שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בת"א ננעל בעליות; מזרחי ירד ב-1.2%, דיסקונט קפץ ב-2.4%

מדד ת"א 25 הוסיף 0.5%, ת"א 100 עלה ב-0.4% ומדד הבנקים טיפס ב-1.1% על רקע התקנות החדשות של בנק ישראל; שווי השוק של בבילון - מתחת למיליארד שקל. אלביט הדמיה של זיסר זינקה ב-20% ושפע ימים קפצה ב-40% במחזור עצום

שי סלינס 16:3219.02.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') בעליות על רקע ההודעה הדרמטית של בנק ישראל לגבי התקנות החדשות לנטילת הלוואות לדיור. מחזור המסחר הסתכם ב-1.09 מיליארד שקל והיה גבוה מהממוצע של חודש פברואר ב-200 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25  ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

 

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, ממשיך לנסות לצנן את שוק המשכנתאות ומטיל מגבלות חדשות על הבנקים. בין ההנחיות החדשות, הלוואה למשכנתא בעלת ריבית קבועה בשיעור מימון של הגבוה מ-45% ועד 65% ישוקללו בשיעור מימון של 50%, במקום ב-35% כיום. כמו כן הלוואות לדיור ששיעור המימון בהן גבוה מ-60% ישוקללו ב-75% לצרכי דרישת הון, במקום ב-35% כיום.

במקביל הודיע הבנק כי תבוטל הדרישה מאוקטובר 2010 לפיה נדרש לשקלל ב-100% הלוואות בהן שיעור המימון עולה על 60% ובסכום של מעל 800 אלף שקל ואשר שיעור הריבית המשתנה בהן 25% ובמקומה יוחל שיעור שקלול של 75%.

  

מבדיקה שערכה חברת הייעוץ אנטרופי ב-160 הסכמים מתוך אלו שנבחנו על ידיה, חלה הפחתת שכר בשיעור ממוצע של 30% ביחס להיקף התגמול בשנת 2011. מדובר בחיסכון כספי של 145 מיליון שקל לאותן חברות. ההפחתה נבעה לרוב כתוצאה מבחינה כלכלית שערכה אנטרופי, שלה הסכמי התגמול אל מול ביצועי החברה ויעדיה העסקיים. מכיוון שחוק שכר הבכירים נכנס לתוקף רק בסוף 2012, מדובר בעיקר בהסכמי שכר של בעלי שליטה או קרובים להם. ב-95 הסכמים לא חל שינוי בהיקף התגמול וב-90 הסכמים חלה עלייה בתגמול.

 

הבנק הבינלאומי מציע ללקוחות המחזיקים בתיק ההשקעות שלהם יותר מ־20% קרנות כספיות וקרנות מק"מ למכור חלק מאחזקות אלו לטובת השקעות בעלות מח"מ ארוך יותר. בבנק אף הורו ליועצים בבנק לפנות באופן יזום ללקוחות שחתומים על הסכם ייעוץ ולהציע להם מהלך שכזה. הקרנות הכספיות וקרנות המק"מ משקיעות בפיקדונות בנקאיים קצרים ומק"מ (שהמח"מ שלו עומד על שנה). בבנק, בניהולה של סמדר ברבר־צדיק, טוענים כי "בסביבת הריביות הנמוכה ולנוכח הצפי כי הריבית לא תעלה בטווח הקרוב, אנחנו ממליצים להאריך את המח"מ בתיקי ההשקעות".

 

שוק האג"ח

אלביט הדמיה הודיעה היום כי היא דוחה את תשלומי הריבית לכל סדרות האג"ח על רקע מצבה של החברה והמשא ומתן להסדר חוב. אלביט הדמיה חייבת למחזיקי האג"ח שלה כ־2.2 מיליארד שקל, ועוד ש־300 מיליון שקל לבנקים, כשעיקר החוב, הוא כלפי בנק הפועלים.

 

במכרז המוסדי של חברת אזורים שהתקיים אתמול, גייסה החברה 205 מיליון שקל, כאשר בכוונתה לגייס עוד 45 מיליון שקל במכרז ציבורי. למכרז אתמול נרשמו ביקושים גבוהים  בהיקף של 490 מיליון שקל - פי 2 מהיקף הגיוס המתוכנן. הביקושים הביאו לסגירת המכרז המוסדי בריבית של 5.4%, במכרז צמוד מדד.  

 

מה דעתך על מניית בבילון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מניות במרכז

מיקרומדיקהעוסקת בדיאגנוסטיקה סרטנית, הודיעה כי חתמה על הסכמי השקעה לגיוס של 14.4 מיליון שקל ממשקיעים קיימים וחדשים. ביו-לייט, בעלת השליטה במיקרומדיק, תשתתף בגיוס בהיקף של 3 מיליון שקל. סוזנה נחום-זילברברג, מנכ"ל ביו-לייט: "הכסף שיגויס ישמש למימוש התוכנית האסטרטגית של החברה ולביצוע תוכניות הפיתוח והמסחור המתוכננות, לרבות חתירה לשיתופי פעולה אסטרטגיים".

 

חברת פז, בשליטת צדיק בינו, הקטינה את כמות הגז שהיא תרכוש משותפות "תמר". בהודעה של חברת ישראמקו, אחת השותפות במאגר (28.75%), מדווח שחברת פז תיקנה את חוזה הגז שלה מאפריל האחרון כך שהיא תוכל לנצל אפשרות לצמצם את כמות הגז שלה לאחר השנה השמינית של האספקה ובהיקף של 50%. החוזה המקורי בין הצדדים קבע מכירה של 3.12 מיליארד מ"ק גז טבעי לאורך 15 שנה, ובהיקף של כ-700 מיליון דולר.

 

אילנית שרף, אנליסטית התקשורת של פסגות, הורידה המלצה למניית פרטנרל"החזק". "אנו מעריכים כי הירידה החדה בהכנסות החברה מקורה העיקרי בהכנסות משירותי סלולר. אנו מעריכים עלייה קלה במכירות ציוד קצה, בהשוואה לרבעון הקודם, על רקע השקת IPhone 5 והמשך שחיקה בפעילות הקווית של החברה על רקע התחרות בתחום ה- ISP", נימקה שרף.

 

עוד בגזרת אלביט הדמיה. בנק הפועלים שיגר מכתב למוטי זיסר, בעל השליטה בחברה, שבו הוא מודיע לו כי הוא מעמיד את החוב לפרעון מיידי. מדובר בחוב של 850 מיליון שקל של החברה הפרטית של זיסר, אירופה ישראל. אירופה ישראל מחזיקה ב־53% ממניות אלביט הדמיה, שהן מניות השליטה בחברה. 48% מהמניות משועבדים לבנק הפועלים בגין ההלוואה שנלקחה מהבנק, ואילו היתר משועבדים לבנק מזרחי טפחות.
 

שווי השוק של חברת בבילון בניהולו של אלון כרמלי ירד אל מתחת למיליארד שקל - לראשונה מאז אפריל 2012. "אני מניח שעד סוף השנה שיעור ההכנסות שלנו מגוגל יירד לפחות מ-50%", אמר כרמלי בשיחה עם "כלכליסט" לאחר פרסום תוצאות החברה ל-2012 אתמול. "טוב לנו עם גוגל נמשיך לעבוד איתם אבל ישנם אלטרנטיבות. בשנה האחרונה בחרנו לעבוד בעיקר עם גוגל ובחודשיים האחרונים בחרנו לעבוד דווקא עם המתחרים שלהם משום שלשם זיהינו שהשוק הולך. השאיפה שלנו היא להתפרש על שוק רחב ככל שניתן וכך נפעל בהמשך השנה", אמר.

 

הכנסות בבילון ב-2012 הסתכמו ב-685 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 223 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. כ-92% מההכנסות נבעו מחיפוש, כאשר שיעור ההכנסות מגוגל עמד על 83%, בהשוואה לשיעור של 66% ב-2011. הכנסות החברה ברבעון הרביעי הסתכמו ב-214 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 82 מיליון שקל ברבעון המקביל של 2011. עם זאת, החברה דיווחה שבמחצית הראשונה של חודש פברואר השנה ההכנסות מלקוחות שאינן גוגל היוו יותר מ-30% מסך הכנסות של החברה.

 

חברת באטמ תקשורת (BATM) הפועלת בתחום מערכת הטלקום והמיכשור הרפואי למעבדות דיווחה כי הכנסותיה הסתכמו ב-107.8 מיליון דולר בשנת 2012 לעומת 110.8 מיליון דולר בשנת 2011. לדברי ד"ר צבי מרום, מנכ"ל באטמ: "על אף תנאי מאקרו חלשים לאורך שנת 2012 המשכנו להתחזק. ראינו האצה בפעילות במהלך הרבעון הרביעי של 2012 אשר איפשרה לנו לחזור לרווחיות בשנה זו". ד"ר מרום הוסיף כי החברה נכנסת לשנת 2013 עם צבר הזמנות גבוה יותר בשתי החטיבות באמצעותן היא פועלת.

 

שפע ימים העוסקת בחיפוש אבנים יקרות זינקה ב-20% במחזור של 10.3 מיליון שקל - פי 10 ממחזור המסחר הממוצע של המניה בשנה האחרונה.

 

קרסו, העוסקת בייבוא ומכירת מכוניות "רנו" ו"ניסאן" עלתה ב-7% במחזור ענק, זאת לאחר שב-30 הימים האחרונים זינקה המניה ב-15%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x