שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

אלביט הדמיה מקפיאה את תשלומי הריבית לכל סדרות האג"ח

מחר אמור היה להתבצע התשלום הראשון לסדרות א' ו-ב'. אלביט הדמיה הודיעה אתמול לראשונה על הסדר חוב מול שתי מחזיקות האג"ח הגדולות קרן יורק- ו-DK פרטנרס

גיא בן סימון וענת ציפקין 10:3119.02.13

אלביט הדמיה שבשליט מוטי זיסר הודיעה היום (ג') כי היא דוחה את תשלומי הריבית לכל סדרות האג"ח על רקע מצבה של החברה והמשא ומתן להסדר. זאת, לאחר שבתחילת פברואר דירקטוריון אלביט הדמיה ביקש לדחות את תשלום הקרן לסדרות הקצרות מ-20 בפברואר ל-1 לאפריל אך הודיע כי כן ישלם את הריבית אלא אם תתקבל החלטה אחרת. מהלך זה של הקפאת תשלום הריבית עלול להוביל את סוכנויות הדירוג להוריד הדירוג של אלביט הדמיה לחדלות פירעון.

אלביט הדמיה חייבת למחזיקי האג"ח שלה כ־2.2 מיליארד שקל, ועוד ש־300 מיליון שקל לבנקים, כשעיקר החוב, הוא כלפי בנק הפועלים. כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט", בנק הפועלים שיגר לזיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה  שבו הוא מודיע לו כי הוא מעמיד את החוב לפרעון מיידי.

 

מוטי זיסר מוטי זיסר צילום: אוראל כהן

 

לפני כשלושה שבועות הודיעה אלביט הדמיה כי תתחיל בתהליך הידברות עם המחזיקים תוך ניסיון לגבש פיתרון מוסכם. אלביט הדמיה ציינה כי דירקטוריון החברה החליט לבצע מהלך זה לנוכח ניגודי העניינים הקיימים בין הסרות השונות, ובעיקר בעקבות התנגדות חלק ממחזיקי הסדרות הארוכות לביצוע התשלומים הקרובים לסדרות הקצרות אותן הודיעה אלביט שתדחה ל־1 באפריל.

 

אתמול הודיעה אלביט הדמיה, לראשונה באופן רשמי, כי היא מנהלת הסדר חוב מול שתי מחזיקות האג"ח הגדולות קרן יורק- ו-DK פרטנרס. כעת, כאמור, היא הודיעה כי היא דוחה את תשלומי הריבית לכל הסדרות למועד לא ידוע.

 

מה דעתך על מניית אלביט הדמיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שתי הסדרות הקצרות ביותר של אלביט הדמיה הן א' ו-ב', ושתיהן אמורות להיפרע עד פברואר 2014. התשלומים הקרובים לשתי סדרות אלו הם ב-20 בפברואר - מחר. אלביט הדמיה אמורה לפרוע לסדרה א' קרן וריבית של 76.7 מיליון שקל, ו־7.5 מיליון שקל נוספים לסדרה ב'. בסך הכל, על אלביט הדמיה לשלם עבור סדרה א' 211 מיליון שקל ועבור סדרה ב' 30 מיליון שקל בשנתיים הקרובות עד לפירעונן המלא. ברקע, תשלום נוסף עליו בנתה אלביט הדמייה בדמות דיבידנד של 30 מליון יורו מחברה הבת (62.5%) פלאזה סנטרס, דיבידנד שנעצר בשל התנגדות מחזיקי האג"ח של החברה בת.

 

שאר הסדרות של אלביט הדמיה הן סדרה ג' : לפירעון עד ספטמבר 2018, והיקפה 316 מיליון שקל. סדרה ד' היא הכבדה ביותר, ומסתכמת ב-891 מיליון שקל שעל אלביט הדמיה לשלם עד תום 2020. סדרה ה' , ארוכה גם היא, נפרעת בשנת 2021, אך קטנה יחסית ומסתכמת ב-67 מיליון שקל בלבד. סדרה ו', גם היא יחסית קצרה, נפרעת כולה ב-2015 בסכום כולל של כ-290 מיליון שקלסדרה ז' הינה לפירעון עד שנת 2018 בהיקף של 502 מיליון שקל.

x