שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
השורה התחתונה

חדשות מהקרנות: מנורה, הראל ותמיר פישמן

מנורה מעלה את דמי הניהול בשתיים מקרנות הנאמנות שלה, קרן הראל פיא אג"ח HY מעלה את דמי הניהול ותמיר פישמן אג"ח ללא מניות הורידה את דמי הניהול

ענת ציפקין 07:5719.02.13

העלאה כפולה במנורה

מנורה מעלה את דמי הניהול בשתיים מקרנות הנאמנות שלה. הראשונה, "מנורה מבטחים תל בונד־20 מחקה", שינתה את מדיניות ההשקעה שלה ותחל לעקוב אחר מדד תל בונד תשואות החדש במקום אחר מדד תל בונד־20. בתוך כך תשנה הקרן את שמה ל"תל בונד תשואות טקטיקה חכמה". מנהלי

הקרן ניצלו את ההזדמנות להעלות את דמי הניהול ל־0.45%, שרובם (0.4%) משולמים לבנק כעמלת הפצה. הקרן עדיין זולה יחסית לקטגוריה. הקרן השנייה היא מק"מ פלוס ללא מניות. הקרן הודיעה אמנם כי החל מ־28 בינואר יבוטל שיעור ההוספה שלה שעמד על 0.17%, אך במקביל, החל מאפריל היא תחל לגבות דמי הניהול של 0.23%.

 

מגדל יורדת נמוך

קרן מגדל אג"ח חו"ל לפדיון הורידה בסוף ינואר את שיעור ההוספה של 0.5% ממחיר כל יחידה לאפס. זאת, לאחר שבאמצע דצמבר הודיעה הקרן על שינוי מדיניות השקעה, מהשקעה בשער יורו לחשיפה לאג"ח קונצרניות בארה"ב (נקובות בדולר). במקביל הורידה הקרן בדצמבר את דמי הניהול מ־1.32% ל־0.55% והיא ממוקמת כעת בין שש הקרנות הזולות בקטגוריה (אג"ח כללי חו"ל). בשנה האחרונה התקשתה הקרן והניבה תשואה שלילית של 2.8%, לעומת תשואה ממוצעת של 2.6% בקטגוריה.

 

הראל מנצלת מומנטום

קרן הראל פיא אג"ח HY מעלה את דמי הניהול מ־1.02% מהשווי הנקי של נכסי הקרן (בניכוי התחייבויותיה) ל־1.3%. הקרן גובה את דמי הניהול הנמוכים בקטגוריה (אג"ח בארץ, חברות והמרה בסיכון גבוה), שדמי הניהול הגבוהים ביותר בה מטפסים עד ל־2.25%. הקרן של הראל הניבה תשואה של 19.6% בשנה האחרונה לעומת התשואה הגבוהה ביותר בקטגוריה שעמדה על 25%.

 

מחפה על התשואות?

תמיר פישמן אג"ח ללא מניות הורידה את דמי הניהול ב־0.45%, לשיעור של 0.6% - זול יחסית לקטגוריה, במיוחד בהשוואה לדמי ניהול הגבוהים (2.85%). אולם, התשואה שהשיגה הקרן בשנה האחרונה הסתכמה ב־7%, לעומת תשואה ממוצעת של 7.7% בקטגוריה.

 

מיזוג משולש בפסגות

קרן פסגות אג"ח חברות מדורגות תמזג לתוכה את פסגות אג"ח חברות 1–4 שנים ופסגות אג"ח חברות מדורגות 0–3 שנים. דמי הניהול של האחרונה יישארו 1.22% ולא יעלו ל־1.82% (כמו בקרן הקולטת). דמי הניהול של פסגות אג"ח 1–4 שנים יירדו ל־1.82% לעומת דמי ניהול של 2.25% לפני המיזוג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x