$
שוקי חו"ל

BP: צניחה של 80% ברווח הנקי ברבעון הרביעי - עקפה את התחזיות

הרווח הנקי נפל ל-1.62 מיליארד דולר מ-7.69 מיליארד דולר בתקופה המקבילה על רקע תשלומים הקשורים לדליפת הנפט במפרץ מקסיקו

סוכנויות הידיעות 13:4005.02.13
ענקית הנפט והגז הבריטית BP דיווחה כי הרווח ברבעון הרביעי צנח בקרוב ל-80%, על רקע תשלומים הקשורים לדליפת הנפט במפרץ מקסיקו.

 

החברה מסרה כי ברבעון שהסתיים ב-31 בדצמבר, הרווח הנקי נפל ל-1.62 מיליארד דולר מ-7.69 מיליארד דולר בתקופה המקבילה שנה קודם לכן. BP נאלצה לשלם 3.85 מיליארד דולר כדי ליישב את התביעות הפדראליות הפליליות שהגיש נגדה הממשל האמריקאי בעקבות הדליפה ב-2010 במפרץ. עם זאת, עומדות בפני החברה תביעות אזרחיות, שעשויות לעלות לב במיליארדי דולרים נוספים בפיצויים.

 

עם זאת, התוצאות הצליחו לעקוף את תחזיות האנליסטים, ומ-BP נמסר כי פעילויות בתי הזיקוק ומכירת מוצרי דלק רשמו הכנסות שיא בשנה החולפת. המנכ"ל בוב דאדלי מסר בהצהרה כי התוצאות "מציבות בסיס מוצק לצמיחה בטווח הארוך".

 

דליפת הנפט באסדת הקידוח של BP במפרץ מקסיקו דליפת הנפט באסדת הקידוח של BP במפרץ מקסיקו צילום: בלומברג

 

החברה שילמה עד כה למעלה מ-24 מיליארד דולר בהוצאות הנובעות מהדליפה, ולהערכתה הסכום הסופי יעמוד על 42 מיליארד דולר. אולם עד לסיום כל התביעות, האנליסטים פחות משוכנעים לגבי העתיד. "BP התקדמה לא מעט בשנה אחרונה, אך היא עדיין לא יצאה מכלל סכנה", אומר ריצ'רד האנטר מ- Hargreaves Lansdown Stockbrokers.

 

החקירות שביצעה הממשלה האמריקאית מצאו כי האסון נגרם בשל החלטת החברה והשותפות שלה לקידוח לחסוך בעלויות ובזמן. למעלה מ-757 מיליון ליטרים של נפט נשפכו למפרץ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x