למחזיקים לא תהיה ברירה אלא לפנות לבית המשפט ולדרוש פירעון מיידי של החוב. איגרת החוב של אי.די.בי אחזקות ד' עלתה ב-4.16% לתשואה של 59%, בעוד שמניית אי.די.בי זינקה ב-30% במחזור ענק.

 

מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מניות במרכז

חברת הביגוד וההלבשה התחתונה, דלתא דיווחה על תוצאותיה לרבעון הרביעי ולשנת 2012 כולה והציגה שיפור בהכנסות וברווח הנקי. ברבעון הרביעי רשמה החברה גידול של 40% במכירות ל-246.6 מיליון דולר, לעומת 176.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2011.

 

אלווריון מנהלת מגעים למכירת חטיבת הווימקס, כפי שנחשף ב"כלכליסט", ולכן דוחה את מועד פרסום דו"חות הרבעון הרביעי. המשא ומתן מתנהל עם קרן פורטיסימו, שבכוונתה לשלב את פעילות החטיבה בפעילות טלרד, חברה הנמצאת בשליטתה. העסקה עצמה צפויה להתבצע תמורת מספר מיליוני דולרים.

 

שופרסלדיווחה הבוקר על תוצאותיה לרבעון האחרון של 2012 ולשנה כולה והציגה קיפאון בהכנסות וירידה ברווח השנתי. סה"כ הכנסות החברה ב-2012 הסתכמו ב-11.57 מיליארד שקל, בהשוואה להכנסות של 11.6 מיליארד שקל ב-2012. מתוך הכנסות אלו 67 מיליון שקל מיוחסים להכנסות מנדל"ן מניב וכל השאר מיוחס להכנסות מעסקי הקמעונאות. המכירות למ"ר ב-2012 הסתכמו ב-21.1 אלף שקל, בהשוואה ל-21.4 אלף שקל בשנה שעברה.

 

אלביט הדמיה שבשליט מוטי זיסר הודיעה אתמול כי היא דוחה את תשלומי הריבית לכל סדרות האג"ח על רקע מצבה של החברה והמשא ומתן להסדר. זאת, לאחר שבתחילת פברואר דירקטוריון אלביט הדמיה ביקש לדחות את תשלום הקרן לסדרות הקצרות מ-20 בפברואר ל-1 לאפריל אך הודיע כי כן ישלם את הריבית אלא אם תתקבל החלטה אחרת. מהלך זה של הקפאת תשלום הריבית עלול להוביל את סוכנויות הדירוג להוריד הדירוג של אלביט הדמיה לחדלות פירעון.

אילנית שרף, אנליסטית התקשורת של פסגות, הורידה המלצה למניית פרטנר. "אנו מעריכים כי הירידה החדה בהכנסות החברה מקורה העיקרי בהכנסות משירותי סלולר. אנו מעריכים עלייה קלה במכירות ציוד קצה, בהשוואה לרבעון הקודם, על רקע השקת IPhone 5 והמשך שחיקה בפעילות הקווית של החברה על רקע התחרות בתחום ה- ISP", נימקה שרף.

 

קרן ויולה קרובה לרכישת השליטה בחברת גאון אחזקות, כשל"כלכליסט" נודע כי בימים הקרובים צפויה העסקה להיחתם. על המגעים פורסם לראשונה ב"כלכליסט" לפני חצי שנה בדיוק. על פי מתווה העסקה, שרוב פרטיו מסוכמים, תזרים ויולה 70 מיליון שקל לתוך החברה, ותקבל 52% מהמניות בהקצאה. יתר בעלי המניות ידוללו בכמחצית מאחזקותיהם. בנוסף, ויולה אמורה לקבל אופציה להגדלה עתידית של חלקה בחברה. אג"ח א' של גאון אחזקות זינקה ב-15% לתשואה של 18%.

 

נובה דיווחה על רווח נקי של 1 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012, או 4 סנט למניה. זאת, לעומת רווח נקי של 3 מיליון דולר, או 11 סנט למניה, ברבעון המקביל ב-2011.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x