שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בת"א ננעל בירידות; נייס ירדה ב-5.4%, בבילון ב-4.8%

ת"א 25 ירד ב-0.3% ות"א 100 השיל 0.4%; מליסרון ירדה ב-3.5% לאחר שהודיעה כי תרשום הפסד של 56 מיליון שקל ממכירת שני קניונים. מחזור המסחר הממוצע בבורסה מתחילת החודש - נמוך ב-16% מהממוצע בינואר

שי סלינס 16:3513.02.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בירידות קלות בניגוד לעליות שנרשמות בוול סטריט ובבורסות אירופה. מחזור המסחר הסתכם ב-1.01 מיליארד שקל.  

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

מתחילת חודש פברואר עומד מחזור המסחר הממוצע על 847 מיליון שקל בלבד. ב-2012 וב-2011 המחזור הממוצע הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל וב-1.7 מיליארד שקל בהתאמה.

 

המשבר הכלכלי והמחלוקות הפוליטיות הקשות בגבעת הקפיטול עמדו הלילה במוקד נאומו השנתי של הנשיא ברק אובמה על מצב האומה מול שני בתי הקונגרס. "זו המשימה של הדור שלנו להצית מחדש את המנוע האמיתי של הצמיחה הכלכלית של אמריקה, הלא הוא מעמד בינייים עולה ומשגשג". "אנחנו יודעים שכלכלה חזקה כשהנשים שלנו, האמהות והבנות יכולות לחיות את חייהן משוחררות מאפליה במקום העבודה ומשוחררות מפחד של אלימות במשפחה", הוסיף אובמה.

 

נמשכת הירידה בביקוש לכוח אדם בשוק ההון בישראל שהחלה לפני שנתיים: ב־2012 נרשמה ירידה חדה של 40% בביקוש לעובדים בתחום לעומת 2011 וירידה של 15% בשכר הממוצע בתחום, כך עולה מנתוני חברת נקודת פתיחה, המתמחה בהשמת עובדים בתחום החשבונאי־פיננסי. הירידה בביקושים כוללת את כל קשת התפקידים בשוק ההון, אך הפגיעה הקשה ביותר שמסתמנת היא בתפקידים הבכירים. הגורם העיקרי לצניחה בביקושים הוא המיזוגים הרבים של בתחום שהובילו לירידה במספר בתי ההשקעות.

 

שוק האג"ח

נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות נפגשה אתמול בפעם השנייה עם נציגות מחזיקי האג"ח של החברה-הבת אי.די.בי פתוח. הפגישה נודעה לשמוע את דעתה של נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות לגבי ההצעה שהוגשה לה ביום חמישי שעבר מצד מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח לשיתוף פעולה לגיבוש מתווה הסדר כולל ללא מעורבות בעל השליטה נוחי דנקנר. האסיפה הסתיימה ללא תוצאות וסוכם על פגישה נוספת בשבוע הבא.

 

מה דעתך על מניית גילת (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מניות במרכז

חברת נייס, סיפקה תחזית מאכזבת לשנת 2013. החברה צופה הכנסות של 940 עד 970 מיליון דולר בלבד ורווח למניה של 2.65-2.55 דולרים. ציפיות האנליסטים היו להכנסות של כ-985 מיליון דולר ולרווח למניה של 2.63 דולר.

 

מג'יק דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה והציגה עלייה של 17% בהכנסות ל-30.5 מיליון דולר. הרווח הנקי טיפס ב-9% ל-5.1 מיליון דולר. בכל 2012 הכנסות מג'יק עלו ב-12% ל-126.4 מיליון דולר.

 

מכירת הקניונים רננים וסביונים במחיר נמוך על ידי מליסרון הושפעה מלחץ הזמן שנוצר על ידי מסגרת הזמן שקבע הממונה על ההגבלים ותנאי השוק", כך אמר ל"כלכליסט" אדר עציוני, אנליסט הנדל"ן של מגדל שוקי הון. עציוני הוריד את מחיר היעד של מניית מליסרון ל-71 שקל - 5% נמוך ממחיר השוק.

 

בבילון הודיעה היום כי טרם נבחר מועד להנפקת מניות החברה בארה"ב. כמו כן הודיעה כי תפרסם את דו"חותיה ב-18 בפברואר. בדרך כלל החברה מפרסמת את תוצאותיה השנתיים לקראת סוף פברואר - תחילת מרץ. בשל הקדמת תאריך פרסום הדו"חות ההערכות בשוק דיברו על כך כי ייתכן שהחברה תקדם את הרוד שואו לקראת ההנפקה הצפוייה בוול סטריט.

 

איזיצ'יפ דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון האחרון של 2012 ולכל השנה ועקפה את התחזיות של האנליסטים בוול סטריט. הרווח הנקי של איזיצ'יפ הסתכם ב-7.8 מיליון דולר שהם 26 סנט למניה, בהשוואה לרווח נקי של 6.3 מיליון דולר שהם 22 סנט למניה אשתקד. בכל 2012 רשמה החברה הכנסות של 54.7 מיליון דולר - עלייה של 14% בהשוואה ל-2011.

 

מודיעין אנרגיה הודיעה לבורסה כי אתמול התקבל אצלה מכתב מאת מפעילת הקידוח "גבריאלה", נובל דרילינג, לפיו נדרשת השותפות להעמיד עד מחר בבוקר מכתב אשראי של 21.2 מיליון דולר על מנת להמשיך בקידוח. מודיעין מצידה טוענת כי היא העמידה את חלקה היחסי במכתב האשראי בסך של 11.2 מיליון דולר ואילו את היתרה בסך של 10 מיליון דולר התחייבו להעמיד השותפות האחרות ברישיון אדירה אנרגיה ובראונסטון (BROWNSTONE ENERGY).

גיוון אימג'ינג המוחזקת על ידי דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי, דיווחה הלילה על תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של 2012, לשנה כולה וסיפקה תחזית ל-2013. החברה, המפתחת גלולת אבחון למחלות מעיים (Pillcam SB), צופה שהכנסותיה לשנת 2013 יהיו בטווח של 195 - 205 מיליון דולר, זאת בהשוואה להכנסות של 180.5 מיליון דולר ב-2012, והכנסות של 178 מיליון דולר בשנת 2011.

 

לייבפרסוןדיווחה הלילה על הכנסות של 42.5 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012 - גידול של 16% לעומת הרבעון הרביעי של 2011. הרווח הנקי הסתכם ב-1.5 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 3.9 מיליון דולר לפני שנה. הרווח הנקי הושפע מהוצאות הקשורות לעסקאות רכישה והוצאות ומשפטיות. 

 

חברת הספנות צים שבשליטת החברה לישראל, נערכת להסדר חוב נוסף. ל"כלכליסט" נודע כי החברה שכרה את שירותיה של חברת הייעוץ הבנקאית אברקור פרטנרס לנהל את המגעים מול הגופים המממנים מטעמה, בעיקר הבנקים, לקראת התאמות שונות לאחר סיום חמש השנים להסדר החוב הענק של החברה ב־2009. צים חייבת 3 מיליארד דולר לעשרות נושים, ברובם בנקים זרים, 2 מיליארד דולר למספנות ו־300 מיליון דולר למוסדיים ישראלים באג"ח הלא סחירות שלה. אלו האחרונות אינן מגובות בביטחונות.

 

חברת התעופה אל על הודיעה אתמול על פיטורי 200 עובדים זמניים על רקע הליך התייעלות. "אל על מחויבת להמשיך במגמת ההתייעלות במטרה להתאים את פעילותה לתנאי השוק המשתנים", אמר אליעזר שקדי, מנכ"ל אל על. "הצורך להתייעל ולהפחית בהוצאות החברה הוא צו השעה, על מנת שנוכל להמשיך ולהתמודד עם האתגרים והתחרות הגוברת. אנו עושים זאת בלב כבד ומתוך תקווה שהמהלך יוביל בעתיד לחיזוקה של אל על".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x