$
המלצות ואזהרות

"הגדילו רכיב המניות, תקציב אחראי יתמוך בעליות בשוק המניות המקומי"

סמנכ"ל ההשקעות של הכשרה ביטוח מעריך עוד כי עזיבתו של הנגיד פישר לא תשנה את המדיניות המוניטארית

רחלי בינדמן 13:2704.02.13

יוסי אפרתי, סמנכ"ל השקעות בהכשרה ביטוח ממליץ להגדיל באופן משמעותי את רכיב המניות בתיקים על חשבון האג"ח הממשלתי. בסקירה שפרסם היום ציין כי לאחר הרכבת הקואליציה תתפנה הממשלה להעביר תקציב אחראי ולטפל בגרעון דבר שיתמוך גם בעליות בשוק המניות המקומי. אפרתי ממליץ להגדיל את החשיפה למניות בעיקר בארצות הברית אך גם בישראל עקב השיפור המתמשך ויציב בנתונים הכלכליים. 

בהתייחסו להודעת הפרישה של נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, ציין אפרתי כי "המדיניות המוניטארית לא צפויה להשתנות וזאת למרות אי הוודאות לגבי מחליפו. ראש הממשלה נתניהו מודע לחשיבות של בחירה בדמות אמינה בעלת ניסיון ומעבר לכול דמות עצמאית כך שישאף למנות כנגיד הבא דמות של כלכלן מוערך. חשוב לזכור כי הוועדה המוניטארית הקובעת את הריבית ואשר מונה חמישה חברים תמשיך לפעול במתכונת הנוכחית וכל החברים יישארו בתפקידם".

 

"הצפי הוא כי בנק ישראל יותיר את הריבית על כנה ברמה של 1.75% וזאת עד להרכבת הממשלה החדשה, אולם אם הממשלה החדשה תבצע קיצוץ עמוק של כ-20 מיליארד שקל בתקציב 2013-2014 שכן ממשלה חדשה בתחילת דרכה מסוגלת לטפל בפרות קדושות כגון מע"מ על פירות וירקות, מע"מ באילת ומיסוי קרנות השתלמות, אז בנק ישראל עשוי לתמוך במדיניות פיסקאלית מרסנת על ידי הורדת ריבית בעוד רבע אחוז. כמו כן תקציב אחראי שילווה בקיצוצים ישדר ממשלה רצינית ואחראית ויתמוך בהותרת הדירוג של ישראל על כנו ובעליות בשוק ההון המקומי", כתב אפרתי.

  

באשר למצב הכלכלי בעולם אמר אפרתי "בסביבה הגלובאלית ובארה"ב בפרט אנו עדים לשיפור מתמשך דבר שמיטיב עם שוק המניות ברוב המדינות ולעליית תשואות בשוק האג"ח שכן משקיעים רבים מגדילים את הסיכון בתיקים ונוטשים את האג"ח הממשלתי ועוברים לשוק המניות. בכלכלה האמריקאית יש יותר מניצני התאוששות וגם שוק הנדל"ן האמריקאי אשר התעורר מתרדמה בחודשים האחרונים מצביע על גידול בעסקאות נדל"ן הן של דירות חדשות והן של דירות יד שניה ,התרחבות של ענפי הבניה אמורה לתרום לתוצר האמריקאי כ-0.6% כבר השנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x