$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

קבוצת דלק: במגעים למכירת דלק אירופה

כפי שנחשף ב"כלכליסט", קבוצת דלק שכרה בנק השקעות זר שהחל בשבועות האחרונים לעניין קרנות וחברות אנרגיה גדולות ברכישת הפעילות של החברה־הבת

גולן חזני 09:5918.02.13

קבוצת דלק אישרה הבוקר (ב') את חשיפת "כלכליסט" לפיה הקבוצה בוחנת את האפשרות למכירת דלק אירופה.

"במסגרת בחינת המכירה יוגשו הצעות מצדדים שלישיים לרכישת הפעילות באירופה והיא תבחן את האפשרות להתחיל במשא ומתן עם המציעים או חלקם. מודגש כי אין כל וודאות כי מי מההצעות תתקבלנה וכי תתגבש עיסקה למכירת כל או חלק מהפעילות באירופה ובאלה תנאים", לפי הודעתה של קבוצת דלק.

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
40% 0% 60%

 

ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת דלק שכרה בנק השקעות זר שהחל בשבועות האחרונים לעניין קרנות וחברות אנרגיה גדולות ברכישת הפעילות של החברה־הבת (80%). דלק ישראל מחזיקה ב־20% הנותרים.

 

בראש המתעניינים - קרן הפרייבט אקוויטי טקסס פסיפיק גרופ (TPG) שבוחנת ברצינות את ההשקעה עם יו"ר דלק אירופה לשעבר הוד גיבסו, שנאלץ לעזוב את תפקידו, כשאם תתבצע עסקה, עשוי להחזיק בחלק זעיר ממניות החברה.

 

 

מתעניינים אחרים הם חברת הנפט הרוסית רוזנפט, חברת האנרגיה של וקרנות הפרייבט אקוויטי אייפקס, פרמירה, אדוונט, אפולו וקרלייל.

 

תג המחיר שהצמיד תשובה לחברה עומד על 800 מיליון יורו (כ־3.9 מיליארד שקל). לחברה חוב של 2.8 מיליארד שקל, 642 מיליון שקל מהם לקבוצת דלק. מאחר שהמחיר המבוקש כולל את החוב, המחיר נטו עומד על כ־200 מיליון יורו (כ־980 מיליון שקל). עם זאת, על פי הערכות, ייאלץ תשובה להסתפק בסכום של כ־700–750 מיליון יורו (3.4–3.7 מיליארד שקל). ההשקעה הכוללת בדלק אירופה עומדת על 613 מיליון יורו (כ־3 מיליארד שקל).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x