$
בורסת ת"א

המסחר בתל אביב ננעל בעליות: פרוטליקס זינקה ב-19% במחזור ענק

מדד ת"א 25 עלה ב-0.8% ות"א 100 הוסיף 1%; אג"ח אלביט הדמיה צללו בעד 25% לאחר שהחברה ביקשה לדחות את תשלום הקרן לסדרות הקצרות. פרוטליקס נסחרה על רקע חשיפת "כלכליסט" על מו"מ למכירתה

מעין מנלה 16:3605.02.13
המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') בעליות בצל העליות בחוזים העתידיים בוול סטריט ועל רקע חשיפת "כלכליסט" על המו"מ למכירת פרוטליקס; מחזור המסחר הסתכם ב-765 מיליון שקל בלבד.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"שוק ההון אינו מתאים לכל החברות בארץ. שהחברות הקטנות ילכו לבנקים", כך אמר סם ברונפלד, יו"ר הבורסה היום בתל אביב בפורום שולחן עגול בנושא שוק האג"ח הקונצרני בישראל. הדיון שאותו אירחו משרד רו"ח BDO זיו האפט וחברת הדירוג מידרוג.

 

על התפחות שוק ההלוואות הפרטיות שמעניקים המוסדיים לחברות, אמר ברונפלד "אנחנו בבורסה בעד תחרות, אבל על מנת שתהיה תחרות אמיתית, אסור שהיה ארביטראז' רגולטורי – לזה אסור להסכים. קבלת הלוואת פרטיות ממוסדיים היא יותר נוחה לחברות, לא בגלל סיבות כלכלות, אלא מסיבות של רגולציה. אני מאוד שמח שהוקמה לאחרונה ועדה לבחינת התחום".

 

אחרי שרשמו שיא של 5 שנים ביום שישי סיימו המדדים המובילים בוול סטריט את המסחר בירידות לאחר אכזבה מנתוני מאקרו שפורסמו במהלך המסחר. במרבית בורסות אסיה ננעל הבוקר המסחר בירידות על רקע חששות מחודשים לגבי משבר החובות באירופה.

 

יוסי אפרתי, סמנכ"ל השקעות בהכשרה ביטוח ממליץ להגדיל באופן משמעותי את רכיב המניות בתיקים על חשבון האג"ח הממשלתי. בסקירה שפרסם אתמול ציין כי לאחר הרכבת הקואליציה תתפנה הממשלה להעביר תקציב אחראי ולטפל בגרעון דבר שיתמוך גם בעליות בשוק המניות המקומי. אפרתי ממליץ להגדיל את החשיפה למניות בעיקר בארצות הברית אך גם בישראל עקב השיפור המתמשך ויציב בנתונים הכלכליים.

 

הבורסה לני"ע בתל אביב הבורסה לני"ע בתל אביב צילום: בלומברג

 

2012 הסתיימה עם מגמה חיובית בשוק העבודה, כך עולה מנתוני משרד התמ"ת המסכמים את הרבעון הרביעי של השנה שעברה. על פי הנתונים, הפער בין אלו שמצאו עבודה חדשה לבין אלו שפוטרו או פרשו עמד על 6,900 בממוצע לטובת מוצאי העבודה, זאת לעומת פער של 1,200 ברבעון השלישי.

 

משרד האוצר יבחן מחדש את דרך חישוב הסעיף "הכנסות אחרות" בתקציב המדינה. כך סוכם בדיון ראשוני להכנת התקציב לשנה הנוכחית ולשנה הבאה, שקיימה הנהלת המשרד. מטרת הבחינה מחדש היא הרצון להימנע השנה ובשנים הבאות מהפער הגדול שנרשם בשנה החולפת בין תחזית ההכנסות בתקציב לבין ההכנסות בפועל.

 

הסעיף שבו מדובר, שבשנה שעברה הסתכם היקפו בכ-33 מיליארד שקל, כולל הכנסות ממקורות שונים, כגון ריבית, תמלוגים ודיבידנדים.

 

שוק האג"ח

דירקטוריון אלביט הדמיה מבקש לדחות את תשלום הקרן לסדרות הקצרות ובמקביל, חברת האחזקות בשליטתו של מוטי זיסר מדווחת כי דירקטוריון החברה החליט להתחיל בתהליך הידברות עם המחזיקים תוך ניסיון לגבש פתרון מוסכם שישקף את טובת כלל המחזיקים. החברה פנתה לנאמנים של אגרות החוב מהסדרות א' ו-ב' בבקשה לדחות את מועד ביצוע רכיב הקרן מתוך התשלומים הקרובים כאמור עד ליום 1 באפריל 2013. אג"ח אלביט הדמיה מסדרה א' צלל ב-25% לתשואה של מעל ל-900%, בעוד שהסדרות הארוכות יותר ד" ו-ו' איבדו 8.5% מערכן.

 

נציגות האג"ח של אי.די.בי קטעה את המשא ומתן להסדר החוב על רקע הסכם הארכת האופציה להשקעה שניתנה לאדוארד אלשטיין ללא ידיעתם. "לאור ההודעה החד צדדית של אי.די.בי, הנציגות החליטה להשעות את המשאר ומתן על הסדר חוב המתנהל בחברה ולבטל את הפגישות המתוכננות. אנו רואים בהודעה זו שמשמעותה שהאופציה לא תמומש במועד הפרה של ההסכם. חזרה למשא ומתן תישקל רק לאחר שיובהרו פרטי ההסכם שנחתם בין גנדן לאלשטיין ולאחר שיובטח שלא יבוצעו פעולות חד צדדיות נוספות מצד אי.די.בי", כתבה הנציגות.

 

מניות במרכז

חברת פרוטליקס נערכת למכירה. ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון חברת התרופות בחר לאחרונה את בנק ההשקעות סיטי לניהול תהליך למכירת החברה, כשהמחיר המבוקש עומד על מעט יותר ממיליארד דולר, פי 2 מהשווי בו נסחרת פרוטליקס. המניה ריכזה בימים האחרונים מחזרים ערים במסחר בארה"ב – כנראה על רקע זה. כמובן שאין כל ודאות שהמחיר שדורשת פרוטליקס הוא גם המחיר שתקבל, אולם עפ"י הערכות גם מחיר נמוך יותר של 700-800 מיליון דולר יספק את בעלי המניות הגדולים בחברה. המניה סיימה את המסחר במחזור של 23 מיליון שקל - פי 8 מהממוצע.

 

בזקפרסמה תחזית רווח נקי, EBITDA ותזרים מזומנים לשנת 2013. החברה צופה כי הרווח הנקי לבעלי המניות יהיה בטווח של בין 1.7 מיליארד שקל ל-1.8 מיליארד שקל. ה-EBITDA צפוי להיות בטווח של בין 4.25 ל-4.35 מיליארד שקל. תזרים המזומנים החופשי של הקבוצה צפוי להיות גבוה מ-2.7 מיליארד שקל.

 

"החלטנו לפנים משורת הדין להעניק הטבה ללקוחות החברה שנפגעו והחלטנו לאפשר ללקוחות לבחור אחת מתוך שלוש הטבות שנעמיד" כך אמר אתמול מנכ"ל פלאפון גיל שרון במסיבת עיתונאים שכינסה החברה בעקבות התקלה ביום ראשון בערב. החברה תאפשר בחירה בין 60 דקות שיחה, 500 מגה לגלישה או 60 דקות לשיחות מהארץ לחו"ל ליעדים באירופה ובארה"ב. על מנת לבחור בין האפשרויות, הלקוחות יוכלו להירשם החל מיום רביעי הקרוב במערכת ה-IVR בכוכבית 166 או באתר פלאפון. ההרשמה תפתח למשך שבוע, ותיכנס לתוקף למשך 30 יום מיום ההרשמה. מניית בזק איבדה אתמול 1.4% על רקע התקלה ברשת הסלולארית של החברה-הבת פלאפון.

 

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כלל תעשיות (כת"ש) שבשליטת לן בלווניק הודיעה כי תמכור 50% מזכויותיה במתחם גולף בשכונת הדר יוסף בתל אביב בתמורה ל-80 מיליון שקל. כתוצאה מהמכירה צפויה כת"ש לרשום ברבעון הראשון של 2013 רווח לאחר מס של 40-50 מיליון שקל.

 

חברת הביטוח הפניקס שבשליטת יצחק תשובה פותחת ברגל ימין את 2013. החברה שבשליטת יצחק תשובה תרשום רווח חד פעמי של 74 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2013 בעיסקה לא שיגרתית שביצעה.

 

בנק דיסקונט ניו יורק, השלוחה האמריקאית של בנק דיסקונט, דיווחעל תוצאותיו לרבעון האחרון של 2012 ולשנה כולה והציג ירידה של 8% ברווח הנקי השנתי. הבנק סיים את השנה ברווח נקי של 42.2 מיליון דולר, ירידה של 3.6 מיליון דולר בהשוואה לשנת 2011. הקיטון ברווח נבע בעיקרו בקיטון בהכנסות המימון של 20.9 מיליון דולר ובגידול בהוצאות התפעוליות של 13.8 מיליון דולר, בהשוואה ל-2011.

 
אלוטדיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הרביעי והציגה עלייה של 29% בהכנסות ל-28.5 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-4.6 מיליון דולר, או 14 סנט למניה. אנליסטים צפו כי החברה תדווח על רווח נקי של 15.7 סנט למניה ברבעון הרביעי ועל הכנסות של 30 מיליון דולר.
 

הגיוס של חברת הביוטכנולוגיה כן פייט הסתיים בהצלחה. ל"כלכליסט" נודע כי ביקושים של 44 מיליון שקל שהוזרמו בהנפקה, פי 2 מהסכום שהחברה ביקשה לגייס (21.8 מיליון שקל), הביאו להגדלת הגיוס ל-27 מיליון שקל. המחיר בהנפקה נקבע על 35.44 שקל למניה, לאחר שהמניה צנחה ב-25% אתמול במסחר במחזור ענק. המחיר הסופי גבוה ביותר מ-10% ממחיר הסגירה בבורסה. 

 

ביוקנסל, המוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה (69%), העוסקת במחקר ופיתוח של תרופות למחלת הסרטן, דיווחה אתמול כי סיימה בהצלחה את השלב הראשון בניסוי הקליני בשלב השני לטיפול בחולי סרטן הלבלב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x